Používame cookies. Viac informácií tu. OK
lentilica
autor
10. aug 2019

Ešte dodám ze moja pleť je mastná zo sklonom k akné

nickpick
10. aug 2019

@lentilica odporucam Calendula Deep Cleansing Foaming Face Wash od Kiehls (ak chces investovat trosku viac), ak naopak menej CeraVe Hydrating Cleanser, oba su na zmiesanu a mastnejsiu plet, prvy kupis cez net, alebo priamo v predajni Kiehls (BA), druhy v lekarnach alebo cez Notino....

maruska1001
10. aug 2019

@lentilica Bioderma sébium h20 gél + micelarna voda 😊 nikdy som nemala lepšiu pleť

monika2494
10. aug 2019

Ja používam oriflame radu ako a vera z radu love nature. Používam aj striedavo iné značky z oriflame ako essentials. S týmto som max spokojná.

veronice
10. aug 2019

Ja som uz 9 rokov verna Mary Kay. Na ich pletovu kozmetiku nedam dopustit. Je to drahsie ale zas aj to velmi dlho vydrzi (cistitko mam vzdy tak minimalne na 7-9mesiacov). Pred mesiacom som ai kupila weledu cistiace mlieko ze teda prejdem na nieco lacnejsie a vobec mi to nesadlo a strasne rychlo (za dva mesiace) sa mi to minulo tak som sa vratila k pre mna overenej klasike. Muz mi vravi ze mam plet stale ako dcera prdelku - cistu a hladku :D

zuzana76
10. aug 2019

@lentilica ja pouzivam hydrofilny odlicovaci olej od saloos, mala flasticka stoji nieco vyse 4 eura a vydrzi mi tak mesiac, mozno menej, ale su aj vacsie balenia, ale v DM predavaju len to male balenie

zuzana76
10. aug 2019

@lentilica ale kedze mas mastnu plet, ako teraz citam, tak tento olej asi nie, aj ked ja si ho nakvapkam len par kvapiek na mokry tampon a tym odlicujem potom

lentilica
autor
10. aug 2019

Ďakujem krásne za tipy, zatiaľ sa mi najviac pozdáva CeraVe Hydrating Cleanser, ale uvidím nakoniec pre co sa rozhodnem

gabika0825
10. aug 2019

Pre mňa je topka La roche posay effaclar rada, tá je na mastnú pleť, konkrétne ten gél je najlepší aký som kedy mala, keďže mám problém s mastnou pleťou a akné aj v dospelosti, odkedy to používam, vyrážka sa mi vyhodí možno jedna malá za mesiac, rozšírené póry zmizli... mastím sa síce stále, ale už max len T zóna a to tiež úplne málo... oproti tomu čo bolo predtým kým som to ešte nepoužívala to bolo niečo strašné, ako som vyzerala.. a podotýkam, že som skúšala asi všetky drahé značky, investovala som možno aj nad 500-700€ do toho za ten čas a nič mi nepomohlo... takže asi by si mala vyskúšať, ja som tiež skúšala kým mi sadlo, ale určite neskúšaj lacné blbosti z drogérie pri tvojom type pleti... veľa šťastia.. a zázraky nenastanú hneď 🙂

michelle567
10. aug 2019

Mary Kay na mastnú až zmiešanú pleť 🙂 tiež to používam so sonickou kefkou a som spokojná. Odlici, otvorí pór vyčistí, uzavrie, odstráni odumreté bunky, hydratuje, tonizuje, pôsobí na vrásky 🙂

xjakubikovak
10. aug 2019

jednoznačne odličovacia pena zo Soaphorie 😍😍 myslím že na tú kvalitu a kolko tá pena vydrží je cena veľmi v pohode 🙂

pertu
10. aug 2019

Cerave hydrating cleanser, alebo iny nepenivy cleanser. A rozmysli si to s tou kefkou. Pociatocny youtube boom uz pominul a teraz sa uz hovori o neziaducich ucinkoch, ktore samozrejme mali byt jasne kazdemu ihned. Mikroabrazie pokozky atd.

lentilica
autor
10. aug 2019

@pertu nemyslím že by to malo mať nejaké nežiaduce účinky, zatiaľ sa mi zdá že skôr mam jemnejšiu pleť, naspon po čistení urcite, konkrétne mam foreo a nepríde mi to nesetrne k pleti, je to len taka masáž

adelakom12
11. aug 2019

@lentilica ja som pouzivala Garnier, ten mi nevyhovoval, palili ma po nom oci a mala som velmi vysusenu plet, potom som skusila Niveu(mlieko), ta bola v pohode, ale tak som presla na Dermacol (vysusoval ma) , potom Mixu najprv micelarnu vodu a tak mlieko - vola sa to Cleansing milk optimal clearance (mam to akurat pri sebe :D ) biela flaska, ma pumpicku a uz asi rok a pol ju pouzivam, fakt som spokojna. Prijemne vonia, nevysusuje plet a celkovo mi vyhovuje. Ak mas citlivu plet a okolie pod ocami, tak si kup toto 🙂 🙂

kabba
11. aug 2019

@lentilica tiez mam neskutocne mastnu plet, no celkom pekne sa mi upravila po tom, ako som zacala praktizovat rady od Zuzky Zavodskej. Pozri si jej blog a videa na youtube. Najdes ich pod menom aesteholic. Tiez pouziva foreo a mnoho ineho 🙂

lennaa
12. aug 2019

Ja mam taky pocit @adelakom12, ze je najlepsie si skusit na vlastnej kozi, aj ked niekedy to ozaj znamena, ze viac znaciek, druhov poskusat, ale podla mna len to je cesta k uspechu

seahorse27
13. aug 2019

Ak nosis make-up, odporucam 2-krokove cistenie - najskor odlicit, potom vycistit. Na odlicenie je aj pre mastnu plet najlepsi odlicovac ma baze oleja. Mam 2 tipy za rozumnu cenu z drogerie: Mixa Optimal tolerance odlicovacie mlieko pre citlivu plet alebo Saloos hydrofilny odlicovaci olej (maju rozne vone, mne vyhovuje najviacc neutralny - neparfemovany). V druhom kroku treba plet vycistit nejakym gelom v pripade mastnej pleti, ako mam napr. ja (nemyslim si, ze gel samotny by ti dokladne odlicil vsetok make-up). Ja mam rada gely na citlivu plet - napr. od La Roche Posay, Eucerin, Avene...nieco jemne z lekarne, aj Clinique ma fajn gely. Klasicke kefky so stetinami tiez neodporucam - strasne skrabu tvar. Skor potom silikonove. Ja pouzivam sonicky cistiaci pristroj Foreo spolu s cistiacim gelom. Rano potom staci plet umyt gelom, netreba uz 2 kroky.

gabika0825
14. aug 2019

@seahorse27 po čistení hlavne treba tvár tonizovať, to je asi najdôležitejší krok...takže na to si zabudla

alexandra1995
14. aug 2019

Čistiaci gél MAXI Hydra Végétal od Yves Rocher. Majú tieto gély na rôzne tipy pleti. Ja som maximálne spokojná. Veľké balenie, dlho vydrží, dobrá cena 🙂

seahorse27
14. aug 2019

@gabika0825 Ja tonizujem 😄 tu bola rec o odlicovani a cisteni. Je to ale individualne, nemyslim si, ze je to az taky nevyhnutny krok, aj ked pleti robi dobre...Ale ked niekto pouziva micelarnu vodu namiesto tonera, tak to je lepsie si tento krok radsej odpustit.

gabika0825
14. aug 2019

@seahorse27 No napísala si, že keď nosí make up, tak že je vhodné 2 krokové čistenie... tonizácia je 3 krok pri čistení, keďže uzatváraš póry, patrí to do čistenia... ale veď okej 🙂 to nebolo nejaké rýpanie, len že tá tonizácia je dôležitá... a neviem už kto by si tonizoval tvár micelárkou...

seahorse27
14. aug 2019

Poznam take osoby, ktore si po cisteni nechavaju micelarku na tvari - akoze tonizacia...lebo je popularna a treba sa nou natierat. Ja som tonizaciu brala uz ako dalsi krok mimo cistenia...potom by bolo fajn uz spomenut aj exfoliaciu, hydrataciu, SPF ochranu...ked sa chceme bavit o komplexnej starostlivosti o plet.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli