Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Čo na extrémne suchú pleť?

14. feb 2021

mate prosim skusenosti s nejakou kozmetikou na extremne suchu plet? ja uz som vyskusala naozaj hadam vsetko. cez zimu mam hlavne celo tak vysusene, ze ani ked si hocijaky krem nanho dam, tak stale je suche. cez leto sa to zlepsi, ale cez zimu mi nepomaha naozaj nic. uz som z toho zufala, lebo sa mi zacinaju tvorit pomaly vrasky. celu plet mam suchu ale to celo asi najviac. vobec mi nejde nicim premastit. skusala som rozne kremy na citlivu suchu plet, kozmeticku, kozne lekarky, no stale bez vysledku.

dominika113
14. feb 2021

Skúšali ste cerave?

aurorastone
14. feb 2021

ja si dávam centimetrovu vrstvu nechtikovej indulony na tvár alebo excipial, len keď si dám excipial tak ten je strašné mastný a človek sa leskne jak psie gule takže byť vtedy doma je ideál 😀

veaaa
14. feb 2021

Skuste kalciovu mast

marcellka32
14. feb 2021

Holtov krém na čelo -2 eura

autor
14. feb 2021

@dominika113 ano, v lekarni mi to odporucili ale ked som si to naniesla na tvar tak som zistila ze mi dali krem na nohy. je aj na tvar? je dobry? dakujem

arabellka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomyhardy
14. feb 2021

Zena ma od biodermy ma trn isty problem a pomohlo

dominika113
14. feb 2021

Áno aj gély na tvár 😃 ak by ste chceli môžte mi napísať a pošlem vám čo by vam pomohlo😊

dencii
14. feb 2021

Skus la roche posay lipikar alebo toleriane, za mňa najlepšie krémy na suchu pleť (ja mávam až sklon k červeným suchým lisajam)

matejmravec
14. feb 2021

dobry den, ja mam velmi dobru skusenost s kozmetikou znacky Evanthe od firmy FG... je to slovenska rucne vyrabana kozmetika a uplne 100% prirodna... ja som velky fanusik takychto produktov a aj mi to pomholo 🙂 no moj osobny nazor je ten, ze ak mate problemy so suchou pokozou, tak problem bude niekde vo vnutri organizme... pretoze na pokozke sa ukazuju iba dosledky, no pricina bude vo vnutri v tele... a ak odstranite tuto pricinu, tak potom doleskdy (cize sucha pokozka) odidu

januska1905
14. feb 2021

Vyskusaj prirodne oleje, arganovy, sipkovy, atd. Pozor, aplikovat na vlhku plet alebo si v ruke zmiesaj s vodou. To je dolezite, olej viaze vodu a dobre vsiakne vdaka nej. Ja na tvar nic ine uz nejake roky nedavam☺️ Na telo dam hocico ale tam nie, ty mozes cela sa vymastit.

hyta
14. feb 2021

Kupujem si na telo telové mlieko s urea, rovnako i na chodidlá a následne mám pleť jemnú a hladkú. Inak mám tiež veľmi suchú pokožku.

simsalabim
14. feb 2021

Mne velmi pomaha LaRoche https://www.benulekaren.sk/la-roche-posay-nutri... a Vichy Nutrilogie 1 alebo 2 (2 je naozaj na velmi vysusenu plet). https://www.benulekaren.sk/vichy-nutrilogie-2-5...

naja85
14. feb 2021

Tiez by som odporucila po kreme este si dat nejake okluzivum v podobe pletoveho oleja, napr. skvalan, jojobovy olej. Suchsia plet potrebuje doplnit lipidy, oleje. A pred kremom nejake hydratacne serum. Ako sa odlicujes a cistis plet? Nespravne zvoleny prostriedok moze vyrazne prispievat k suchej pleti. Ja mam zmiesanu plet, ale pletove oleje som si zamilovala, momentalne pouzivam olej z malinovych semienok(nie kazdy den).

kofa77
14. feb 2021

musis hydratant a potom okluzant, napr. na vlhku plet nejake serum s kys. hyaluronovou alebou urea, na to nieco tazsie, napr. bioderma atoderm baume, alebo la roche posay
lipikar baume. tiez je fajn od baley krem s ureou 7 percent. kludne navrch este vazelinu, na noc, zabranuje odparovaniu vody.

kofa77
14. feb 2021

a ja mam dobru skusenost aj s- nezlakni sa- eucerin krem na nohy s 10percent ureou, nie je mastny, ma super zlozenie, nahrubo ako nocnu masku.

sisa2103
28. feb 2021

Ja som mala extremne suchu plet vyskusala som vsetko mozne babske aj nebabske rady, z dmky asi kazdy krem no proste vuitonku som uz hadam mohla mat 🙈 a jedine co mi pomahalo boli domace kremy od babky, ktore sle vydrzali max mesiac a potom som zase bola bez kremj kedze byva na druhom konci sloveska. A kedze som uz zopar veci mala od nuskin ktore pouzivame dlho a sme spoko tak som si objednala z tej rady nutricentials krem a mne pohol, vytvori mi na tvari taky biofilm a to sa mi na predtym kremoch ani pri jednom nepodarilo 🙏🏻. Odporucila som ho aj dalsim babam a svokre a podobne a zatial su vsetky spoko . A podla mna ani nestoji vela ked si ho objednavas so zlavou 🙏🏻. A teda hlavne v prepocte na to kolko som behom pol roka minula na kremy , ktore mi absolutne nezaberali.