Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Farbenie vlasov. Kde kúpim iba peroxid?

1. aug 2021

Caute,
chcem sa spýtať, lebo predavačka v obchode mi neporadila. Kupujem si taký ten farbiaci šampón, kde je v balíčku farba a peroxid. Mam krátke vlasy, čiže farby mi zostalo ešte dosť, polovica tuby, ale minul sa mi balíček s peroxidom. Teda myslím si, že je to peroxid.
Chcela by som si kúpiť len ten peroxid. Viete mi poradiť obchod, kde by som teda nemusela kupovať celu farbu, ale len peroxid?
Ďakujem

cocolino234
1. aug 2021

ostal ti balicek z toho "peroxidu"? kedze nevieme ci je to isto peroxid alebo aky je to produkt skus poslat fotku. 🙂

autor
1. aug 2021

@cocolino234 nie, balíček peroxidu sa práveže minul, zostala len tuba s farbou

lindous
1. aug 2021

Asi myslíš aktivačnú emulziu/vyvíjač? Ten musíš použiť vždy ten, ktorý je priamo určený k danej farbe.. K profesionálnym farbám sa dá kúpiť fľaša tejto emulzie, k drogerkovým asi skôr nie, navyše by som do toho ako neodborník nešla, keďže vybrať správnu koncentráciu chce nejaké skúsenosti 😅

cocolino234
1. aug 2021

ved ale obal z toho peroxidu.. aj mne sa minie ale obal mi ostane, vyhadzujem to az ked sa dofarbim 😆 s najväčšou pravdepodobnosťou je to ta emulzia a to musim suhlasit s lindous

autor
1. aug 2021
autor
1. aug 2021

@cocolino234 v takom mini balíčku je ten peroxid/vyvíjac/emulzia

cocolino234
1. aug 2021

jasne tak v tychto byva ta emulzia, tak to by som sa riadila tym co pise lindous, neriskovala by som miesat to

autor
1. aug 2021

@lindous Ehm, mam krátke vlasy, len už mam miestami šediny, naozaj nechcem objednávať sa a platiť u kaderníčky. Toto zvládnem aj doma

lindous
1. aug 2021

Však ja verím, že sa zvládneš nafarbiť aj doma, ale kúpila by som celú novú farbu s novým vyvíjačom priamo k nej určeným 😅 radšej 4€ za novú farbu ako si zničiť vlasy

autor
1. aug 2021

@lindous tak áno, zničiť si vlasy nechcem, len som bola zvedavá či to viem kúpiť v nejakej dirigenti

simca06022011
1. aug 2021

Nie nevies to kupit, inak nebolo by ti lepsie pouzivat riadnu farbu ako sampon na 24umyti? Nebudes musiet tak casto farbit podla mna. A inak, ta tuba asi tiez moze byt otvorena len nejaku dobu (plus ten vyvijac je presne urceny na to mnozstvo farby, cize realne ak das polku farby, mas tam dat polku vyvijacu/emuzie/peroxidu ci co to nakoniec je)

autor
1. aug 2021

@simca06022011 mam krátke vlasy, nepotrebujem až tak veľa farby.
Šampón je pre mna lepšie riešenie ako farba.

surama
1. aug 2021

Kup radsej novu farbu, ved tieto sampony stoja tak 2,50 cca. Inak nerozumiem, ako ti mohla ostat farba, ale peroxid nie. To si pouzila polku farby a cely peroxid? Preco si nedala polku jedneho, polku druheho? Len sa pytam, lebo to nedava logiku.

oli18
1. aug 2021

Mala si pouzit len cast emulzie, nie celu. Cela je k celej tube. Ak si nepouzila celu tubu farby, nemala si ani celu emuziu. Ake jednoduche😉

autor
1. aug 2021

@oli18 máš pokazenú veštecku guľu, nedala som celu emulziu a len trochu farby, dávala som približne rovnaký pomer, ale farby je tam jednoducho viac
Inak vďaka za tvoju radu,

autor
1. aug 2021

@surama lebo som dala, ale farby je tam viac

surama
1. aug 2021

Jak viac farby? Ved ty nedavas pomer kolko farby, tolko peroxidu. Ale ked pouzivas len polovicu, tak das polovicu jednej tuby, polovicu druhej tuby (priblizne samozrejme, presne sa to neda). Cize nabuduce by ti ostalo aj farby aj peroxidu.

autor
1. aug 2021

@surama vieš čo? Nemám už ten oblá aby som to merala na mililitre, Moja otázka a cela téma je o tom, či sa to dá kúpiť samostatne, alebo nie
Ak nevieš poradiť, tak nechaj tak a pozri iné zaujímavé témy
Ďakujem

liana242424
1. aug 2021

No lenze Ty to nemas miesat objemovo, ze kolko farby toko emulzie. Ale "balickovo". Cize ak pouzijes len pol balicka farby, tak len pol balicka emulzie. Nabuduce neminies celu emulziu, ale ostane Ti pol balicka. Takze by som kupila na dalsie farbenie novy sampon a uz to miesala takto a nebudes potrebovat dokupovat emulziu.

oli18
1. aug 2021

Nepotrebujem vestecku gulu, to skor ty, lebo nechapes, co ti tu piseme. Sama si farbim vlasy uz 40 rokov a mam jednu farbu na dve pouzitia.

autor
1. aug 2021

@oli18 to je skvele že si 40 rokov farbis vlasy, ja toľko ani nemám. Každý nejak začína

surama
1. aug 2021

Vies co, lutujem, ze som sa vobec zapojila, lebo vidim, ze si tak blba, ze si nie si schopna ani rozdelit farbu na dve farbenia, a to aka si drza tu k diskutujucim ani nehovorim. Clovek ti tu moze stokrat napisat, ze mas na jedno farbenie pouzit polovicu jednej tuby a polovicu druhej..zbytocne...

Nabuduce si odpal vlasy uplne a potom tu zakladaj anonymne temy. A co sa tyka toho, ci si k tej farbe vies kupit samostatny peroxid, tak ti tu uz baby odpovedali.

autor
1. aug 2021

@surama ty si blbá, keď ani nevieš prečítať otázku. A nikto tá nenútil, aby si sa zapojila

surama
1. aug 2021

Ja som blba, ze sa tu s tebou natahujem a vysvetlujem zaklady matematiky, lebo delit veci na polovicu sa uci na ZS. Nabuduce si daj len peroxid na hlavu 👍

duracellko
1. aug 2021

chod do drogerie, najdi taku istu farbu a over si v krabicke kolko % peroxid ti treba, zohni sa a celkom dole su flasticky s peroxidmi - cena cca od 50 do 70 centov.

autor
1. aug 2021

@duracellko super, ďakujem za odpoved. Bola som v dm drogerke, ale predavačka nerozumela čo chcem, že len celu farbu mizem kúpiť

simonkazga
1. aug 2021

Toto balenie obsahuje 1 tubu farbiaceho kremu (50ml) a 2 vrecuska vyvijacej emulzie (2x10ml). Ak si pouzila len polku tuby farbiaceho kremu, mala si pouzit len 1 vrecusko. Ako ti dievcata vyssie vysvetluju, ked davkujes farbu spravne, nie je mozne, aby krem zostal a emulzia sa minula. Dokupit zvlast sa neda.

joannita
1. aug 2021

Boze niektore tu teda riesia....jasne ze sa DÁ kupit 🤦‍♀️ kupis to v kadernickom obchode, jeden je napr. V Tesco Lamac ak si z Ba, ale len velke balenie. Ja si tak farbim vlasy uz roky, kupujem si tam aj tubu s farbou a plus zvlast tu emulziu co zhanas. Niesom kadernicka a zvladam to bez problemov. Mozes si kupit napr. 6% 9% alebo 12% podla toho ake svetle chces a ake mas vlasy. V dalsom komente ti poslem link aky si kupujem ja.

joannita
1. aug 2021

Ja kupujem tuto, ale 9%. A pozeram ze maju aj male balenia 😉
https://www.notino.sk/wella-professionals/wello...

autor
1. aug 2021

@joannita ďakujem