Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Hrozné nohy po holení

monikam22072017
26. júl 2021

Ahojte baby prečo musím mať takéto otrasné nohy po holení ? Skúsila som všetko,aj všetky žiletky.. neholim sa každý deň ! To ani nemôžem lebo by mi tieto nohy zaliala krv.. mám to vždy celé citlivé červené bodky, ktoré vždy ešte aj krvácajú... Nohy nakremovať po holení ,aby neboli suché?? Nehrozí -vyštípe ma to strašne. Epilácia - každý chlp zarastený 😔

sunshine_18
26. júl 2021

@monikam22072017 mam to rovnako tiez si neviem rady :((

simona92101
26. júl 2021

@monikam22072017 aby som predisla takymto odreninkam,nohy si holim az ked su viac chlpky vyrastene.a pouzivam na holenie balzam na vlasy(poradila mi kamoska kožná).nohy trosku pomačam v teplej vode,natriem vrstvou balzamu,necham chvilku posobit,a potom oholim. Po holeni pouzivam Balea Soft-ol balzam.nieco medzi kremom a olejom,zazrak za par ečok. Odkedy sa takto holim,nerobia sa mi bolave odreninky po holeni.a este dalsi tip- neholit si nohy v den ked planujete ist sa opalovat/ist na slnko.

petkasaurus
26. júl 2021

@simona92101 mam to tak isto na stehnach.. Troska mi pomaha depil. krem.

hipuska
26. júl 2021

V prvom rade treba nechať nôžky zahojiť viac dní. Týždeň, dva. Potom holiť v smere a doholit v protismere. Žiletku po danom mieste ťahať iba raz a zľahka. Neprechádzať so žiletkou hore-dole

snehulienka0905
26. júl 2021

@monikam22072017 ja som sa s tymto trapila cely zivot. Vyskusala som vsetky babske rady, neskutocne mnozstvo strojcekov a epilatorov....
Co mi trosku pomohlo bol elektricky holiaci strojcek od Braun, ked som holila nasucho. Bolo to ovela lepsie, ale aj tak nie uplne ono.
Zivot sa mi zmenil o 180 stupnov ked som si kupila IPL pristroj. Sice je to vysoka investicia, ale sama lutujem ze som to nekupila uz skor. Nemam uz ZIADNE podobne problemy. Chlpky mi uz takmer nerastu, staci sa mi oholit a oblikat tak maximalne raz za 1-2 mesiace. Ziadna sucha pokozka, vyrazky ani zarastene chlpky.

komplikovana
26. júl 2021

Skus elektricky holiaci strojcek. Ten mozes pouzivat aj nasucho. Sice holenie trva dlhsie, ale bez poraneni. Mam znacku braun.

surama
26. júl 2021

@monikam22072017 Ahoj, u mna pomaha najprv nohy nechat v horucej vode, potom si bud urobim peeling alebo nohy poriadne prejdem takou drsnou rukavicou..maju ich v kazdej drogerke. A potom idem holit, ale pouzivam teda pansky gillette 5 cepielkovy. Po holeni nedavam nic.

janulik270
26. júl 2021

To iste som mala ja a bolo to este horsie odporucam sprey aloe vera.

vierka0508
26. júl 2021

Mne sa toto zacalo robit v tehotenstve, do vtedy bolo vsetko ok aj s obycajnou ziletkou. Kupila som si elektrický holiaci strojcek, na mokro aj na sucho. Odvtedy mam po probleme.

monikam22072017
autor
26. júl 2021

Baby tie ktoré píšete o strojčeku ? To myslíte normálne "strihaci" holiaci bez nadstavca ? Bude to na hladko? Alebo myslíte ten nástavec taký valec s dierkami ????

hlubik
26. júl 2021

@monikam22072017 skus sa holit zo sprchacom a po holeni si ich natri

komplikovana
26. júl 2021
hipuska
26. júl 2021

@snehulienka0905 a aký máš? Rozmýšľam aj ja nad tým

klip0
26. júl 2021

@monikam22072017 ahoj a používaš žiletky ? Ja som mala ten istý problém ale odkedy som ich vymenila za holiaci strojček, tak to úplne zmizlo. Trvá to ale cca raz tak časovo ako žiletkou, nestačí rýchlo prejsť ale treba precíznejšie. Ale mne to za to stojí. Ak niekedy veľmi nestíham a oholim sa žiletkou spravia sa mi hneď zas po jednom raze takéto bodky.
Epilator ja vôbec nemôžem, mne ide aj koža s tým a ostávajú mi príšerne chrasty (to som skúšala len na jednom mieste ďalej ani nie )

lucinka1305
26. júl 2021

Jednoznačne výrobky značky forever za mňa úplná topka.

fantaghiro21
26. júl 2021

Ja s týmto bojujem celý život... Kúpila som si aj epilátor braun az tak ni nepomohol.
Neviem ix vôbec tie epl ci ipl...

Ale začala som sa pravidelne krémovát, každý den sa mazať telový krémom. Co som bola lenivá.
Pravidelne piling.
Pred epiláciou najlepšie kúpeľ, zvlhcit pokožku.
Neholit sa v čase menzesu
A slniečko je teraz najlepší liek.
Teraz mam pokožku na nohách relatívne peknú, opálenu.
Doktor mi predpísal antiku. Možno aj tq začína zaberať... Na pleť vsak horšie sa mi zda.
Mam vsak problém s lepkom,laktózou a mam HIT.

snehulienka0905
26. júl 2021

@hipuska mam od Braun, tento, ale este starsi model. https://www.mall.sk/ipl/braun-silk-expert-pro-5...

snehulienka0905
26. júl 2021

@fantaghiro21 ipl nieje epilator. Neplet si to. IPL je nicenie chlpkov intenzivnym svetlom, ziadne vytrhavanie.

evaachesa
26. júl 2021

Mne pomohlo už prvé sedenie laserovej epilácie. Tiež mi po holení zarastali chĺpky a ostávali čierne bodky. Určite sa oplatí investovať do laseru 🙂

fantaghiro21
26. júl 2021

@snehulienka0905 samozrejme ze viem...ja som to uviedla ako príklad epilátor a ipl(epl som uviedla ako prve oslovenie na tento prístroj) Nevenovala som pozornosť tomu, aby som ti niekomu vysvetľovala co je ipl...

akvi
26. júl 2021

@monikam22072017 nemám síce takéto problémy, ale pre mna úplne top na holenie je Philips oneblade. Kradnem ho mužovi 😁 Mam aj "ženský" holiaci strojček, tuším Braun, ale nechytá sa ani zďaleka na ten oneblade.

katka13katka
26. júl 2021

@snehulienka0905 súhlas, tiež mám IPL, chĺpky po čase prestanú rásť.

andreatytler
27. júl 2021

@monikam22072017 U mna pomohol epilator. Kym som si ho kupila, som si vytrhavala chlpky pinzetou. Ale vtedy mi dost zarastali. Odkedy mam epilator nezarastaju... sice mam cervene bodky par hodin po epilacii ale robim si to vzdy vecer a rano mam pekne nohy.

20erika07
27. júl 2021

U mna IPL ,nielenze nie su cervene bodky ale uz ani chlpy takmer 🙂 podla toho co citam je to indi, kazdemu nieco ine pomohlo

mirka438
27. júl 2021

JEDINÉ čím si môžem holiť nohy, je toto. Po každom jednom pokuse som na ďalší deň mala doškriabané skrvavené nohy, úplná katastrofa. Toto je manželov strojček, skúsila som raz a vôbec som sa nevyhadzala. Konecne môžem nosiť aj krátke nohavice alebo sukne. Dokúpili sme aj druhé tie nožíky ku tomu takže máme každý svoje, zakaždým vydrzinfikujeme a naozaj si to neviem vynachváliť. V zime som začala inak používať aj ipl ale výsledky nejak nevidno

zyxie
27. júl 2021

@monikam22072017 ja mam tiez ten problem, po oholeni podrazdena koza, cervene bodky a krvacajuce ranky. Po depilacii uplny otras. Takze len holim. Vyskusala som vselico a nakoniec sa ni osvedcilo hned po oholeni na ususene nohy pripadne ine miesta detsky puder Aviril s azulenom. Vecer som nohy oholila, napudrovala a potom rano natrela telovym mliekom a v pohode.

nikuska625
27. júl 2021

Ahoj mne pomohlo si po holení alebo po depilacii natierať oholene miesta zinkovou masťou. Kupujem v lekárni za pár eur. Aj dva dni po holení natieram.

hipuska
27. júl 2021

@snehulienka0905 ale ja viem. Ja som sa pýtala na to, aký máš

ivca82
27. júl 2021

@monikam22072017 japouzivam hned po holeni detsky olejcek a dost mi to pomohlo zmiernit zacervenanie.