Kozmetika na suchú a šupinatú pleť

anja27
10. jan 2022

Ktorá sa vam tak najviac pozdava pripadne nejake overene naozaj dobre produkty ja viem ze kazdemu nieco ine sadne ale mna uz nebavi vyhadzovat peniaze za drahe produkty ktore nepomahaju. Potrebovala by som hlavne nieco dobre na cistenie pripadne aj nejake serum alebo pletovy krem. Skusila som toho vela ja z lekarne aj biodermu aj lacnejsie produkty a nic mi nepomohlo. Pri koznej som bola viac x a vzdy mi predpisala len mast ktora tiez pomaha len kratkodobo. Mam problem s pletou najma teraz v zime a na tych istych miestach nos celo robia sa mi supinky a cervena mi to. Rozmyslam este nad dulciou alebo nieco od vichy ale nie su prave najlacnejsie tak uz ma nebavi experimentovat. Dakujem vopred za rady 🙂

simsalabim
10. jan 2022

@anja27 ja mam super skusenost s La Roche Nutritic. Okrem toho aj Vichy Nutrilogie 1 alebo 2... ale mne osobne robi lepsie La Roche Nutritic. ja mam celkove suchu plet, ktora svrbi a supinatie, ked nema dobru starostlivost.

anja27
autor
10. jan 2022

@simsalabim tak by som to mozno skusila. Ja to mam tiez aj v lete ale v zime je to ovela horsie nemozem si dat na to nic ani puder hned mi to supinatie a zlezie dole cele. A tiez si vsimam ze aj podla stravy no teraz som zjedla viac sladkeho takze urcite to je aj tym ale toho sa nedokazem akosi vzdat uz som to skusala. Tak aspon kozmetiku nejaku lepsiu nech to zmierni. A tu dulciu si neskusala?

simsalabim
10. jan 2022

@anja27 nie.

lelluska
10. jan 2022

@anja27 Ahojky, keď chces riešiť problem s pleťou nepozeraj sa na značku kozmetiky - ta tvoj problem nevyrieši. Kazdemu totiž sedi niečo ine. Pozeraj sa na účinne látky. Supinky môžu znamenať problem s hydrataciou. Skor ako na kozmetiku, treba pridať na pitnom režime. Plet čistiť dvojkrokovou metódou, potom pouzit toner (upraví pH) následne serum s kys. hyaluronovou. Cele to uzamknúť hydratacnym krémom. Ráno keď ideš von, pouzit spf. Produkty na tento postup vieš kúpiť za pár €. Jedine pri SPF stojí za zváženie zainvestovať.

anja27
autor
10. jan 2022

@lelluska s pitnym rezimom problem nemam to dodrziavam denne naozaj ale co sa tyka aj toho co si pisala pre mna je to vsetko take nezname ja doteraz som sa starala o plet cistenim a nejakym kremom to bolo vsetko aj preto skusam tu tak teda jedine pokukat nieco spravit si prehlad a dat na intuiciu ine mi asi neostava velmi :D

emalka
10. jan 2022

Takto z prvej rany, hlavne ked pises ze ti to cervena, mi napada zacinajuca rosacea alebo nieco podobne. Sedelo by to? Casto si to ludia hlavne v začiatkoch pletu s podrazdenou a suchou pletou.

Inac sa mi vzdy overilo vratit sa k uplnym zakladom, ked som mala nejaky kozny problem. Balea Med rada je hypoalergénna. Cistiaci gel ma ph 5.5 takze nedrazdi plet, serum hydratuje a upokojuje a krem so 7% ureou je tiez hydratacny a vyzivny. A su super lacne a dost kvalitne.
Po par tyzdnoch, mozno mesiaci, ked sa tvar upokojila, som zacala naspat zaradovat ine produkty, vzdy po jednom kazde dva tyzdne. Takto si odsledujes ak ti nieco robi problem alebo praveze super zaberie.

lelluska
10. jan 2022

@anja27 chapem, ono do určitého veku a ak nie sú problémy s pleťou naco by to aj človek riešil, všakže🙂V každom prípade si skús o starostlivosti o plet niečo naštudovať, najlepšie cez formát, ktorý Ti je blízky. Blog/Video. A kozmetiku nakupovať s rozumom. Za to sa ti poďakuje nie len plet ale aj peňaženka😉