Make up bez krému

alica1811
1. júl 2021

Ahojte žienky.
Prosím Vás, idem prvýkrát na líčenie ku vizážistke. V bežnom živote sa takmer vôbec nelíčim, používam len korektor na skrytie nedokonalostí...Tým, že mám problémovú pleť, tak krémy, ktoré používam sú tiež tohto rázu, občas mám pocit, že po nanesení korektora sú na pleti žmolky, takže predpokladám, že s make-upom by to bolo obdobné. Otázka teda je - môžem prísť na líčenie aj bez použitia krému? Ďakujem

kkovacovak
1. júl 2021

@alica1811 krém by si nemala nikdy vynechať. Žmolkovať ti môže z mnohých dôvodov. Buď sa neznesie s konkrétnym korektorom a make up u vizážistky mu vadiť nebude, nie je dostatocne vyčistená pleť tak ako by mala, nanášaš korekror nejakým veľkým trením, nenechávaš dobre krem vstrebať alebo naopak niektorým krémom vyhovuje nanášať make up hneď po nanesení, krému je málo alebo veľa. Povedz o tom vizážistke možno ti aj ona poradí a dá si s tým rady

thereisabear
1. júl 2021

Jasné, že nemusíš mať krém. Normálne ti pleť vyčistí a použije nejaký podklad pod makeup, už dlhšie som nebola, tak snáď si to správne pamätám 😅

lula3108
1. júl 2021

Skor by som riesila to zmolkovanie ako ci si dat krem. Kremy by nemali zmolkovat a uz vobec ne s makeupom, ja si neviem predstavit nedat si krem pod makeup, mam potom vzdy pocit ze mi makeup viac zalieza do vrasok a celkomo na vysusuje a mozu sa robit supinky.

syslik81
1. júl 2021

ku kozmeticke dojdes tak ako chodis bezne v zivote ak je odbornicka bude vediet aj na zaklade otazok co pouzit ... vycisti sama pouzije nieco na podklad vratane jemneho kremu primeru etc ... povie ti co kedy a ako ... zvazi podla stavu pletipodla toho aky typ pletimas etc ... ty zbytocne nerob to co bezne nerobis aby si nemyslela ze to tak robis stale

surama
1. júl 2021

Skus sa asi tej vizazistke ozvat a povedz jej, ze mas tu problemovu plet, ze ako sa mas zariadit. Ja som tak bola na skusku svadobneho licenia a uplne na mna bola nahnevana, ze som si dovolila prist s takou pletou na licenie. Pricom som tu plet az taku hroznu nemala..v tom case, ked som sa sama nalicila, uplne jemne, tak nikto ani nevedel,ze mam problemovu plet...nechala som tam 30e a vyzerala som hrozne..jak kraslica, lebo ona na mna dala vsetkeho vela a ani nehovorim, ako cely cas dudrala.

ninusa221
1. júl 2021

Ja si nekremujem tvar pred ličenim. Mam taku podkladovú bázu pof make up to je ako krem. A hned sa to aj vpije nemam rada krémy

liusa82
1. júl 2021

@surama A čo vy za to môžete že máte takú pleť.Sila.Ja som dlho mala problémovú pupák za pupákom a až ked som vysadila krémy toto prestalo.A že som ich poskúšala požehnane.Teraz mám ksicht jak decko bez nich.Makeup použivam iba penový a nežmolkuje nič ani bez kremu

surama
1. júl 2021

@liusa82 Ja uz mam teraz celkom v poho plet, ale vtedy to boli take obdobia, ze sa mi robili take bolave vriedky na jednej strane, ale to som dokopy mala tak 3-4. Aj som s tym chodila dllllho na kozne, ale to mi len stale ine kortikoidy davali a vzdy ucinkovali len docasne. Ale tak ta vizazistka to nechapala. Mohla dopredu povedat, ze iba dokonalu plet nalici, usetrila by som 30e a aj tak som sa nakoniec na svadbu licila sama a vsetci boli nadseni :D Ked sa mozem spytat, tak aky make up pouzivas? Ja pouzivam Fit me od Maybelline a super lahky je, ale musim dat pod neho nejaky podklad a idealne zapracovat hubkou.

liusa82
1. júl 2021

@surama Ja si tiež pamätám ako ma raz sprdla doktorka za krém ked som bola na botox že nepouživam.No nech mi poradi aký aby nepupákovalo a budem.Ja zas neinvestujem do krémov ale idem na výplne a botox.Tvár mám potom bez vrások.Obyčajný essence alebo catrice.Tieto penové majú výhodu v tom že ich necitite na pleti a ani nevyzerajú ako maska.Na mňa sú tekuté makeupy moc ťažké

domiklik
1. júl 2021

@alica1811 chyba môže byť, že nenechávas krém dostatočne dlho vsiaknut, niektoré produkty potrebujú čas, alebo je krém príliš hutný a korektor naopak ľahsej konzistencie... Krém by som nevynechavala, ľahky nekomedogenny krem je podľa mňa základ pred každým licenim