Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám problematickú pleť. Aké krémy mi pomôžu?

lllperko
23. nov 2021

Ahojte. Mam problematicku pleť, je mastná, miestami vysušená. Proste čudná. Vyrážky sa mi objavujú kdekoľvek, ale na brade extrém. Mam ju celu červenú, vobec sa to nelepší. Som 4m po porode, najprv som si myslela ze to tými hormonálnymi zmenami. Ale az tak ??? Vsetko co som si kupila z drogérie na čistenie pleti alebo proti akné, zo vsetkeho som sa vyhadzala. Z lekárne som skusala gafrovu mast, ichtoxyl, framykoin a jednu Nemecku antibioticku masticku. Nic nepomohlo. Pleť si umývam zodpovedne rano vecer, detským mydlom, kedže zo vsetkeho ostatného som sa vysypala. Hej viem ze by som mala ist ku kožnej a ona by mi skôr vedela pomôcť. Ale neviem si predstaviť s malou čakať od 4 rana v čakárni a v tejto korona dobe. Od vás by som len chcela vediet, ci ma/mal niekto podobný problém a ako ste to riešili? Čím si čistiť pleť, ake krémy pomáhajú? Dakujem za rady

pribinak
23. nov 2021

@lllperko nedá sa ku kožnej objednať? Inak umývať si tvar mydlom nie je podľa mna dobrý nápad aj keď je to detské mydlo

lllperko
autor
23. nov 2021

@pribinak v blízkom okoli nie, nedá sa objednať (Blízke okolie rátam 60km..) .. hmm a preco mydlom nie?:/ tak mi poradili

lasona
23. nov 2021

@lllperko mydlom umývať nie, veľmi vysušuje...pleť sa potom bráni a tvorí ešte viac mazu, čistiť rano večer mlieckom, vytonizovat, pleť treba hydratovať, dobre kvalitné sérum, ľahký krem

pribinak
23. nov 2021

@lllperko mydlo veľmi vysušuje pokožku a čím viac je vysušená tým viac sa premastuje a si v takom kruhu

mamina0078
23. nov 2021

La Rose Posay Efaclar rada je super tam dú aj krémy aj produkty vhodné na čistenie pleti.

marcellka32
23. nov 2021

Čistenie gélom cerave Hydra, pyunkang yul essence toner, krém bioderma Hydra modrá rada

lllperko
autor
23. nov 2021

@lasona @pribinak Tak mydlo uz urcite pouzivat nebudem. Všimla som si ze vysušuje, dala som si na to este krém potom, ale tiez len detský na tvar.

@mamina0078 @marcellka32 chcela by som vyskusat od Biodermy Sebium gél a Sebium Global krém, su na to dobre recenzie, s tym skúsenosť nemáte? Len je to drahe tak nerada by som minula tolko za niečo co mi asi ani nepomôže Sle ono to je asi tak ze neskúsiš nevies.

kkovacovak
23. nov 2021

@lllperko tak ako píše @marcellka32 kúp si cerave čistiace mlieko pre začiatok. Každý deň si umývaj tvar novým uterákom. Kúp si maličké, per v detskom prášku, ožehli a každý deň nový. Meň si často obliečku na vankúš. Už len toto ti dosť pomôže. Čo sa týka krému tak popozeraj od la roche radu na problematickú pleť. Hlavne nepoužívaj nič alkoholové a pleť zbytočne nedrhni. Žiadny peeling ani micelarne vody ani oleje kým sa pleť nedá dokopy. Najlepšie ale ísť k tej kožnej. Ak tam máš nejaké zapalové vyrážky tak môže byť aj inde problém

domka1205
23. nov 2021

@lllperko serum s niacinamidom (pozrite značky The ordinary,revox,geek&gorgeous) , kyselina salicylova od týchto značiek je tiež super na akné a pripadne jazvicky
Na čistenie pleti cerave/la roche posay,mne vyhovuje veľmi aj značka Origins-kúpite v douglas,no sú trosku drahšie..

marcellka32
23. nov 2021

a áno zabudla som, obliečku na vankúš meniť každé 2 dni

marcellka32
23. nov 2021

@lllperko kúp Hydra gél na čistenie a sébium krém

mamina0078
23. nov 2021

@lllperko mne bioderma sebium gél vôbec nepomáhal až teraz ho používam keď mám pleť v dobrom stave lebo je mi ľúto ho vybodiť.

kkovacovak
23. nov 2021

@mamina0078 tiež mi bioderma nevyhovovala. Mala som pocit že mi zaťažuje pleť a ako keby nemôže dýchať. Za mňa určite lepšie la roche

patus_2
23. nov 2021

@lllperko pleť je odrazom toho ako funguje naše telo. Najčastejšie sú kožné problémy prejavom toho, že niečo nieje v poriadku, napr. Hornony, čreva atď. Kozmetika a kremiky iba potlačia ten prejav.

luna116
25. nov 2021

@lllperko pre mňa najlepšia kombinácia je čistiaci gél A-derma / micelárna voda Mixa sesitive (modrý vrchnák nie tyrkysový). Krém na deň La roche Effaclar duo+ /A derma sébium Global. Na noc A-derma Hydra (nie je to nočný,ale hydratačný trochu mastnejší)

luna116
25. nov 2021

@lllperko a to som už vyskúšala rôzne gély,micro.vody a krémy - A-derma,LA roche,Bioderma,Vichy.

simonecka84
25. nov 2021

@lllperko ahojky určite čím skôr treba ísť ku kožnej . Ja osobne som minula neskutočne veľa eur na rôzne tkz. zázraky 🥴 . Výsledok ? Totálne som si vysušila a zničila pleť 😔 . Mne zabrala nakoniec až liečba retinoidmi (odvtedy mám pokoj klop klop 😁) . Ja som mala celý život dokonalú pleť akné sa mi začalo objavovať až po pôrodoch. Odporúčam inak kozmetiku Bioderma sebium a okrem toho odložiť všetko hlboko do suflíkov. Neprekombinovať starostlivosť o pleť. Akné je na dlhé trate 🥴príčina môže byť rôzna 👉🏼 genetika, zlá strava , hormóny ... stres ...

sara005
25. nov 2021

@lllperko podla mna je tazke len tak radit, kazda ma dobru skusenist s niecim inym, napriklad teba tu vystrihali pred mydlom. Mne sa po prvom porode zhorsila plet a donutila ma zmenit dovtedy roky zauzivanu starostlivost. Skusila som umyvat tvar uhlikovym mydlom, to sice naozaj aj vysusuje, no nasledne som naniesla pletovy olej na problematicku plet a naozaj mi to pomohlo. Takze bud budes skusat a budes mat stastie, ze natrafis na nieco, co ti pomoze alebo vacsia istota je ta kozna. To serum s niacinamidom a kys salicylovu by mozno stalo za to vyskusat, tym nic nepokazis. Akurat salicylova znizuje protektivnu ochranu koze pred uv ziarenim, tak si treba davat dobry opalovaci krem urceny na tvar, ktory nebude mastny. Ja mam super skusenost s opalovakom od bioderma.

mimi_tami
25. nov 2021

@lllperko ahoj, mám 36r a tiež od puberty bojujem s mastnou pleťou. Skúšala som mnohé produkty na základe odporúčaní, aj z drogérie, aj z lekárne, aj kadejaké babské recepty. Výrazne sa mi zlepšil stav pleti, keď som obmedzila mlieko (skoro vôbec nepijem čerstvé, iba výnimočne, a to ho milujem) a sladkosti. A všimla som si, že pri strese, resp. po chorobe, keď je imunita oslabená, sa mi pleť vždy dosť zhorsila.
Berieš nejaké výživové doplnky? Zinok, vitamín B napr.?
Z domácich receptov nedám dopustiť na "čistenie" ovsenými vlockami- zalejem, nechám vylúhovať, vychladiť, vatovym tampónom namočeným vo vyluhu si pootieram tvár. Toto opakujem 2-3x denne, keď mám pleť v zlom stave. Vločky obsahujú vitamíny skupiny B, sú výborné aj pri atopickej koži.
Našla som si perfektnú kozmetiku- mydla na čistenie pleti, prírodne, mne veľmi pomáhaju. Už 2 roky si iné okrem týchto nekupujem a pleť mám neporovnateľne lepšiu, von chodím bez problémov aj bez make-upu.
Vyrába ich mamička z nášho mesta, dajú sa kúpiť aj online, resp. spolupracuje aj s bezobalovymi obchodmi. Zasobujem nimi na sviatky aj kamarátky, rodinu 🙂 Pošlem ti link.
Mne osobne velmi vyhovuje mydlo so spomenutými ovsenými vločkami, ktoré je vhodné na mastnú pleť. Suprove su aj s čiernym uhlím, s himalajskou soľou. Sú cenovo prijateľné, dlho vydržia.
https://www.mydlove.eu/mydla/mydlo-skoricove/

vafinka
25. nov 2021

@lllperko aj ja používam biodermu na zmiešanú pleť a fakt výborná vec .mám čistiaci gél micelarku a aj piling ale krem mi už nesadol.cca po pár dňoch používania už bolo výsledky vidno prestali sa mi tvoriť nové vyrážky a staré sa postupne dohojili.

stellasweet
25. nov 2021

Ahoj. Ak máš instagram, vrele odporucam sledovať koznu lekárku Karolína Baumgartner. Veľmi dobre rady dava, aj na Skin rutinu pre rôzne typy pleti. Ja som sa veľa,veľa naučila od nej. Ja som prešla na LaRoche Posay. Ráno,vecer umývať s micelarnou vodou. Serum,krem, cez DEŇ aj SPF. Hlavne, každý deň meniť uterák,ktorý je iba na tvár a často meniť obliečku na vankúš.

ssimusska09
25. nov 2021

@lllperko tiez uz pol roka riesim akne, prvy krat za svojich 34 rokov, ja mam hlavne celust a bradu, ale aj inde. Ja uz ked vidim- pocujem, ze kup si toto, vyskusaj 🤯 ja som od porodu (skoro 3 roky) nechala tolko penazi v lekarni, ze keby som to spocitala, asi by ma rovno slahlo. Mala som 8 mesiacov ekzem, bradavice, teraz akne, predtym nieco s crevom, to, co chcem za seba povedat je, ze treba patrat po pricine, nic z lekarne, ale naozaj nic, ani konzumacia vitaminov mi nepomohla. Mam alergiu na soju, a dr ma namiesto imunoalergo poslala kupit si do lekarne zinok za 10 eur 🤯 Uz ma to trochu hneva, ze kazde vysetrenie je zakoncene tym, ze kupte si toto a toto v lekarni, a pritom sa nikto ani neopyta, ako sa stravujem. Urcite je na mieste ist za koznym - moze urobit aj nejake testy, z coho to moze byt, lebo akne moze byt fakt z hocicoho. Ja som pred dvoma mesiacmi zacala mliecnu dietu - je o tom aj kopec zahranicnych clankov, a stav mam o 50% lepsi, netvoria sa mi bolave hnisajuce vyrazky.

supermario
25. nov 2021

Žiaden. Mydlo Dove, obyčajné bez vôní. Prvý týždeň môže byť pokožka mierne vysušená, ale potom Dove navráti správne PH. Potom 1 deň do mesiaca umyť iba vodou. Mal som extrémne problémy s akné, vyrážky, póry. Vyskúšal som od drahých značkových, importovaných z USA špeciálnych mydiel, prípravkov, domácich receptúr z Álp. Jediná vec, ktorá pomohla bolo obyčajné mydlo Dove. Telo sa vie samo postarať o seba, keď mu pomôžeme získať prirodzené PH hodnoty.

ruzovakrava
25. nov 2021

@lllperko ja používam Biodermu sebium (gél, micelárka, pore refiner a mat control), po umytí hydrabio sérum a potom tie gély. Pomáhajú ale ja som pleť nemala až takú ako píšeš ty. Určite by pomohla najviac kožná ale keď píšeš že to máte takto s objednávaním tak to je strašné, keby si potrebovala ísť náhodou s bábätkom ako pacientom tak to ako rieši? Veď to je na hlavu systém

lajlla
25. nov 2021

Veľa ľudí radí kožné, ale kam ísť? 🤷 Ja som bola s týmto problémom u dvoch kožných a nepomohol mi ani jeden. Čiže tu je ďalší zadrhel a to síce, kam ísť na kožné... To by mohol tiež niekto poradiť 🙈 mne osobne bioderma nepomohla, La roche je celkom fajn, tvár čistim gélom od CeraVe (veľmi dlho vydrží) a používam hydratačný krém od The Ordinary (cena je tiež veľmi fajn). Treba používať kozmetiku pre citlivú pleť. To čo ponúkajú na problematickú neskutočne vysušuje...

sponka93
25. nov 2021

Pozri si profil na instagrame bbwk tam sa velmi vela dozvies ako sa starat o plet a comu sa v produktoch vyhnut atd. Kupila by som si cerave hydratacny cistic - po nom sa to moze na chvilku zhorsit a potom kvalitny krem napr od cosrx, skin1004, purito, klaris, pyunkang yul a pod. Proste korejsku kozmetiku - pozri dalora.sk