Mastniace sa vlasy a šampóny

eviku777
21. feb 2021

Ahojte. Je podla Vas vhodne pri masteni vlasov pouzit jeden den klasicky sampon a druhy den suchy sampon, nasledne umyt. Myslim ze suchy je rovnaka chemia ako ke by si clovek umyl den po dni a efekt nie je taky ako pri umyti predsa len.
Prosim odpustit si rady neumyvat denne a pod nefunguje absolutne nic mam proste roky mastnu pokozku vyskusane mam vsetko. Riesim len to co bola otazka. 🙂 dakujem

marcellka32
21. feb 2021

Ja si umyjem v nedeľu (dnes), zajtra mám v pohode, utorok suchý šampón a streda umývam...

eviku777
autor
21. feb 2021

@marcellka32 ja umyjem nedelu - dnes, v pondelok vecer aplikujem suchy s tym prezijem utorok s tym ze utorok vecer umyjem. Ale pride mi to ze suchy je rovnaka zataz a chemia ako aj umytie

marcellka32
21. feb 2021

@eviku777 ten suchý dávaj ráno, prečo večer? A najlepší je batiste

eviku777
autor
21. feb 2021

@marcellka32 skusala som rano ale vtedy mi to uz nezabera ale ze absolutne, ked to nastriekam vecer dalsi den je to pohode,

eviku777
autor
21. feb 2021

@marcellka32 hej batiste pouzivam

erickatt
21. feb 2021

@eviku777 suchy si daj v utorok rano. Na noc, je zbytočný

marcellka32
21. feb 2021

@eviku777 napis mi presne ako použivas suchý šampón

eviku777
autor
21. feb 2021

@erickatt nie je zbytocny... skusala som si to davat az rano ked uz boli vlasy na 15 cm mastne ako mokre a uz mi to nezaberalo

eviku777
autor
21. feb 2021
rooberta
21. feb 2021

Aj ja to tak robim v nedelu umyjem a v utorok rano davam suchy sampon , vecer umyjem a vo stvrtok zas suchy sampon a vecer umyjem. Podla mna pri kazdodennom umyvani trpia hlavne konceky a cela dlzka vlasov nie korienky. Ja kebyze si umyvam kazdy den vlasy, znamenalo by to aj kazdodenne fenovanie a to je to co mne najviac nici vlasy, nie chemia ktora je v sampone. Ale ked nefenujes kup si setrny sampon na kazdodenne umyvanie vlasov a umyvaj kazdy den.
A suchy sampon pouzivam klorane lepsi som zatial neobjavila.

eviku777
autor
21. feb 2021

@rooberta nefenujem, nezehlim, nefarbim.
ak vyfenujem v zime ked sa niekam ponahlam surne mozno 2-3 x za rok tak aj to je vela

rooberta
21. feb 2021

@eviku777 tak potom nevidim problem v tom aby si si umyvala kazdy den ak ti vlasy rychlo schnu a neobtazuje ta to tak by som umyvala kazdy den.

jenny224
21. feb 2021

@marcellka32 mám úplne rovnaký časový harmonogram na umývanie! 😀😊
Autorka: no pre mňa napr je oveľa väčšia chémia suchý šampón, ako riadny, lebo normálny mám viac - menej prírodného zloženia. A aký šampón používaš na bežné umytie? Myslím značku 🙂

apolka77
21. feb 2021

@eviku777 skúšala si šampón Dixi s cajovnikom na mastné vlasy? Mne jedine tento pomohol a vlasy vydržia 2-3 dní čo predtým už do 24hod.som vyzerala hrozne...

marcellka32
21. feb 2021

@eviku777 nemyslela som aký šampón, ale ako to používaš, možno že si ho dávaš zle, lebo aj na tom záleží, a ešte aj napíš ako si umyvas vlasy normálnym samponom...vlasy sa majú namočiť, v pohári zmiešať šampón s vodou, napenit, spláchnuť vlažnou nie horúcou vodou (horúca podporuje mastnenie), dvakrát samponovat, nakoniec oplach studensou vodou, cesat jemne vlasy riedkym hrebeňom....suchý šampón: vlasy do predklonu a nastriekaj asi z 20 CM vzdialenosti a prechod hlavu a vycesat kefou, robíš to takto? Lebo ja mám tiež jemne vlasy ale suchý šampón ma zachraňuje, hlavne ráno to robím, nie večer keď ideš spat

nika_m
21. feb 2021

Ja si umyvam vlasy aj kazdy den...alebo kazdy druhy a pouzivam suchy sampon...mam velmi mastne vlasy tiez, proste neexistuje, ze by som si dlhsie neumyla 🙂 take lepsie vlasy mam ale ked ich umyjem, so suchym samponom su tazke a mozem ich dat max do gumicky, lebo su take onicom 😏 skusala som uz sampony vselijake a nic nepomaha, nebudem chodit ako bezdomovec s mastnymi vlasmi :D

katren
21. feb 2021

@eviku777 skus prirodny sampon...potom to nebude nazor, ze vsak to je ta ista chemia ako keby si umyvam kazdy den....

katren
21. feb 2021

@eviku777 a ja si umyvam denne 😉 vobec mi to nevadi, aj tak sa sprchujem denne, tak ci aj vlasy prebehnem ci nie, je to jedno.....pouzivam prirodne sampony Havlikova apoteka, Biofy, Ponio a pod....

arabellka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sunshine999
21. feb 2021

Ahoj. Ja si umývam vlasy 1x, veľmi maximálne 2x do týždňa. Používam šampón od Milvy. Vždy som mala problém s mastiacimi sa vlasmi. Vyskúšala som desiatky suchých šampónov. Ale nič mi nevyhovovalo. Momentálne používam už druhý mesiac detský púder namiesto suchého šampónu a stav vlasov sa mi zlepšil omnoho. Vyskúšaj

eviku777
autor
21. feb 2021

@marcellka32 viem ze sa to ma pouzivat rano a vyskusala som to tisic x ak nie viac ale ja sa rano ked jeden den neumyjem zobudim totalne mastna uplne ako mokre vlasy do pol hlavy mne uz ten sampon potom nefunguje.
mam popisovat v 36 r ako si umyvam vlasy? hm pochopitelne ze vlaznou vodou nie horucou ani studenou, samponovanie viem velmi dobre ako je potrebne detto cesanie atd

eviku777
autor
21. feb 2021

@nika_m presne!!!

eviku777
autor
21. feb 2021

@arabellka1 skusala ale prepacte nepytam sa na radu proti masteniu ale porovnavam nazor ci suchy sampon nie je rovnaka chemia atd ako denne klasicke umyvanie vodou a samponom

marcellka32
21. feb 2021

@eviku777 ok, chcela som poradiť

alexka89
21. feb 2021

skus nafarbit odfarbit na svetlejsiu ...mastne vlasy nefenuj nezehli viac sa zmastia alebo si daj melir

simsalabim
21. feb 2021

@eviku777 toto je najlepsi suchy sampon, lepsi ako tie spreje https://www.alpa.cz/sk/sortiment/1171-amica-suc...
Inak ja si umyvam desatrocia denne, stacilo by mi na 3.den, ale mam velmi jemne vlasy, po spanku ich uz neviem upravit.

mattyna38
22. feb 2021

Tiež používam suchý každý 3 deň, Večer vlasy umyjem druhý deň super a ďaľší mastné takže ráno dávam suchý šampón. Ale večer umývam, nemám rada keď ho mám na vlasoch aj cez noc🙂) A tiež kupujem Batiste ale mala som aj od alpy ale po ňom svrbela strašne hlava.

puertorico
22. feb 2021

A skúšala si kožnú dr? nie takú čo ti dá drahé šampóny. Kamarátka mala tiež taký problém a dala jej nejaké tabletky na odmastenie veľmi jej pomohli. Až tak že mi hovorila že po 2týždňoch si vlasy umyla nie preto, lebo by mala mastné, mala ich suché, ale zato, že jej to už bolo blbé že si neumyla 2týždne 😂 nie, nie je humusáčka, sprchuje sa každý deň

nika_m
22. feb 2021

@alexka89 mne to nepomohlo vobec...mozno tak na konce, ze ich mam tym padom vysusenejsie ale pri hlave mam take iste mastne ako aj predtym

eviku777
autor
23. feb 2021

@alexka89 uz som pisala vlasy Nefarbim Nikdy zivote som nefarbila, nefenujem ani nezehlim