Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Máte skúsenosti s odstránením pigmentových škvŕn?

sis1005
1. júl 2019

Ahojte. Chcela by som sa opytat, pripadne poradit, ci je tu nikto kto ma skusenosti s odstranenim pigmentovych skvrn. Hlavne ma zaujima, ci existuje nejaky overeny pripravok a hlavne aj cenovo dostupny. Dakujem za vsetky cenne rady.

chinwag
1. júl 2019

@sis1005.... Krém Neostrada.... Mne pomohol po jednej dovolenke, pretožea gynekologická neupozornila, že ak užívam antikoncepciu, tak nemôžem ísť na priame slnko. Nuž a ja som išla na Elbu... A vznikli mi pigmentové škvrny. Vtedy mi známy plast. Chirurg doporučil krém Neostrada. Ale nedal sa kúpiť na SVK. Určite pozri na nete. Mne pomohol úplne. A tvar už neopalujem. Používam faktor 50+ a pigmentové škvrny som už nikdy viac nemala.

123369
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sis1005
autor
2. júl 2019

@sis1005 lekarnicka mi dnes odporucila krem K5 lipogel, ktory mozem pouzivat aj v lete. Co je super, lebo ostatne kremy, ktore poznam, mozu sa pouzivat len v zime a po kazdom lete mam potom stale ten isty problem. Co mi uz riadne ide na nervy 😥

sis1005
autor
2. júl 2019

@chinwag jaaaaj prepac nechtiac som sebe odpovedala 🙈

sis1005
autor
2. júl 2019

@sis1005 este som nasla aj webku na tento krem. www.lipogelk5.sk

loravcovaa
2. júl 2019

@sis1005 ako lekarka pracujuca aj v korektivnej dermatologii odporucam urcite ako prve prevenciu a to pouzitie faktora 50. Pokial uz vsak vznikli pigmentacie a mame sa bavit o kremikoch - jedinym 100% ucinnym su pripravky s obsakom hydrochinonu - u nas zakazane, niekto si to dovasa z usa, dobre u nas dostupne depigmentacns rada znacky Neostrata, obsahuje latku na podobnrj baze ako hydrochinon - mam pacientov kt po nej pigmentacii zbledli, avsak su ludia kt musia vyuzit ine metody.. ja celkom rada odporucam v celku komfortne, nedevastacne osetrenia chem.peeling v kombinacii s ipl.. avsak existuju aj ine osetrenia - laserove, zalezi od konkretnej pignentacie.. 🙂

sis1005
autor
2. júl 2019

@loravcovaa dakujem velmi pekne za informaciu. Mne lekarnicka povedala, ze tento krem je na baze 4% pidabenzonu a ze je to nahrada za spominany ucinny avsak zakazany hydrochinon.

zuzankkaa1
2. júl 2019

Ja som nasla tento...skusim ho vyskusat,mam tennisty problem,je to masaker,cela tvar flakata 😥

monka_
5. júl 2019

Ahojte, moja svokra k5 lipogel tiez pouziva a naozaj po 6 tyzdnoch jej skrny krasne zacali blednut. Dermatologicka jej ho odporucila. Cenovo je o dost dostupnejsi ako neotone. 😘🥇

sis1005
autor
5. júl 2019

@monka_ fakt? Tak to sa tesim, lebo uz som unavena z tej flakatosti. Je tu este niekto kto ma podobny problem so skvrnami a co mu majviac ucinkuje? Ja vam podam spravu ako reagujem na K5ku. Zacala velka testovacka 🙈😇

mirus1978
15. júl 2019

Ja som sa zobudila neskoro pred letom, väčšina prípravkov sa odporúča v zimnom období a na odporúčania kožnej som aj ja skúsila K5 keďže funguje aj v lete a má aj UV faktor. Ja mám veľmi silnú pigmentáciu a cca 2 mesiacoch už vidím rozdiel, môžem odporučiť.

sis1005
autor
15. júl 2019

@mirus1978 a asi kedy si videla prve vysledky? Pouziva to aj kamoska a jej sa vytvorili tzv. tehu pigmentove skrny. No a ona mi povedala, ze uz po cca 5-6 tyzdnoch videla krasne zosvetlenie skvrn. No a ja vnimam aj velmi prijemnu pokozku na dotyk po aplikovani na dane miesto. Som rada, ze som nasla nieco co je hlavne neagresivne pre pokozku. 😊🥰👍❤

123369
15. júl 2019

@sis1005 Ahoj,ja mám presne ten istý problém,som tak strašne flakata, až sa hanbím,v práci nemôžem mať vôbec make-up, takže je to katastrofálne , teraz som rok na md,a stále nosím klobúk, alebo šiltovku,inak ani make-up to nezamaskuje, veď vieš ,no a vlastne píšem ti lebo tiež budem veľmi zvedavá na tvoje výsledky s krémom K5 ,a kde si ho kúpila? V lekárni? A koľko ťa vyšiel? Ja si teraz na materskej nemôžem vyskakovať,ale na tieto škvrny musím niečo vymyslieť 🙏😕 ďakujem krásne

123369
22. júl 2019

@chinwag dobrý deň, mám na vás otázku, našla som si krém ktorý sa dá kúpiť v USA,Turecku, alebo Egipte,takto som sa aspoň dočítala,zrovna idú známi do Turecka a ja by som si ho dala kúpiť, otázka je možno hlúpa,ale predsa či neviete keď mi ho tam kúpia či s tým nebude potom problém na letisku, že prevážajú niečo čo je u nás zakázané,ako ste to mali vy s tým krémom? Je toto v pohode 😀aby ich kôli mne niekde nezabasli 😂 ďakujem

chinwag
25. júl 2019

@123369 nie, neboj. Ak ho daju do batoziny a nacekuju batozinu , je to ok. Na palubu lietadla nech ho neberu .

sis1005
autor
8. aug 2019

@123369 ahoj. No moje skusanie je fakt super, uz vidim pekne zosvetlenie. Bola som na dovolenke, cely den na slnku, lebo ja milujem opalovanie a ta uz zosvetlena skvrna nezareagovala na slnko. Co je fakt parada. Ale samozrejme K5 Lipogel som si davala po opalovaci krem, aby to pigmentove miesto bolo chranene. Po dlhej dobe som dosla z dovolenky bez flakov. Ja som kupila krem v lekarni, ale na instagrame som uz videla info, ze da da kupit aj online cez web. Tu je stranka www.lipogel.k5.sk

123369
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
123369
13. aug 2019

@sis1005 ďakujem za odpoveď, ešte sa chcem spýtať,či krém nanášaš iba na škvrny, alebo na celú tvár,a koľko krát za deň, ďakujem krásne 😊

kvetinka317
13. aug 2019

@123369 ahoj...viem presne o čom píšeš 🤦🏻‍♀️strašne sú tie fleky...ja ,som sa s nimi trápila tri roky...vyskúšala som toho veľa +plus kožna ambulancia ,prvý prípravok bol z kozmetiky farmasi...bieliace mydlo ,krém...pomohlo to dosť,ale nie úplne...na fb som videla nový prípravok ...kozmetika Nuskin...pouzivam mydlo a čistiaci gél....za mna 🔝

123369
13. aug 2019

@kvetinka317 ďakujem 😊, idem googlit😁

sis1005
autor
19. aug 2019

@123369 krem nanasam iba na miesto kde je pigmentova skvrna a 2x denne (rano vecer). Hned po vycisteni tvar K5 Lipogel nanesiem na skvrnu, rozotriem, aby sa krem vstrebal a potom uz nanasam kremy, ktore bezne pouzivam. 👍😊

123369
19. aug 2019

@sis1005 veľmi pekne ďakujem,som rozhodnutá idem ho vyskúšať, najviac sa mi pozdáva čo tu píšete,a tiež dám potom referencie 🙂

sis1005
autor
21. aug 2019

@123369 daj potom infosku ako ti zaucinkoval 👍

123369
21. aug 2019

@sis1005 áno dám, dnes som si ho kúpila a už aj natieram,na kréme aspoň čo mám ja moc toho po slovensky nieje,ako prosím vieš, že ho môžeme používať už aj teraz? Že nepockat do jesene,zimi? Aj keď tebe už ako si písala zabral,to je super.

sis1005
autor
22. aug 2019

@123369 precitala som si prispevky a clanky na instagrame lipogel k5 slovensko a tiez mi to potvrdila magistra v lekarni, ze ta ucinna latka nema kontraindikacie a znasa sa aj so slnieckom, oproti inym kremom, ktore su na pigmentove skvrny. Ja som toto prve leto bez flakov. Co sa naozaj tesim 👍🤩

123369
22. aug 2019

@sis1005 prosím ťa, už som trápna ale predsa sa opýtam,ja nemám pri mojej ročnej cerke toľko času, brázdiť Internet,asi to máš viacej sčítané o tom kréme a vydával mi ju v lekárni muž,no a jeho som sa nechcela vypytovať,ale dnes som bola na nete a nič moc som sa tam o ňom nedocitala,iba jednu vec,čo nebola na krabičke, že sa môže používať max 6-8 týždňov a potom pauza,o tomto niečo nevieš, že keď si spravím tú pauzu, kedy ho môžem zasa natierať? Čítala si o ňom niečo takéto? Ja som si myslela že ho budem natierať až kým ho neminiem 🤷🤦 fakt neviem.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli