Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ničí gel lak nechty?

frederika_12
9. sep 2020

Ahojte baby, prosím vás mám problém s nechtami. Nebaví má stále si upravovať a lakovat nechty obyčajným lakom ktorý sa mi na druhý deň začne šupať. 🙄 Gelove a aj akrylove nechty som v minulosti skúšala a keď som si ich dala dole, povedala som si nikdy viac, síce to bolo pekne nechty vždy upravené ale ako vyzerali moje skutočne nechty to bolo hrozné a fakt ich dať ako-tak dokopy trvalo strašne dlho. Tak som chcel skúsiť strednú cestu, že nie obyčajný lak ale ani gél a akryl. Chcela som skúsiť gellak, prosím vás tie čo ho používate a dávate si ho neničí Vám to svoje vlastne nechty? Hlavne ak sú tu nejaké baby, čo fakt nemajú moc pevne nechty, čo Vám to robí? Pretože koniec koncov neviem si svoje nechty vypestovať a počula som, že aj v to to by mi gellak mohol pomôcť, je to pravda ? Za každú radu a názor ďakujem 😍🙈

anile12
9. sep 2020

Tak ja používam gellak už vyše 5 rokov ale s prestávkami. Možno ako ktorý ale vyskúšala som už mnoho a každý jeden v podstate keď dávaš dole berie ti aj určitú vrstvu tvojho nechtu čiže moje sú po stálom užívaní ako papierik. Ale keď dám prestávku na nejaký mesiac tak sa mi vždy pekne dajú dokopy. Ale zas výhoda je že keď mám ten gellak je ten nechet pevnejší čiže nelamem nechty na každom kúsku čiže mam dlhé vypestovane aj keď trosku mäkšie

marienka1989
9. sep 2020

Ja som mala vždy pevné nechty, po treťom tehotenstve sa mi začali lámať a boli veľmi mäkké. Začala som chodiť na gel-lak nechty, chodím už tretím rokom s jednou prestávkou (aj to kvôli korone), a nechty mám pevné ako pred tehotenstvami. Počas tej nútenej prestávky som mala nechty pevné a pekné, takže mne určite gel-lak nechty neničí, skôr mi spevneli, odkedy ho používam 👍

mbabika
9. sep 2020

@frederika_12 ahoj😉
Ja som si práve kúpila sadu na gellak. Nechty mám presne týždeň. Sú tam nedostatky to je jasné. Som začiatočník, mám sa veľa čo učiť. No na 1x som bola so sebou spokojna nakoľko tieto veci mi nikdy nešli 😀.
Ale za mňa je to zatiaľ najlepšia voľba, nemusím skoro každý druhý deň lakovať nechty, mám ich stále “upravené”. Ako to bude po čase keď zrejme sa kus budú ničiť tým ako budem dávať dole gellak neviem. Ale za mňa určite choď do toho. 😊

terezia323
9. sep 2020

@mbabika akú značku prosím používaš?

lenuliatko84
9. sep 2020

Jasme ze nici.je to predsa len chemia.radsej si vypestuj svoje lebo vsetko umele je skarede a vyzera to lacno

mbabika
9. sep 2020

@terezia323 prvy x so snou robila, čiže neviem povedať či je dobrá alebo nie, ale nerobilo sa mi s ňou zle a čo sa týka pigmentu gellaku je veľmi krycí, na foto je len jedna vrstva

terezia323
9. sep 2020

@mbabika ale je to taký 3v1, alebo musíš aj bazu dávať a top coat?

mbabika
9. sep 2020

@terezia323 aj bazu aj top coat, ale čítala som, že vraj je lepšie všetko osobitne mať.

stanulienkat
9. sep 2020

@lenuliatko84 Nevyzerá to umelo . A je to asi taká chémia ako obyčajný lak na nechty .Práveže si nalakujem nechty ako obyčajným lakom, len to dám zatvrdnúť do lampy. Nie sú ani mohutné, ani neprirodzené a oveľa oveľa oveľa menej to niči nechty ako gélové nechty. Ja som veľmi spokojná. Celý život som mala nechty papieriky a teraz mám konečne dlhé krásne pestované nechty,trošičku to naruší štruktúru nechtu,ale to sa nedá porovnať s gélovými. Celý život som sa hanbila za svoje ruky a teraz konečne nemusím.

stanulienkat
9. sep 2020

@mbabika ja mam bazu a top 2v1 a som spokojna.

huginko
9. sep 2020

Ja som mala gélové nechty, krasne, bola som spokojná, niečo vyše dvoch rokov. Ale keďže som nemohla chodiť na dorabku cez koronu, nechala som si dorast svoje a veru, boli tenucke ako papier... Lámali sa mi teda dosť. Teraz sú už v pohode,vo výsledku nie sú také pekne ako umelé, ale sú moje a prirodzene... 😉

mbabika
9. sep 2020

@stanulienkat ako nevravím, že to musí byť zlé len viac báb písalo že im to viac vyhovovalo osobitne 🙂

stanulienkat
9. sep 2020

@huginko ale gel a gellak je rodiel

sissy27
9. sep 2020

@lenuliatko84 a nie všetko prírodné je pekné a vkusné 😀 ale čokoľvek umelé (plastické operácie, mihalnice, vlasy, nechty...) sa dajú spraviť vkusne a pekne, len to treba vedieť.
@frederika_12 pred nanesením gel-laku by si mala svoje nechty jemne zbrúsiť, naviazanie gellaku na necht je zásah, takisto odstránenie. Určite ti to nepomôže "ozdraviť" a vypestovať vlastné nechty.

tncka
9. sep 2020

@mbabika pls odkial mas sadu? Ak nechces sem hodit stranku,napis pls ip

mbabika
9. sep 2020

@tncka sadu mam od dreamfactory 🙂

tncka
9. sep 2020

@mbabika dakujem,kuknem to. Ja uz som.nieco hladala,ale vobec sa v tom nevyznam a nevedela som co vlastne mam kupit.

stanulienkat
9. sep 2020

Skus aj nani nail. Ja mam lampu Esperanza a je super,lebo je aj uv aj led. Staci mi 30sek. A stoji okolo 15e. Cela sada aj s 3 lakmi ma vydla okolo 50e.

lenuliatko84
9. sep 2020

@sissy27 len skoda ze vela slovenskych zien nepozna tu tenku hranicu medzi vkusom a nevkusom.myslia ze ze vsetko velke umele je pekne,len aby to bolo vidiet.

huginko
9. sep 2020

@stanulienkat aha... 🙈

lenuliatko84
9. sep 2020

@stanulienkat aj ja som ich kedysi nosila a.moje nechty sa aj roky po este stale spamatavaju

stanulienkat
9. sep 2020

@lenuliatko84 nosila si gélové alebo géllakové?

sissy27
9. sep 2020

@lenuliatko84 problém bude asi v tom, že ak je niečo umelé ale vkusné, tak si to ani nevšimneš. Vidíš len to nápadné, čo prekračuje hranice TVOJHO vkusu, inému sa to môže páčiť - a to je dobre, pretože inak by bola nuda 😀 A netýka sa to len slovenských žien, to ani omylom.

mbabika
9. sep 2020

@tncka tak ja som netušila tiež akú mám objednať a kukala som podľa výkonu.Tato je už LED čiže nieje potrebné tolko držať ruky v lampe. Funguje na senzor. Akože príde mi to ako plast z Ali ale nesťažujem sa funguje ako chcem😀 nemám s čím porovnávať. Teraz hľadám nejaké fajn gel laky nové 🙂

fokuska
9. sep 2020

@lenuliatko84 Ty podla mna nechapes rozdiel. Gellak je ako obycajny lak na nechty - nie je nim ako urobit umele dlhe nechty - nesluzi na predlzenie, modelovanie, iba na farbenie. vysledok je takmer rovnaky ako s obycajnym lakom - akurat ze dlhsie drzi, neolupuje sa hned.
Na prvy pohlad ani nevies povedat ci su nechty cerstvo nalakovane klasickym lakom, alebo gellakom. Takze o akej umeline hovoris?
Umele nechty - gelove, akrylove a pod. je nieco uplne ine.

tncka
9. sep 2020

@mbabika no to musim aj ja kuknut,ja ficim na tmavo ruzovej,fialovej a cervenej 🤪

mbabika
9. sep 2020

@tncka to sú aj moje farby no v sade toto bolo najlepšie, a samozrejme všetky odtiene, ktoré sa mi páčia alebo by som chcela - vypredané :(
Ak tak mám aj zľavový kód na DREAMFAXTORY tak ak napíš a poskytnem 🙂

lenuliatko84
9. sep 2020

@fokuska ty asi nevidis rozdiel

lenuliatko84
9. sep 2020

@stanulienkat gelllak

Tu začni písať odpoveď...

Odošli