Opaľovaíi krém pre dieťa s citlivou pokožkou

nicci254
8. júl 2021

Poradte mamicky prosim dobry opalovaci krem na velmi citlivu pokozku dietatka nasa mala ma asi alergiu na slniecko ma vyhadzane cele rucky aj tvaricku po pobyte na slniecku.vdaka

s_a
8. júl 2021

No ak by mala alergiu na slnko, tak by som to asi skôr išla konzultovať s pediatrom a nie testovala na nej opaľovacie krémy

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timetotime
8. júl 2021

ja som tento rok kupila drahsi opalovak ale zatial je fajn, jemna vona, lahko sa rozotiera a je na pritidnej baze 🙂 je to francuzska kozmetika Laboratoires de Biarritz.

nicci254
autor
8. júl 2021

@s_a sama neviem ci je to alergia, mozno ma len citlivejsiu pokozku a mozno nejaka zlozka v spojeni so slnkom a potom jej nerobi dobre. Preto chcem najpr vyskusat zmenit opalovat. Mame z lidlu Cien pre deti spf 50 netusim aka je to kvalita🤷🏻‍♀️

deedol
8. júl 2021

bola na priamom slnku, ci len vonku v tieni? a o kolkej cca?
pripadne odfot, ci to nie su potnicky.

co sa tyka kremu, ja pouzivam badger balm bez vone alebo ten kamilkovy, ale s malym nechodime na slnko (cez obed sme doma a inak sa snazime byt v tieni + klobuk a oblecko). ak by bol spf 30 malo (moj maly je dost tmavy), tak potom napr. la roche posay pre deti spf 50.

katie253
8. júl 2021

@nicci254 ja mám taký prírodný francúzsky, SPF 30. Zo stránky zemito.sk, alebo zemito.com
Ja som zas videla rozhovor s detským kožným a ten vravel, že príliš vysoké faktory ako je 50 môžu spôsobiť kožné problémy,vze on odporúča radšej faktory do 30.

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amarilka26
8. júl 2021

My pouzivame Budger, da sa kupit na www.playsafe.sk.

sasitimi17
8. júl 2021

Wooden spoon z bioruza.sk

mlska19
9. júl 2021

@ananas28 To,ze sa opatovne clovek pretrie kremom,neznamena,ze sa mu predlzuje doba stravena na slnku.Mam velke mnozstvo znamienok a kozne mi vzdy prizvukovali,ze sa nam natierat 50kou aj na Slovensku.Rozdiel medzi 30 a 50 je pri velmi svetlom fototype vyse 3 hodiny,co je ozaj velky rozdiel.Babatkovska koza je povazovana tiez za velmi svetly fototyp.Samozrejme je najdolezitejsie nebyt na priamom slnku.

nicci254
autor
9. júl 2021

@deedol praveze to vyzera ako klasicke potnicky. Chodime vonku po 16tej niekedy az po 17tej ak su taketo horucavy. Sme aj na slniecku aj v tieni max 2 hodky. Vecer po kupani davam na tie potnicky sudocream trosku a do rana sa to vzdy aspon scasti ukludni

deedol
9. júl 2021

@nicci254 moj maly ma 3r a tiez ma furt potnicky, podla mna sa s tym v tomto teple neda nic moc robit :( aj ked ideme v takom case ako vy, on vela beha, hra sa v piesku, a sice ho vzdy potom osprchujem (aj 3x denne), ale tiez ich ma. nema ich vsak nejake cervene ani sa neskriabe. ked viem, ze ideme len na ihrisko do chladku, tak mu natriem iba tvar, lebo mam pocit, ze ich ma horsie, ked ten pot reaguje s kremom a pieskom atd.

lelluska
9. júl 2021

Pozri si EVY Technology. Úplne som zmenila pohlad na spf pri týchto krémoch. Žiaden biely film, mastnota. Ochranný faktor účinný až 6h, to nema žiadna ina značka. Všetky treba reaplikovat po 2h. A aby som nezabudla, vhodne pre atopikov.