Rast - nerast vlasov

iveta71
13. apr 2014

Ahojte, už niekoľko rokov sa trápim s rastom (nerastom) vlasov. Za mlada som nemala problém, len naraz mi prestali rásť. Už vyše 10 rokov mám jednu dĺžku, tak max. 2x do roka si nechám podstrihnúť len konce. Som z toho nešťastná, dokonca v poslednom čase mám pocit, že sa mi skracujú. Nevypadávajú mi celé vlasy ale keď potrasiem hlavou nad vaňou, tak mám kopec takých 3-4 cm úlomkov. Pomáha na to nejaký prípravok alebo tabletky? Ja ušetrím toľko peňazí na kaderníčku..... Na druhej strane sa musím priznať, že si dávam tak 4x do roka vymývateľnú trvalú a často si vlasy farbím - ale s farbami bez amoniaku. Viete mi poradiť?

radkatt
13. apr 2014

Ahoj, vyskusaj placentove ampulky...vygugli si to...mne to poradila kamoska,ona ich pouzivala po chemoterapii, po tyvhto ampulach rastu dost rychlo a hudte vlasy...ja som pouzivala po porode, zastavilo mi to padanie vlasov a aj vlasy nasledne zhustli...

luba28
13. apr 2014

@iveta71 forcapil zabera,...alebo vyluch z orechovych listov po kazdom umyti splachnut vlasy a uz neoplachovat,ale to len ak mas tmave vlasy,....s farbou to nema nic,.....

kakavenko
13. apr 2014

@radkatt prosim ta,kde sa daju kupit a kolko stoja?dakujem 🙂

radkatt
13. apr 2014

Kakavenko naposledy som ich objednavala asi pred pol rokom, nepamatam z akej www stranky...skus dat do googlu placentove ampulky. v baleni ich je 10 alebo 12 a stoji to okolo 6 eur. Pozriem to ci ich najdem odkial to bolo objednavane....

anatalia77
13. apr 2014

@radkatt tak ja som uz nieco pogooglila,ale stale neviem,ci mi tieto ampulky zarucia aj tzv. zahustenie vlasov..

tilly
13. apr 2014

lopuchovy alebo ricinovy olej 😉

silaviat
13. apr 2014

maska na vlasy gestil wonder,vitaminove tabletky bud z dmka alebo biosil alebo panhenolove.. a dolezite je i obmedzit farbenie zehlenie natacanie a tiez lakovanie ci gelovanie.. o vlasy sa treba starat nielen z vonka ale i z vnutra.. ak mas potrebu farbit skus napriklad henu ta vlasy zaroven i vyzivy ... a velmi dobry je kofeinovy sampon kupit sa da v lekarni Alpecin C1

silaviat
13. apr 2014

trvala i ked vymyvatelna ti vlasy pali - to mas tie ulomku a najvatsi dovod ze ti vlasy nerastu... mozes do seba dat vitaminov kolko chces,ale pokial neobmedzis trvalu a farbenie tak ti nic nepomoze 😒

katka1755
13. apr 2014

Zihlavovy vyluh osetri vlasy a su potom jemnejsie a pruzne alebo aj zihlavovy sampon dixi bol a brezovi !!!

daniellee
13. apr 2014

ahoj 🙂 rovnaký problém som mala aj ja, teda posledných 6-7 rokov mi vlasy skutočne nerástli a navyše ja som si ich ani nepodstrihovala 🙂
môj problém spočíval najprv v žehlení ktoré mi ničilo už aj tak zničené končeky z častého farbenia ( mala som obdobie ako chameleón ) za 3 mesiace od čiernej cez ryšavú až do blond 🙂 mladá nerozvážnosť🙂 a takto som trýznila vlasy asi 5 rokov :D..a výsledkom boli polámané suché mdlé vlasy bez života
a vtedy to bolo presne to čo hovoríš..po umytí plná vaňa krátkych úlomkov, ako aj pri česaní plné umývadlo krátkych vlasov..teda vlasy mi rástli lebo pri korienkoch boli jemné, ale končeky sa lámali vo väčšej miere ako to vzniklo narásť..tak som si povedala jedného dňa dosť 🙂
teda..aspoň mne pomohlo 🙂
1. prestala som si farbiť vlasy, teda aj keď som si farbila vždy som skončila pri svojej pôvodnej hnedej , prešla od chemických farieb na hennu 🙂 bezfarebnú alebo tmavohnedú 🙂 a raz za polroka na oživenie si nechám odstup henny a dám si čokoládový šampón 🙂
2. predtým som používala veľa rôznej kozmetiky vlasovej ktorá ich zbytočne zaťažovala - prešla na radu Biosilk - šampón, kondicióner a tekutý hodváb 🙂 ..pričom vlasy umývam vlasy 2x týždene a tekutý hodváb vtieram vždy po umytí kvapôčku 🙂 raz za dva týždne si doprajem zábal - predtým som používala olivový olej + vajíčko z čoho boli vlasy spľaslé, potom som prešla na masky od loreál čo tiež nebolo ono, teraz asi najlepšie mi vyhovuje Kerastase na suché a hrubé vlasy ( nechám pôsobiť na 5-6 hodín pod uterákom a igelitom 1x za 2 týždne)
3.vlasy zásadne nežehlím , fénujem výnimočne suchým vzduchom
4. prešla som od hrebeňov, ku kefe na vlasy Tangle Teezer, neviem či si o nej počula, ale ozaj vlasy rozčesáva bez ťahania a bolesti 🙂 neviem či máš husté vlasy lebo ak áno chce to troška zrušnosti a rozčesávanie trvá dlhšie ale aj tak si ju neviem vynachváliť..
http://kozmeticke-pomocky.heureka.sk/tangle-tee...
5. žiaden lak , gél , vosk, spreje, lesky a neviem čo sa to ešte vyrába 🙂
neviem či som ti pomohla, ale aspoň na moje vlasy táto starostlivosť pomáha 100% 🙂 vlasy začali rásť, nie sú suché ( okrem končekov ktoré mi je ľúto ostihať, no v porovnaní s predošlým stavom neuveriteľné zlepšenie ) a hlavne žiadne lámavé vlasy pri česaní ani kúpaní 🙂

mamazem
15. apr 2014

Podporte funkciu obličiek, tie sú zodpovedné za stav Vašich vlasov. Odporúčam napríklad tinktúru zo žihľavy, piť žihľavový čaj, alebo užívať špeciálne zostavený prípravok na regeneráciu obličiek RENOL. Všetky prípravky nájdete na našom eshope mamazem. Zmenu je potrebné urobiť zvnútra. No a pravdaže obmedziť trvalú a farbenie.