Sivý melír

dovidopp
20. apr 2022

Ženy mám čierne vlasy rozmýšľam nád sivým melírom tie čo ste si dávali sivý melir na čierne vlasy ako Vám to robila kadernicka na prvý raz, na dva ?

nika_val
20. apr 2022

@dovidopp v čiernych vlasoch ti to kaderníčka spraví minimalne na tretí krát
Ako možno nejaká fakt že dobrá kde si za to aj poriadne zacvakáš
Plus rátaj so zničenými vlasmi velmi..
To bude veeelmi tažko urobiť
Píšem z pohladu kaderníčky, mám kurz ale nevenujem sa tomu už

h2
20. apr 2022

@dovidopp Prečo si chceš niečo také škaredé nechať dobrovoľne spraviť?

nika_val
20. apr 2022

@h2 každému sa páči niečo iné a to čo sa páči autorke sa nemusí vám
Ak sa to jej páči, sú to jej vlasy je to jej rozhodnutie, nech si robí čo chce
Ja som len upozornila že to nebude vôbec lahké
Ak to chce na prvý krát vyhladať nejaké premiové naozaj dobré kaderníctvo kde si aj dosť zaplatí za to a vlasy budu zničenejšie
A ak postupne minimalne na 3krat to pôjde čo bude trvať min tie 3 mesiace kým dosiahne sivú 🙂

dovidopp
autor
20. apr 2022

@nika_val ďakujem keď tak čítam čo píšete má to nejak odrovnalo hlavne gvoli tomu že budem mat dosť zničené vlasy ďakujem Vám

dovidopp
autor
20. apr 2022

@h2 páči sa to mne nepýtala som sa či sa to páči Vám netreba sa starať tam kde netreba !!

gabika128
20. apr 2022

@dovidopp Kaderníčka ti tú čiernu farbu postupne stiahne, odfarbi a aby boli sivé, tak ich natónuje. Tá tónovania farba sa bude samozrejme vymývať a po pár umytiach ti tie odfarbené vlásky pôjdu do žlta. Odfarbený vlas nemá prirodzene sivú farbu a čím bledší, tým zničenejší samozrejme.

nika_val
21. apr 2022

@dovidopp pozri sa na to takto.. ty máš teraz čierne to je číslo 1 a aby si mohla mať sivý melir potrebuješ sa dostať na farbu 9-10 čo je zosvetlovanie o 8 až 9 tónov
Dobrý kaderník to spraví na 1 krat ale tam budeš sedieť 4-5hodin) ale bude musieť použiť tak silné prípravky že ten vlas to zničí dosť
A ak máš jemné vlasy tak ti to ani ten najlepší kaderník nespravi na 1krát lebo by riskoval že ti odpáli vlas.
Také tie klasické kadernictva bežné ti to spravia na 3krát čiže najskor stiahnu napr po 4, o mesiac po 7 a na ďalší mesiac už na 9-10
K tomu všetkému pri odfarbovaní čiernej vlas chytá do ryšava takže pri prvom odfarbovaní je velmi pravdopodobné že ten melir bude ryšavo-medenný..
A ako sa píše v príspevku vyššie keď ti aj odfarbia vlasy na to aby boli sivé ich treba natónovať (jemne nafarbit na sivo) ale toto tónovanie sa vymýva a väčšinou drží tak 2- 2,5 týždňa
A potom zase kaderníčka lebo melir už nebude sivý ale žltkastý..
Takže pri čiernej sa na to odporúča isť veeelmi opatrne a pomaly, zmieriť sa s tým že nejaký čas budeš chodiť ryšavo-medenná, potom taká tmavšia blond a až potom to vie byť sivé
Ak máš teraz zdravé pekné vlasy, nešla by som do toho, nekaz si ich
Nech je to akokolvek pekné 😊

monicka976
21. apr 2022

@dovidopp ja som tiez ciernovlasa, vlasy som mala skoro po zadok a tiez som chcela tento melir ale poviem ti vobec sa to nepodarilo ani po niekolkych stiahnutiach dosiahnut, boli to stale vsetky mozne odtiene a uplne som si znicila krasne zdrave vlasy a samozrejme o polovicu som prisla, aj z dlzky aj z hustoty...vyhodene peniaze a vlasy sa mi dlho dlhooo spamatavali 🙄 @nika_val to presne napisala 👍

nika_val
21. apr 2022

@monicka976 vela zaleží aj toho ako dlho sa farbíš na čierno.. ak niekolko rokov stále tak tá čierna je v tom vlase už tak zažratá že na tak svetlú blond (aby mohla byť sivá), to proste nepustí
To isté aj pri červenej farbe, ak sa žena dlhodobo farbí na červeno a chce blond tak musí rátat že studený blond nikdy nedosiahne.
A ešte k tomu ak sa na farbenie používali drogérkove farby to je ešte horšie lebo tie sa odfarbuju ešte tažšie a ešte horšie pušťaju 🙁

monicka976
21. apr 2022

@nika_val skoda ze som necitala tvoje rady kym som sa vtedy pre to rozhodla 😅 mas uplnu pravdu, ciernovlasa som dlhe roky ta cierna nesla uz vobec dolu a ano, aj ked sa snazim tie kvalitnejsie farby kupovat casto sa farbim sama, skoda znicenych vlasov, potom som musela investovat do balzamov samponov a kondicionerov, rozne masky aby som tie znicene vlasy dala dokopy 🙃

nika_val
21. apr 2022

@monicka976 ani ja sa sama svojich rád nedržím 🤣 v auguste som išla na červenú presvedčená na 100% že to je to čo chcem, už v decembri som začala vymýšlať že ja červenú nechcem.. ale naďalej som farbila sama lepšími drogérkovými farbami. A teraz som začala sa zbavovať červenej, nešlo to vôbec tak lahko ako som si myslela nakoniec som aj tak musela navštíviť kaderníčku kde som nechala 100e a keď sme sa bavili že prečo to tak nejde (lebo ani jej to nešlo a stále to ťahalo do svietivo ryšava) tak sme dospeli k názoru že to tie drogérkové farby tie držia jak sviňa v tych vlasoch 😀
Takže ako som mala jemné vlasy, teraz mám ešte jemnejšie a ďalšia skoro 100e investícia do šamponov, masiek, kondicionérov ma ešte čaká
No čo ti poviem 🤦‍♀️ sme ženy samé si za to môžeme že stále niečo vymýšlame 🤣

monicka976
21. apr 2022

@nika_val tak nevadi aspon sme sa poucili 🤣😂🤣 nabuduce ked budem zas vymyslat pojdem radsej okna umyvat 😂 ja uz som tiez sla z ciernej na taku vinovo-cervenu, potom zas cierna a zas som za chvilu vymyslala s melirom a sivou 😂 a medzitym procedury na zachranu vlasov. Naozaj tie farby z drogerky drzia velmi, nesla cierna dolu ani praskom ani odfarbovacom nic, a potom som mala vsetky farby duhy 😂😂😂 tak rychlo spat ciernu