Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Skúsenosti s kolagénom

lula5552
3. aug 2020

Ahojte baby. Užívate alebo ste užívali kolagen na zlepšenie kvality pleti ci nechtov, vlasov. Mate s nejakým skúsenosti. Chcela by som zacat užívať. Je jedno ci v tabletkovej alebo práškovej forme. Ďakujem

jankahaluzova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majamat
3. aug 2020

kolagen je subor peptidov a amonokyselin, ktore su spojene. ma dost velke molekuly. patri medzi bielkovinove zlozky, taketo velke moelkuly bielkovin sa v zaludku rozlozia a uz to kolagen nie je, len zmes aminokyselin, ci peptidov ( mensich zloziek ).
to je dovod, ze to co sa casto ako kolagen predava, v skutocnosti ani kolagen nie je len peptidy. da sa to zistit aj podla zlozenia.
aj vyssie popisany "kolagen" obsahuje 2,5 g kolagénnych peptídov. otazne je, ci si to tvoje telo nasledne dokaze opat spojit do kolagenu.
peptidy a aminokyseliny pre telo su urcite prospesne, ale teda otazne je,a ko to dokaze as organizmus spracovata vyuzit.
aminokyselin mozes mat dostatok aj v beznej strave, cize je kludne mozne, ze to tvoje telo ani nevyuzije.

a prave v tom moze byt u nas kamen urazu, telo moze mat dost bielkovin a nedokaze ich dat dokopy. tato schopnost moze vekom klesat a kolagenove peptidy nam v tom nepomozu.

lula5552
autor
3. aug 2020

@majamat tak teeda co by si odporúčala. Ako dostať do tela viac kolagénu

majamat
3. aug 2020

@lula5552 ide o to, ze nedostatnes mozes dostat do tela jedine aminokyseliny a peptidy, ak ich mas nedostatok, tak by ti teoreticky tieto doplnky vyzivy mohli pomoct,a le ak mas toho dost zo stravy, tak to nema vyznam riesit.

pozrela som zlozenie nejakeho kolagenu, ktory obsahuje glycin, hydroxyprolin ( tento je z prolinu ) a prolin.

glycin sa nachadza v soji, ... vsak dam ti link - https://www.celostnimedicina.cz/glycin.htm

prolin - https://www.zelenyobchod.cz/prolin-vytvari-zakl...

a niekde som zachytila, ze aj Lyzin, ci hydroxylyzin je kolagenova zlozka - https://www.nutraceutica.sk/sk/nutraceutika-pri...

viacere tieto potraviny su prevazne zivocisneho povodu, cize casto obsahuju vacsie mnozstvo zivocisneho tuku, pripadne zvysuju zapalovu aktivtu organizmu. ak si teda kupis kolagen, ten asi taketo negativne ucinky nema. ak si vegetarianka, ci veganka, tka tam je dobre kolagen dolnat, lebo vsak tieto zlozky kolagenu su prevazne v zivocisnej strave.
ja som vzdy mala rada maso a teda sice uz moja plet nevyzera dokonale, ale na moj vek je to OK a poznam o 10r mladsie baby, co su na tom ronvako, ako ja. no mam problem s bedrovymi klbami - chrupavkou,a le problem je inde, rpicinou nei je ubudanie kolagenu.
tiez ma problem s pruznostou niektorych tkaniv, co by aj mohlo poukazovat na nedostatok kolagenu, co ale nesedi s mojou pletou na tvari, ktora nevyzera tak zle.
jasne, ze uz su na nej znamky starnutia, ale v mojom veku je to normalne. uz nemam 20, ani 30r.

syslik81
3. aug 2020

nieje jedno ci prasok alebo tabletky ... najucinnejsi je tekuty potom prasok a tabletky az na poslednom mieste.. morsky colagen spolu s vitaminom c je n aplet nehty vlasy ... aby si videla ucinok treba 2x denne aspon 3-4 mesiace brat .. doporucena davka od 5000 do 10 000 ja mam praskovy morsky pure z ebay ale nedodavaju na sk takze odkaz ti nebude na nic.. ale co som pozerala na sk nieje poriadne z coho vyberat .. radsej jedz zdravo , silny vyvar a zelatina ti da rovnaku sluzbu

marseillefan
3. aug 2020

@syslik81 ako si myslíš, že sa vyrába tekutý kolagén? No tak, že sa prášok rozpustí vo vode. A kapsuly? Tak, že sa prášok nasype do tých kapsúl. Veď si len otvor nejakú kapsulu a uvidíš, že je tam vo vnútri prášok. Jedine tablety sa neskôr vstrebávajú, lebo ten prášok je stlačený do tvrdých tabliet... ale keď si s tabletou žalúdok poradí a rozpustí ju, máš zasa úplne to isté.

lenuliatko84
3. aug 2020

Niekde som citala ze dat si raz za mesiac tkacenku a dostanes tolko kolagenu do tela ako by si jedla kazdy den tabletku

kvetinka75
3. aug 2020

Jaberiem tripple blend od Barnys.

savoya
4. aug 2020

Ja beriem praskovy kolagen a vidim dobre vysledky uz po 3 mesiacoch.Spolu s kyselinou h. a biotinom.

gabrielka94
12. aug 2020

Ja mám dva mesiace Collaloc z Dr. Maxa lekárne - cena cca 23 Eur/mesiac-30 vrecúšok a pleť a pokožku na tele mám akoby takú pevnejšiu, hebkejšiu, ale je pravda, že som začala aj viac vody piť a na pleť som začala používať nový krém.

eliska13
12. aug 2020

@majamat si kozmeticka či zdravotník viac x som si vsimla, že dobre píšeš😊

majamat
12. aug 2020

@eliska13 zdravotnik, ale vsak tieto info som si len precitala a samozrejme neverim vsetkemu, ale treba vediet vybrat to co znie logiccky. a teda nejake zakladne info mam, ako funguje travenie.

majamat
12. aug 2020

@gabrielka94 moze to byt aj vodou. vymena kolagenu v tkanivach prebieha v 3m cykloch, cize az po 3m by mal byt badatelny ucinok

Tu začni písať odpoveď...

Odošli