Suchá pleť a široké póry

30. jan 2022

Prosím vás, trápi ma suchá pleť, ale mám veľmi rozšírené póry. Keď začnem používať krém na suchú pokožku, začne sa mi tvár veľmi mastiť a napriek suchým šupinkam mám na určitých miestach pleť ako olejnička. Ani tak, ani tak. Prosím poraďte mi nejakú pleťovú kozmetiku ktorá mi nezruinuje peňaženku. Biodermu si dovoliť fakt nemôžem, takže hľadám ako si zostaviť pleťovú kozmetiku ktorá je cenovo naozaj dostupná. Ďakujem za rady

lindusss2016
30. jan 2022

Ja si vyrabam svoju vlastnu cisto prirodnu kozmetiku, tak mam celkom nacitane o tom 😃 ja by som ti odporucila esencialnu vodu z levandule na cistenie pleti, pozri si tento link. Tych 200 ml ti vydrzi fakt dlho, velmi pekne tonizuje plet, upokojuje zacervenanie, posobi protizapalovo, ale nevysusuje.
https://bewit.love/sk/produkt/esencialni-voda-z...

domiklik
30. jan 2022

Šla by som do sera... V sére je obsiahnuté najviac účinnej látky... Na rozšírené póry a suchú pleť odporúčam niacinamid a klasika kyselina hyaluronova, šetrné čistenie a nakoniec krém s spf....
Čistenie - Cerave hydrating cleanser (473 ml kúpiš do 10 eur, to vydrží dlho)
Niacinamid - geek and Georgious b-bomb 8,50eur
Hyaluronka - geek and Georgious 5ha rich 8,50eur
Krém s spf, skus niečo ázijské, pomer cena, výkon, množstvo vychádza najlepšie. Napr. značka biore, misha, hada labo...

trema
30. jan 2022

Skor by som povedala, ze ti chyba hydratacia, kedze sucha plet nemava nejake velke pory.. skus sera a esencie s kyselinou hyalurónovou, vela ma korejska kozmetika (je tu skupina), the ordinary, balea...

bmuller
30. jan 2022

si si ista, ze tvoja plet je sucha, nie skor dehydratovana? mozno skus pouzit nieco skor na normalnu plet hydratacne nez premastovacie na suchu... mozes to otestovat aj lacnejsimi kremami, nieco z DMky, Lidlu (nie vzdy znacka znamena nieco lepsie).

marcellka32
31. jan 2022

Máš dehydrovanu pleť, popozeraj geek gorgeous, nie je drahé a účinné, čistiaci gél, bbomb, kyselinu hyalurónovu

22betka11
31. jan 2022

pripajam sa k dievcatam, plet mas dehydrovanu, nie suchu a to, ze pouzivas nespravny krem ti moze este aj uskodit, v lacnych produktoch sa nevyznam, takze v tom ti neporadim, co vsak mozes urobit pre hydrataciu bez vacsich vydavkov, je dodrziavat pitny rezim

denisa340
31. jan 2022

Noo mala som podobný problém a dlho som nechcela používať krémy lebo som sa z nich ešte aj vychádzala.. Treba si vyskúšať krémy alebo možno aj skúsiť viac prírodné krémy aldbo neparfumované. Mne terwz vyhovuje garnier ale tiež len jeden krém a používam hydratačné masky a skúšam aj korejsku kozmetiku. Mne sa hlavne vysušuje čelo.. Neustale.. 😄🙈