Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Veľmi suchá pleť so šupinkami a suchými červenými fľakmi

laura164
29. mar 2020

Ahojte, poraďte mi prosím krém na veľmi suchú pleť so šupinkami a suchými červenými fľakmi. Používam arganový olej, olej zo pšeničných klíčkov, niveu a nič nepomáha. Ani sa nemaľujem, tvár si umývam s gélom na suchú pleť od Yves rocher. Ďakujem ❤️

21mirka
29. mar 2020

@laura164
Ak máte šupinky je velmi dobre si spraviť peeling zbaviť sa ich a až potom skúsiť olejček
Mne to takto pomaha 🙂

airaw
29. mar 2020

Pozri si na YouTube video od drews beauty - suchá a dehydratovana pleť

brita7777
29. mar 2020

Pozri sebaroicka dermatitida do googlu, ci to nemas nahodou..tam su supinky, Bioderma ma jedine krem na to, a prip. este jedna znacka, treba plet hydratovat..oleje na tvar sa pouzivaju pri zrelej a neproblematickej pleti..ak by si to mala sebarou, napisem ti k tomu viac...pri suchej pleti so supinkami sa tiez doporucuje vylucit alkohol a nikotin.

majamat
29. mar 2020

suchu, pripadne dehydrovanu plet treba hydratovat viac do hlbky. ano Drews beauty to dobre vysvetluje. hlavne to,a ky je v tom rozdiel a co kazdej z nich chyba a potrebuje dodat. no typujem, ze tvoja plet bude aj dehydrovana. cervene flaky su znamkou podrazdenia. do hlbky lepsie hydratuju produkty, ktore su gelpvite a tekute. cize ziadne oleje, tie zostaaju an povrchu a do hlbky sa nedostanu. maju privelke molekuly. na to, aby plet bola OK, potrebuje rozne velke molekuly a akk je sucha, tak aj nieco hutnejsie a mastnejsie.

peeling je vyborna zalezitost. ucinnejsie su chem. peelingy v DM ma znacka Revolution peeling s AHA kyselinami. len pozor, opatrne, lebo tieto peelingy stipu aj plet, ktora je v dobrom stave. no na citlivej to moze byt horsie a mozu ju podrazdit. no kazdopadne ho urobit treba. treba skusit dat tensiu vrstvu a najskor moznona 1min. ja po peelingu pouzivam vzdy masku. su viacere typy masiek, ale kazda plet je vdacna za hydrataciu, cize na to su dobre hydratacne masky. teraz je trh plny roznych latkovych hydratacnych masiek. potom su kremovejsie masky, ktore dodaju aj tuk/ oleje, pokial to plet potrebuje. kludne sa daju pouzit obe, za sebou.
tiez pozor na to, ze ak nemas tieto produkty odskusane, tak samozrejme este nevies, ci ti plet na to nezareaguje. a teda za nprmalnyhc okolnosti nemusi, ale teraz, ked je v zlom stave,tak jetoto riziko vyssie.

co sa tyka beznej starostlivosti, na hlbsiu hydrataciu su vyborne sera s kyselinou hyaluronovou a su vhodnejsie tie, co obsahuju rozne velke molekuly. vo videu Drews najdes aj popis,a ko ich nanasat ( na vlhku plet ). potom treba vzdy pouzit krem, aby sa ti voda z pleti eodparovala. ak potrebujes, olej pouzi az po tomto vsetkom. oleje su tiez vyborne na uzamknutie vlhkosti v pokozke.

majamat
29. mar 2020

a moj postreh, pred ms je moja plet vzdy rozhadzana viac. to asi vsetky pozname. no a vtedy je aj viac sucha, aj viac pupakov ma a aj citlivejsia. cize tieto procedury s chem. peelingom je dobre podstupit mimo toto obdobie. zvlast v pripade, ak si to este neskusala.
inak prave mam an sebe chem, peeling,a le tiez len tenku vrstvu, vcera v robote som mala na stole vytianute kremy - aj na ruky, aj serum balea, aj krem Sephora ( to mam vzorku ) a je vyborny ajnamiesto sera. je vysoko hydratacny, ale nie jemastny. tento rem je dobre pouzit aj teda ako serum, no je dobre nan dat este neico s vyssim obsahom tukov. moja plet je teraz dehydrovana a tieto produkty, dokponca aj oleje sa do nej vpiju do polhodiny a niektore miesta su suche nadalej. zrejme od rusok mam po ocami , na hrane licnych kosti, aj pri koreni nosa, dehydrovanu a mechanicky osuchanu pokozku. rusko tam trie pokozku.

majamat
29. mar 2020

a teda zotavit plet trva urcite dlhsie a niektore okolnosti ju susia aj dlhodobo - napr rocne obdobie a pod. inak ja som mala 2 obdobia, ked bola moja plet dost dehydrovana a raz sa mi rozbeol aj rozsiahly ekzem a vzdy som mala nedostatok vit.D. tym trpi vacsina Slovakov v zime. aj alergo dr. mi povedala, ze to moze mat suvis.

laura164
autor
29. mar 2020

@majamat ďakujem, mám peeling The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution a veľmi mi to dráždi kožu a mám aj buffet sérum, hydratačný krém s HA od ordinary a aj to mi dráždi. Mám pocit, že už nič nemôžem používať na tvar, začalo mi to, keď začala zima, v lete nemám vôbec problém. Oleje má na tvári aspoň neštípu a trochu sa mi ukľudní aj pleť. Pozriem to drews teda. Ďakujem ❤️

majamat
29. mar 2020

@laura164 fuha, no toto je blba situacia, ale chapem to. moja plet ked je citliva, neznasa dobre tekute produkty. sus teda kremy s obsahom olejov. cisto olej je fakt malo. a asi budes musiet nejaky cas vydrzat aj to stipanie. mne osobne na take podrazdene miesta velmi pomaha nieco mastne bez obsahu vody. no to je len chvilkova pomoc, chvilkove skludnenie pleti. no nezregeneruje ju do hlbky. skus aj ten vit.D.
mne pred par rokmi pomohl aj kozmetika La Rcohe Posay. mala som konkretne radu Redermic C.

laura164
autor
29. mar 2020

@majamat vitamín d beriem celú zimu, kožná mi dala aj belogent krém na tie suché miesta a to mi zabera, lenže to je kortikoid a môže sa len 5 dní na tvar davat a nechcem si to stále natierať. Skúsim teda LA roche posay ☺️ ďakujem

majamat
29. mar 2020

@laura164 teraz budes musiet nejak zvladnut svoju plet a vydrzat. bude leto a vtedy je plet fakt lepsia. tak potom, ked bude v dobrom stave, skus sa zacat o nu intenzivnejsie starat, aby bola dobre prirpavena na zimu. ja som ti tiez zanedbala, preto mam tento rok plet citlivejsiu,a l teda este tak zle to nie je. pred emsiacom to bolo trosku horsie,a le po ms som si urobila ten chem. peeling, lebo pretym som mala pocit, ze sa mi tie produkty, co pouzivam, nevstrebavaju dobre do pleti. a zaujimav je, ze ked je takato, a dokaze to, tak nech natriem cokolvek na tvar, azchvilu je sucha. no vcera a predvcerom v robote keby niekto videl, co mam na stole, tak by sa chytal za hlavu 😀 este aj ricinovy olej mam v robote

stanzi
29. mar 2020

@laura164 The Ordinary AHA 30% + BHA 2% je dost silna zalezitost na citlivu plet, skus exfoliovat radsej kyselinou mliecnou (napr The Ordinary Lactic Acid 5%, ja som s nou mala fajn skusenost). Hydratacny krem od The Ordinary mi prisiel slaby (mam sklony k dehydrovanej pleti, ak si nedam pozor v zime sa mi robia tiez supiny), skus pozriet hydratacne kremy od Cerave. Pripadne na upokojenie su dobre aj kremy s ureou, napriklad Excipial z lekarne...

missviolet
29. mar 2020

To znie ako to co mam ja, seboroicka dermatitida. Peeling na supiny a hojne nakremovat Avene htdrance kegere iremom a na tie ozaj sucheee miesta Avene Cicalfate

majamat
29. mar 2020

@stanzi ano, je to sila, preto som pisala ze opatrne. a teda ked na to reaguje, tak asi vobec,a le v takom pripade asi teraz ziadne kyseliny, aj mam citlivu plet, ale zatial to zvladam. mne nejak vadia tie ruska. vzdy ked sa mi prejavi citlivost, tak niekde, pod ruskom, ci pri jeho okrajoch. dnes zas dost okolo kutikov ust. dnes som cely den doma, tak natieram o 106, ale 100x za den.

pralinka86
29. mar 2020

a čo strava? piješ dosť tekutín? pleť je aj obrazom stravovania/travenia...
s peelingom opatrne, nech si nepodráždiš pleť ešte viac, možno aj ten čistiaci gél by nebolo zlé zmeniť (neviem aké je zloženie)
ten arganový olej by som vymenila za iný, ruža alebo jazmin možno, tie mi prídu vhodnejšie momentálne na ten popis pleti. ja mam vyskušané od saloosu oleje, takže tie odporúčam
https://www.saloos.sk/saloos-ruza-pletovy-olej/
https://www.saloos.sk/saloos-jazmin-pletovy-olej/
a ako peeling/masku odporúčam zelený íl, ten je výborný
https://www.saloos.sk/saloos-francuzsky-zeleny-il/
a tu niveu by som hned zahodila, odkedy som mala alergickú reakciu na ňu, tak ja osobne sa jej vyhybam široko daleko

laura164
autor
29. mar 2020

@pralinka86 ďakujem, pijem dosť, jem normálne, s trávením problém nemám. https://m.yves-rocher.sk/cistiaci_gel_maxi_hydr... gel je tento a krém https://www.notino.sk/nivea/baby-soft-cream-hyd... . Ďakujem, pozriem tie oleje

seahorse27
2. apr 2020

@laura164 Pouzivaj vylucne kozmetiku na suchu a citlivu az atopicku plet, vyhni sa parfumacii v produktoch aj esencialnym olejom (vonavym). Na odlicenie odporucam Mixa optimal tolerace pre citlivu plet - kludne 2x za sebou (aby si nemusela pouzit gel - penive zlozky drazdia a vysuju plet). Sera a kremy (hlavne cica kremy) si vyberaj s tymito zlozkami: urea, niacinamid, centella asiatica. Urcite prestan pouzivat ten cerevny chem. peeling AHA + BHA od Ordinary, to je naozaj mega silna vec, urcite nic pre citlivu plet. Orientuj sa na lekarensku alebo korejsku kozmetiku. Z drogerie mozno Mixa - cica krem je super.

laura164
autor
2. apr 2020

@seahorse27 kórejská kozmetika má dosť stipe, používam cosrx. Kúpila som si obyčajnu vazelinu a za 1 deň mám pleť ako bábätko😆 a objednala som si krémy z dulcie, tak hádam to bude ok 🙂

seahorse27
2. apr 2020

Pri tej korejskej treba tiez vyberat podla typu pleti - maju skvele sera alebo kremy so centellou na citlivu plet. Z cosrx mam BHA essence toner (ale to je skor na mastnu plet) a tiez medovu nocnu masku. S obidvoma som velmi spokojna. Ale super, ze pomohla vazelina - ake jednoduche 😊 Dulciu som neskusala, tam mozu robit sarapatu prave tie esencialne oleje. Treba vyskusat.

lucimax
2. apr 2020

@laura164 ja odporucam skin food zeleny od weledy, stoji 10 eur. Ale klasicky, nie light. Treba vrstvit: ocistit plet, na mokru plet arganovy olej, na arganovy olej skin food od weledy. Je to topka. Drzim palce ;)

lucimax
2. apr 2020

Este doplnim-predavaju ho v DMke, a aj v lekarnach

seahorse27
2. apr 2020

@laura164 inak aj mna trosku stipkaju tie cosrx produkty, ale iba chvilu a nesposobuju mi ziadne podrazdenie. Tu ryzovu masku sa tiez chystam vyskusat 😊

laura164
autor
3. apr 2020

@seahorse27 ďakujem krasne, objednám určite ☺️ tá ryzova je fajn, keď nie je poškodená pleť, ja som ju používala celé leto a bola v pohode, potom prišla zima a koniec a to mám prvýkrát takú pleť v živote a to mám 29, aj u alergo som bola, ona že to mám alergiu, tak mi dala belogent, to mi kúsok pomáhalo, ale kortikoid si nechcem mastit stále na tvar. Ale ta vazelina je top na suchú pleť, fakt za 1 deň mi to preslo. A kúpim si tu centellu a weledu, to som pozerala na nete veru, veľmi pekne ti ďakujem, musím sa viac starať o pleť a bude to fajn dúfam ☺️

seahorse27
3. apr 2020

@laura164 nemas za co. Dufam, ze ti nieco z toho pomoze aj z dlhodobeho hladiska, lebo samotna vazelina ti prestane po case asi stacit. Ona len urobi barieru proti uniku vody z pleti, plet treba aj hydratovat. Ta weleda skin food je super pre suchu plet, je to taky mastnejsi hutny krem, len neviem, ci ti nebude vadit parfumacia - je taka citrusova. Belogent by som velmi dlho nepouzivala, vysusuje a stencuje pokozku, ozaj iba kratkodobo na akutne ekzemove loziska.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli