Bábätká z Bánoviec. Kde sa môžu stretnúť naši drobci?

martanko
17. jan 2007

ahojte maminy z banoviec, poradte, kde sa v meste moze nas drobec stretnut s inymi ,,malymi ludmi,, 😉 a spokojne si pobehat? fontana na namesti je teraz v zime opustena 🙂

moni1412
19. jan 2008

baby, chodite aj do kostolika? Teda na omsu, kedze tu su v skole omse 😉

matar
20. jan 2008

moni, ja nie 😒

naty21
20. jan 2008

moni, ani ja nechodim 😉

matar
21. jan 2008

ja skôr idem občas do mesta, tam aj nikolka skôr vydrží, lebo sa jej tam viac páči. ale pravdu povediac teraz nechodím nikam, lebo som rada, ked si môžem v nedelu oddycnuť trošku doma.

a kam sa podela marťanko?

naty21
21. jan 2008

.....a kde su vsetky banovcanky ☹ ? podte medzi nas, nech nas je viac 😀

moni1412
21. jan 2008

matar: no, tam je to krajsie. Ale tu blizsie 🙂

chcelo by to nejaku reklamu na konika...najlepsie u Baska v cakarni 😀 Hned by nas tu bolo viac 😅

naty21
21. jan 2008

skus mu nalepit nejaky plagat na dvere 😀 😀 😀

matar
22. jan 2008

naty, stihla si dobehnuť domov? my sme trošku zmokli, ale nie veľa, dobehla som. a malý ešte spinká v kočíku 🙂

naty21
22. jan 2008

nie, nestihli sme to ☹ prisli sme teraz, cakali sme v skolke este jedno dievcatko a potom uz tolko neprsalo 🙂 matar, nanasla si mi tu linku na toho macka? 🙂

petal
22. jan 2008

ahojte. Moni byvaju na dubnicke nejake detske omse, lebo mne sa nebude chciet chodit s malou do kostola na namesti, ked tam byva stale vela ludi a ju to asi nebude velmi bavit. Ja nechodim do kostola ale moj manzel pravidelne a ked bude mala vacsia chcem chodit s nou. len by mi skor vyhovovali detske omse v blave take boli a bolo to pre deti zaujimavejsie. A este sa vas chcem spytat, planujete v lete dovolenku alebo neviete mi poradit nejake dobre miesto. my sme chodievali autom do chorvatska este bez malej to sme si vzdy nasli ubytko cez internet ale teraz neviem, hlavne nase sidlo vydrzi v sedacke len vtedy ked spi, vase deti sa nenudia v aute, lebo ja mam pocit ze len moje dieta je take ze nezaspi v aute.

matar
22. jan 2008

petal, my sme práve dnes zajednali toto, ak chcete pridajte sa- to čo je označené v tom kalendáriku žltou je naša predbežná rezervácia- bol tam mužov kolega s detmi a velmi nam to odporučali, tak ideme tam
http://www.chorvatsko.atour.sk/kvarner-ostrov-p...

moni1412
22. jan 2008

petal: my tu byvem len par mesiacov, tak neviem. ale co chodime v nedelu o pol 10., tak tam byva vela deticiek a cez prijimanie spievaju oni. S take zlate 🙂 Inak asi ani nie su vyslovene detske, alebo neviem 😉

matar
23. jan 2008

mne tam nikolka nevie vydržať 😒 možno ked bude vačšia 🙂

moni1412
24. jan 2008

baby mali ste manzelov pri porode? Musia predtym absolvovat ten kurz pred porodom? vy ste na nejaky chodili?

matar
24. jan 2008

mini, môj muž bol pri oboch- prvý nezvládol a odišiel na chodbu 😀 a potom som ho pri druhý už nechcela, ale on strašne chcel a vydržal ho celý a bol na seba strašne hrdý 😀 a je to fantastické ked tam máš niekoho blízkeho, ja to odporúčam. a muí ísť na profilaktickú pripravu- býva to vo štvrtok o pol 12 doobeda, takže dovolenka 🙄
my sme síce neboli,lebo nám ju urobila kamoška sestrička z pôrodnice na pive u hanáka 😀 😀 ale inak ho nepustia

moni1412
24. jan 2008

tak super priprava...u hanaka. kedy sa tam chodi? len raz staci? a ja musim tiez na nejaku ist? musim sa popytat sestricky u Basku...
ja ho tam velmi chcem a aj on chce ist...

petal
24. jan 2008

caute. ja som mala tiez manzela, museli sme mat pripravu. stacilo ist jeden raz. ale pustili ho len ked som bola otvorena na 7 prstov, dovtedy nie lebo tam bola so mnou aj druha baba a aj ona chcela manzela. velmi sa mi to nepacilo podla mna keby sme sa my dve dohodli ze nam ti nasi chlapi tam nevadia, tak sestricke to moze byt jedno. A potom ma dali rovno na salu a tam ho tavolali tam bol so mnou asi 1 hod potom som uz mala ist rodit, no ale nakoniec bol z toho cisarsky, tak pockal nachodbe a malu uvidel hned asko sa narodila. Ale je to dobre, ked tam je, ja by som sa len bala ze ked budem mat druhe, ze ho tam tiez pustia az tak neskoro.

petal
24. jan 2008

a este som chcela povedat, ze valstne to bez neho nebolo az take zle lebo som mala epi ale keby som ju nemala tak by som si ho tam velmi zelala, ale to by som sa asi ozvala, ci ho nemozu zavolat skor.

moni1412
24. jan 2008

petal ty si rodila v BN?
Ja nemusim teda chodit na ziadne kurzy, pripravy a podobne....ze? lebo aj tak asi nemozem. dnes som bola na kontrole a chcel ma poslat do nemocky...tak sme sa dohodli ze uvidime ako bude v pondelok, utorok....dufam, ze lepsie ☹ Tak mam kludovy rezim, len lezkam. vy ako s deturencami? pocasie mate tieto dni peknucke....

petal
24. jan 2008

rodila som v BN, ty nemusis chodit na ziadne kurzy, len na to jedno stretnutie co sa robi s otcami pri porode, ale keby si bola hospitalizovana tak by sa tam mozno dalo dohodnut individualne na nejakej priprave. a ake mas problemy. ja som tiez lezala 3 mes pred porodom tzyden v nemocke, nebolo to az take hrozne ale bola som rada ked som bola doma a potom som az do porodu len lezala hore nohami. ja som sa zacala predcasne otvarat a tvrdlo mi brucho ale po tom pobyte v nemocke sa to zastavilo ale az do konca som sa vobec nenamahala obskakovala ma mama zobrala si 2 tyzdne dovolenku. a ked som skoncila 35 tyzden tak som opat fungovala normalne a rodila som tyzden pred terminom.

moni1412
24. jan 2008

petal ty chodis tiez k Baskovi? ako ste to riesili ked ste ho chceli mat pri porode. neviem ci som sa to uz nepytala....
Ja mam od zaciatku bolesti a uz sa k tomu pridalo aj tvrdnutie bruska...tak mi dal lieky a uvidime po vikende.

martanko
autor
24. jan 2008

ahojte maminy 🙂

matar: zijem len sa mi toho v poslednej dobe nejako viac nakopilo, a konecne bolo trochu pekne tak sme s Adamkom hladali pri potoku kacky kazdy den, ale ziadne sme tu nenasli, ☹ ale rozteky, co sme pre ne mali, spapal s radostou Adamko 😀 , tak som konika trochu zanedbala 😉 ako sa maju deturence?

nasla som tu volaco o detoch a kostole baby ake mate skusenosti? nas maly ma dva roky, kym bol malinky tak sme chodili na omsu pred kostol, kym spinkal, ale od roka tam uz len pobehoval a vystrajal nezbedy, tak si uzivame nedele doma spolu. vydrzia vase deturence celu omsu?

matar
25. jan 2008

marťanko, nikolka chodila s maminou tiež do kostola ale bavilo ju to tam prvé tri razy kým mala čo obzerať, potom už nie a začala špekulovať, tak už nechodí. adamko už musí byť riadny chlapisko 🙂
moni, to stačí ked prídeš do nemocky rodiť povedať, že chceš muža pri pôrode. inak ja som bolo otvorená pri domkovi od 5.mesiaca, a tiež mi tvrdlo brucho tak neboj, to bude v pohodičke. 🙂

petal
25. jan 2008

Moni ja chodim j Dr. Paulovi a on k porodom nechodi takze ja som sa spoliehala na to ze budem mat stastie a natrafim pri porode na niekoho dobreho. a nam na priprave povedali, ze ked nemas v knizke potvrdene, ze tvoj partner absolvoval pripravu, tak ho dnu nepustia. ale mozno to zavisi od doktora, ked mala matar vybaveneho baska a chodi k nemu do poradne tak manzela pustili kvoli tomu.

naty21
25. jan 2008

matar, dnes bolo krasne 🙂 boli ste aj vy vonku,ze? 🙂 my mame prechodenu celu dubnicku krizom - krazom 🙂

matar
25. jan 2008

no vidíš aj som ti chcela volať,či nie ste vonku, ale som myslela že si so švagrinkou 🙂
baby, podte niekto na plávanie s deťmi, nechce sa vám???
petal, ty nechodíš?

martanko
autor
25. jan 2008

matar kedy zacina plavanie s detusikmi? ja som bola s Adamkom ked mal devat mesiacov a bolo to super, chceme pokracovat dalej, ale bojim sa teraz v zime, aby mi neochorel, skor by som isla az niekedy april-maj.

maminy neviete aky je program cez tyzden v Anjelikove? ake robia aktivity s detmi a pod. ... nikde som nenasla ziadny letak, ani na nete nic ☹

ozaj boli ste uz niektora na kurze brusneho tanca? nebude nieco take aj tento rok?

naty21
26. jan 2008

matar, kludne si mohla zavolat 🙂 my sme sa prechadzali s tym dievcatkom zo skolky,vies s ktorym 🙂

martanko, v bille na nastenke som videla vyveseny progrm z anjelikova, ale necitala som ho. ked sme sa boli prihlasit na fit loptu, tak nam hovorili, ze na ich stranke sa pracuje 😉 ,

matar
26. jan 2008

anjleikovo je sa mi zdá cez víkend zatvorené. a nám sa sále noezvali na tu fit loptu- naty, nevykašleme sa na to a nepojdeme miesto toho s deťmi na plávanie???
martanko ten brušný tanec býval minulý rok aj tu na dubničke v umelleckej škole ale tento rok neviem 😒

petal
26. jan 2008

na plavanie by som chcela chodit ale tiez radsej az v aprili ked pominie chripkova sezona ale urcite by som tam chcela chodit