Preklad listu z poľského jazyka

juraj120
22. apr 2022

Ahojte je tu niekto s okolia Bánovce nad Bebravou alebo Trenčína a vie po Poľsky. Potreboval by som preložiť jeden list a odpísať naň v poľskom jazyku

loliki
22. apr 2022

Napr. onlineprekladač ?

jaskolka
22. apr 2022

@loliki u online prekladača často vyjdu nezmysly, ako občas si všimnem napríklad na preklade receptu. Bolo "sledze w smietane" teda slede na smotane. Vieš, aký bol preklad v prekladači? Stopy v smotane (akoze slady - stopy)
Takže aj skutočne potrebuje dobrý preklad, určite nie takýto prekladač, lebo môže prísť k nepríjemným výsledkom

juraj120
autor
22. apr 2022

@loliki
Ja mam ručne napísaný list ten potrebujem preložiť a odpovedať naň a prekladač není spoľahlivý preto potrebujem niekoho

loliki
22. apr 2022

@jaskolka Treba to dať preložiť hneď aj opačne, či tam nie sú nezmysly. Nie je to až taký nezrozumiteľný jazyk, že by to Slovák neodhalil. Vždy lepšie ako nič. Ale kto hľadá nájde.

jaskolka
22. apr 2022

@loliki ak sú nejaké fakt odborné výrazy, neriskovala by som to. Je to podobné, ale ver mi, že mnoho výrazov je "zradnych"

loliki
22. apr 2022

@jaskolka Chápem. Ale keď mám takú odbornú a dôležitú vec, nehľadám tlmočníka či prekladateľa na MK. Zo srandy som to už raz písala, že MK je lepší ako ujo Google, ale vážne si to nemyslím.

sparrows
22. apr 2022

Napíš do facebookovskej skupiny Prekladatelia/tlmočníci

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz