Čeľustný ortopéd - Banská Bystrica

adamica
1. nov 2021

Ahojte. Potrebujeme detsky strojcek na zuby, viete mi niekoho odporucit , najlepsie Banska Bystrica. A aby nebol velmi drahy. A kolko asi stoji v dnesnej dobe strojcek na zuby?
Dakujem za kazdu odpoved.

livinka1111
7. nov 2021

@adamica my sme boli u Dr. Hudeca 😊

evinka400
7. nov 2021

@adamica Ahoj. My sme chodili k dr. Husárovej. Cenu ti tu dopredu nepovie nikto. Je to veľmi individuálne vzhľadom k použitým materiálom, ktoré preferujú samotní lekári. Aj zdravotná poisťovňa má vplyv na cenu. Na začiatku sa však vypracuje cenový návrh a ty buď podpíšeš alebo nie 🙂. U nás to prebiehalo tak, že sme pri každej návšteve zaplatili určitú sumu. Prvá a posledná bola najvyššia. Jednalo sa o odtlačky a odstránenie strojčeka plus retencnu platničku. Tu mal tak tesne urobenú, že ju nikdy nenosil. Treba si zvážiť všetky pre a proti. Či je to naozaj nevyhnutné a nepočkalo by to do vyššieho veku. Zuby múdrosti môžu celý úspech zo strojčeka neskôr pokaziť. Tiež kazy a olúpaná sklovina, niekedy sa trhajú zdravé zuby alebo sa obrusujú. Ja by som druhý krát už do toho dieťa nenútila. Počkala by som do dospelosti. Záleží však od vážnosti vašej situácie. Tie zuby, čo nám vytrhla, teraz chýbajú. Respektíve zrejme stačilo vytrhnúť jeden. Takto sa vlastne nedostavil želaný efekt.

simca06022011
11. nov 2021

@evinka400 presne pre toto sa nenahanam na strojcek s dcérou, uz v 7r jej dal vymenny listok zubar, pride mi to skoro. Zubárovi som rovno povedala ze po 12-13 roku najskor. Jednak hygiena zubov, rastu jej este... A este nemala von ani 3-4 dospelé a zubar ze "mozno bude chciet zubárka aj nieco trhať". No sorry, kazdy vlastny zub = dobrý zub, čeľusť narastie a zub bude chybat....

adamica
autor
12. nov 2021

Ahojte. Dakujem za odpovede. Dcera ten strojcek na zuby potrebuje, inak by som tiez pockala na neskor.

evinka400
12. nov 2021

@adamica V tom prípade odporúčam skúsiť dr. Hudecovu. My sme sa ku nej nedostali, lebo mala plno. A ľutujem to doteraz. Ju si rodičia pochvaľujú.

evinka400
12. nov 2021

@simca06022011 no u nás bolo treba potiahnuť na miesto očné zuby. A nakoniec mu chcela vytrhnúť ešte ďalšie zuby. Kamoska v ba riesila to isté a jej dcére nevytrhli ani jeden! Jasné že nie som doktorka a nechcem nikoho prácu znevažovať, ale mám pocit, že niektorí sa niečo naučia a už to používajú celú svoju prax. A všetko nové odmietajú.

simca06022011
12. nov 2021

Ja som Hudecovej tiez 3x volala po pol rocnych prestávkach a nemala ore nas miesto, ake tak treba skúsiť..

simca06022011
12. nov 2021

@evinka400 no nam trcia dvojky a aj ocne, vrchné. A kadečo. Lebo zuby nam nevypadavali mliečne, ale trvaly sa tlačil vzdy vedľa... Teraz to vyzerá rovnako aj so 4kou, ide zub vedľa.. 🤦🏻‍♀️ A mliecny este tam, zubarka, ze to vypadne... Cize nevypadne, zase pojdeme trhať tak ze ja sa rozhodnem a zubar urobi (pri spodnych zuboch som to takto riešila hned a tie sa jej pekne zaradili, zarovnali...).

evinka400
18. nov 2021

@simca06022011 U nás sme čakali, či mliečne vypadnú. Tie čo mu trhala boli trvácne, horné. Podľa nej sa mu nezmestili do budúceho zuboradia. Neskôr sa ukázalo, že by sa predsa len zmestili, a preto chcela trhať ďalšie, spodné. To som už odmietla. Nás strojček asi opäť neminie pri ďalšom dieťati. Ale budem čakať, kým sa bude dať. Má nevyrastenú jednu mliečnu stoličku, zakliesnenú medzi trvácimi.

simca06022011
18. nov 2021

@evinka400 inak co zubar to ine nazory, ja riesim teraz inu pikosku moja ma napr. POKAZENE 4ky, uz asi aj viac ako 2r, a ani za boha jej to nechce zubarka vytrhnut, ze to vypadne.. uz to mala zahnisane.. a ze ked ju to neboli nebude jej to trhat? :D ako ja nerozumiem.. inokedy vrtaju plombuju zuby uz 5rocnym a tu uz aj vedla sa tlaci zub ... ze vraj sa to "malej nebude pacit".. no ako kaslem na to ci sa jej to bude pacit, ked to treba opravit :D Ako si ma dieta zvyknut na zubara, ked tam akurat tak pride usmeje sa a odide ? :D
Zbytocne nedam ziadny zub vytrhnut, to mne je uplne jasne... vsetko by sklbali :DD

evinka400
18. nov 2021

@simca06022011 Skutočne záleží od zubára na ktorého človek natrafí. Niekedy mám pocit, že je to skôr o šťastí 😀