Neurológia Bystrica

mucuinka
27. sep 2023

Dobry den, prosim Vas, absolvovali ste niekto v poslednej dobe neurologicke vysetrenie v nemocnici? Ako dlho asi trva, co obnasa? Posielaju aj hned niekam dalej, napr. EEG a pod? Dakujem Vam, zajtra ideme so 6rocnym

1mina
27. sep 2023

detska neurologia Povazska Bystrica ci ? Tam som bola pred tyzdnom s malym len neviem ci myslite tu istu

mucuinka
autor
27. sep 2023

@1mina prepacte, myslelq som B. Bystricu. Ale poviete mi ako to vysetrenie vyzeralo?

lenicka298
27. sep 2023

@mucuinka akurát dnes sme tam boli s 5 ročnou dcérkou na kontrole- vyšetrení.
Lekárky sú príjemné, milé. Pri prvom vyšetrení sme popísali problém, a hneď jej robili aj EEG,(cca 30 minut) a tak nasleduje konzultácia s lekárkou.
Dnes sme mali kontrolu, boli sme objednaný na 12.00, lebo jej mali natáčať spankove EEG. Zobrali nás aj skôr. Najskôr jej urobili EEG, sestrička príjemná, cely čas som malú držala za ruku. Bolo to cca 40-45 minút aj so zakladanim čiapky .. hneď potom sme išli k lekárke, ktorá skonštatovala stav a išli sme domov.

mucuinka
autor
27. sep 2023

@lenicka298 ja sa velmi bojim. My tam ideme vylucovat vaznu diagnozu, zajtra mame prvovysetrenie. Tak som v uplnej hroze

lenicka298
27. sep 2023

@mucuinka kľudne mi napíš, ak chceš ešte niečo vedieť bližšie.

lenicka298
27. sep 2023

@mucuinka pri prvom vyšetrení som bola tiež v riadnom strese, a v podstate pri každom som. Ale pred malou to nedám najavo. Snažím sa ju vždy podporiť, a vysvetliť jej, čo sa bude diať. Veľmi som sa bála, čo nám povedia. Ale sú naozaj ochotne, aj nás poslali na magnetickú, ochotne vytelefonovali termín...

1mina
27. sep 2023

@mucuinka aha no je yo sice ina neurologia, ale zrejme je to podobne... My sme isli kvoli tomu ze syn je zrejme autista, plus ma take pohybove prejavy (chodi po spickach, cuva, robi grimasy)... Vzdy na neurologii poskusaju zakladne reflexy, daju dieta aby sa preslo, skusia sa ho opytat zakladne otazky (moj nevedel no), a poslali ho sa nachvilu hrat ze nech vidi ako sa chova. Nam dala eeg za dva tyzdne, este nas to len caka to som velmi zvedava ako to da

mucuinka
autor
27. sep 2023

@lenicka298 napisala som ti spravu. Dakujem

sofia0106
2. okt 2023

My sme absolvovali eeg už viac krát v BB , naposledy dva týždne dozadu. Sestrička je milá asi iba pri starších deťoch😅 je nervózna keď dvojročný nezaspi na povel a dovolí si aj poplakať popritom …..
Dr.milá ale my sme neboli spokojní s jej prístupom , namiesto hľadania riešenia problému jednoducho nasadila synovi silne lieky na určitú diagnózu - no on je úplne zdravý a nemá ani príznaky (nemenovanej) diagnózy . Samozrejme že som tto odmietla a ideme hľadať inú cestu …

mucuinka
autor
2. okt 2023

@sofia0106 prosím ťa, môžem ti napísať správu

sofia0106
3. okt 2023

@mucuinka jasne