Pôrod v Banskej Bystrici

simi7163
22. jún 2022

Ahojte, je tu nejaká mamina ktorá za posledný mesiac rodila v BB alebo ju to čaká v Júli?

xsuzannex
22. jún 2022

Ja som rodila 1.6.

simi7163
autor
23. jún 2022

@xsuzannex ahoj, ja mám skúsenosť starú 6 rokov a chcela by som vedieť ako to tam aktuálne funguje, bola by som Ti vďačná za info ak išlo o prirodzený pôrod. Dojmy z personálu pri pôrode? Prebehlo dotepanie pupočníka a potom bonding? ak áno ako dlho nechali bábätko s tebou? A potom odd. Šestonedelia, mala si bežnú alebo samostatnú izbu? Kedy na druhý deň doniesli bábätko? Pomôžu s niečím? Či stále kašlú na to a staraj sa sama pokiaľ ide o laktaciu a pod? Jedlo stále hrôza? 😄

xsuzannex
23. jún 2022

Ahoj,pred 6 rokmi som tam tiez rodila a bolo to este za stareho primara tak cista hroza.. teraz je primar novy, v podstate su tam po vacsine mladsi ludia, jedine sestricky zostali.. rodila som prirodzene, trvalo to12 hodin takze sa pri mne dve zmeny vystriedali.. ta co bola pri mne uz pocas porodu bola super, aj porodna asistentka aj lekarka.. nemozem povedat jedine krive slovo.. malu mi dali hned, potom ju zobrali pomerat a vysetrit ale za.par minut mi ju doniesli, len v deke takze to bolo telo na telo a nechali mi ju takmer hodinu.. aj sa hned prisala.. ale myslim ze to zalezi od toho kolko zien naraz rodi, ja som tam vtedy bola sama tak bolo casu dost.. dotepanie pupocnika mam pocit ze nie, bola som uz k.o.
Na sestonedeli som chcela nadstandard ale bolo plne obsadene tak som sa nedostala.. ale nevadi, dalo s.to prezit, zo zaciatku som mala dobru spolubyvajucu.. jedlo, no, nemocnicne 😂 ja som mala este dietu lebo som mala problemy s pecenou.. ale tak tych par dni sa dalo vydrzat len som bola stale hladna, ale to vyriesil bufet a potraviny na -1 😂 laktacna je tam stale ta ista co aj pred 6 rokmi, ta je v pohode,resp ja som nikdy nemala problem s mliekom tak ja som ju nepotrebovala.. sestricky na sestonedeli zlate, pokecali sme.. ak nieco som zabudla pis, odpoviem 🙂

simi7163
autor
23. jún 2022

@xsuzannex Dakujem pekne za info, je mi lepšie na duši 😊 áno jedlo sa dá doriešiť individuálne, hlavne aby všetko ostatné bolo ok. Tak uvidím teda sama za cca 3 týždne 😄

xsuzannex
23. jún 2022

Drzim palce.. 🙂

monka7
27. jún 2022

@xsuzannex to ja som ta dobra spolubyvajuca? ♥ :D na trojku to je dobre :D
@simi7163 všetky tie veci si napíš do pôrodného plánu a daj im ked prídeš, a čas ukáže, ja som rodila 27.5 bola som komplikovaná, mojim pôrodným plánom bolo porodiť a prežiť... ale baby čo boli na vdycharni ked ja tak tiež mali plány a hopsali si tam celý deň na loptach aby sa porod pekne sam prirodzene rozbehol, bodynig, dotepanie a ine zaležitosti po porode vždy závisia od tvojho stavu, a hlavne aj od stavu babatka po porode... ak bude všetko oki tak myslím, že súčastný personál s tým nemá najmenší problém len o tom musia vedieť.

xsuzannex
27. jún 2022

@monka7 tu uz ani ohovarat nemozem 😂

monka7
27. jún 2022
simi7163
autor
28. jún 2022

@monka7 Dakujem za info aj za radu, spíšem si to do plánu a budem dúfať že to prebehne bezproblemov😊

greenline
Odpoveď bola odstránená
Zobraz