Trojročnú dcérku neviem odučiť od cumlíka

nikola941
25. jún 2020

Prosim o radu. Mam 3 ročnu dcerku a neviem ju oducit od cumlika ideme do skolky v septembri a bojim sa ze ju tam vemi neprijmu kedze ma cumlik na spinkanie ake stym mate skusenosti. Na nu totiz nic nefunguje.

romanka_369
25. jún 2020

@nikola941 ahoj.. U nas v skolke od cumla pri obednom spanku dedicky oducali..nebol problem..dolezite bolo aby boli bez plienky..ale zas kazda skolka je ina..treba prvy den ucitelke povedat a dohodnut sa s nimi..

nikola941
autor
25. jún 2020

@romanka_369 no ja som povedala ucitelke ale zato riaditelka s tym mala taky menší problem.... Prveho syna som odučila blbym sposobom a nechcem opakovat chybu druhy krat

romanka_369
25. jún 2020

@nikola941 nerozumiem preco s tym ma ona problem..vsak ona ju nebude oducat a myslim ze ucitelky maju svoje sposoby ako nato🙂.. S malym do triedy chodili tusim 3 deti ktore mali dudel pri spanku a do mesiaca uz ho nepotrebovali..

nikola941
autor
25. jún 2020

@romanka_369 jaaj tak to som rada za takuto odpoved mam z toho normalne uz krce v zaludku ze co a ako bude po nastupe noo hadam to zvladneme nejako... dakujem naozaj

rinsh
25. jún 2020

Dcérku som odučila od cumľa tým, že som ho trochu nadtrhla (mal tam už takú mini dierku od zuba, tak som ju len zväčšila). Keď si ho dala do úst tak sa jej nepáčilo že je deravý a keďže sme iný "nemali" tak s ním skoncovala.

janetinka27
25. jún 2020

@nikola941 aj neterka sa dlho oducala od cumlika, nasli sme na nete, ze pomalicky odstrihovat z neho. a to aj pomohlo a dost rychlo. pritom predtym stale plakala, hlavne pred spanim alebo ked ju nieco trapilo. po odstrihnuti urcitej casti ho sama smarila o zem :D

brita7777
25. jún 2020

nas maly maval cumlik aj na obed do škôlky 3a pol rocny, potom sme ho zrusili, ale ucitelky sa stazovali ze sa nevie ukludnit, beha nechce spat atd..takze sme ho po 2mesiacoch museli dat znova. Aj to sa stava. Stale ho ma na noc, bude mat 4. Myslim, ze u kazdeho je to individualne, ale pochybujem ze v 18ho bude mat 😂

laguna28
25. jún 2020

@nikola941 skús ponúknuť dieťaťu vymenu. Nejakú hračku po ktorej túži za cumel. Moja vymenila s mikulasom za balíček. 😂 A večer strašný rev dala, ale na druhý deň už bola v pohode. na Mikuláša nezanevrela a na cumel zabudla. Len nech si ho nenahradí palcekom, ten už nevymenis 😉

nikola941
autor
25. jún 2020

@rinsh ona toriž mala dva to som zkresala na jeden len a ze druhy sme stratili iny uz nemam ale ten si strazi ako oko v hlave

nikola941
autor
25. jún 2020

@laguna28 nezabera skusala som ona za cumel da aj vlastnu mamu :D mojho syna som oducila tak ze som mu pustila rozpravku a pri nej zaspal len potom mi zase prestal spavat cez obed a v skolke som stym potom mala problem preto taku chybu uz nezopakujem skusala som vsetky rady a typi co su na internete ale proste ona je tvrdohlava a nic na nu nezabera

brita7777
25. jún 2020

@nikola941 my mame to iste. 🙂

laguna28
25. jún 2020

@janetinka27 to je celkom fajn nápad. Akože sa jej dudlanim míňa 😂.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daganov
25. jún 2020

@nikola941 oducas neskoro, cim dlhsie ho ma, tym to je tazsie. Ale nenechavala by som to na ucitelky, lebo tvoje dieta bude mat vela zmien naraz. Skus ho nastrihnut, tak, ako ti radia.

nikpa
25. jún 2020

@nikola941 a také finty ze dáš do dudla kmín akoze chrobáky 😁 u nas to zabralo.

angela1989
25. jún 2020

@nikola941 ja som našej jedného rána spravila do cumla dieru, ale jej to vôbec nevadilo a dudlovala ďalej. Tak som sa naštvala a rozpolila ho na dve časti. Narozpravala som jej rozprávku o tom že prišli škriatkovia, ktorí nechceli aby sa jej deti v škôlke pre cumel smiali a nechceli aby mala z neho krivé zúbky, tak jej pomohli a zničili ho. Spolu sme ho potom vyhodili do koša a dostala za to obľúbené cukríky. Prvý spánok bez cumla troška poplakala, potom ho ešte pár krát spomenula, až nakoniec zabudla a je bez. Mala vtedy 2,5 roka a bola riadna zavislacka

radkaradix
25. jún 2020

Náš 1,5 ročný mal od narodenia jeden a ten istý cumeľ, iný nechcel. Mal v ňom aj dierku, to mu nevadilo vôbec.. Pred týždňom ho už ale totálne rozhrýzol, kusy gumy z neho odpadli, tak som ho skrátka zobrala a viac mu nedala. Iný nechcel.. a ku podivu nemá problém. Zaspávanie trvá dlhšie, ale zdá sa, že si zvykol.. škoda, že tvoja je už staršia a viac vníma a vie sa spýtať. Náš ešte nerozpráva..

chillisof
25. jún 2020

@nikola941 no moja mala 3,5 keď som ju od učila... Pomohla nám korona... Všetky dudliky som jej poschovavala a povedala ze sa stratili a ze kúpime nové keď otvoria obchody... Par dni spomínala aké si bude prosiť kúpiť večer troska bolo mrncania, no nakoniec na to zabudla... Nedávno som objednala malinke dva dudliky lebo čakáme druhé babo a som jej vysvetlila ze to je pre sestričku a pekne ich odložila tam kde odkladám pre babo veci...

maca1407
25. jún 2020

Ja som syna (vtedy mal cca 2 roky a cumel mal iba na spanie) oducila tak, ze som mu povedala, ze uz je velky a pojeho dudku pride dudkova vila a ta ho zoberie nejajemu malemu babatku, co sa prave narodilo a namiesto dudky mu necha nejaky darcek. A tak som potom cez den zobrala dudku a pod vankus mu dala plysoveho zajacika (vtedy si fical na zajacoch). Asi zo 3 dni trvalo, kym si zvykol na to, ze dudku nema ale nebolo to nic strasne. Stale sme mu opakovali, ze jeho dudku ma uz babatko a on ma zajacika od vily 🙂

alenka2812
25. jún 2020

@nikola941 a do akej škôlky ide...

tretiedieta
29. jún 2020

môj ma 5 r a stále na spánok ma dudel,v jednej ruke jeden,v druhej druhy a v pusinke treti a čo narobim? Bez toho nezaspi.

25majka
29. jún 2020

@nikola941 treba jej ho zobrat a vyhodit....a hotovo, poplace par dni, bude mozno horsie spat chvilu ale zvykne si rychlo....netreba z toho vedu robit

25majka
29. jún 2020

@tretiedieta raz by zaspal urcite.....ma pat rokov, to uz je fakt dlho... To bude o vasej pohodlnosti...treba vydrzat par dni,kym si zvykne ale urcite zobrat, vyhodit a nedat viac

guiseppinka
29. jún 2020

Nasa spala doma. Vo skolke mali oznam, ze maju impetigo a ona zrovna mala nieco na puse (asi poskrabane alebo nieco take), tak som jej povedala, ze cumel mat teraz nemoze, lebo by sa jej to na puse zhorsilo. A uz predtym sme rozpravali o tom, ze dudku posleme jeziskovi, aby ju dal babatku a ona dostane hracku. Takze som potom par noci rychlo dorabala macka, aby mala hracku... Taka bola stastna... Asi ale o pol roka zacala neviem ci cmulat jazyk alebo co, ale je to desny zvuk - akoby dudlovala naprazdno... A paradoxne to robi aj mladsia, aj ked ta teda cumel mala velmi kratko (vzala hned, ale nechxela dlho a starsia dlho nechcela a potom bola zavislacka). A od tohto dudlovania ich neviem oducit a mne to ide desne na nervy a budi ma to v noci...

nikola941
autor
5. júl 2020

@alenka2812 som z BB takze ide do Radvane

nikola941
autor
5. júl 2020

Dakujem vsetkym za rady naozaj mi vase skusenosti pomahaju pri prvom to bolo uuplne nieco ine takze velmi pekne dakujem ..... ja uz si neviem dat rady no duufam ze dudel nebude mat aj v skole :D to by ma asi vystrelo