Výber nosnej mandle - Banská Bystrica

majkadaniova
4. jan 2023

Dobrý večer
Prosím vás ideme s malou 6r dcérkou na výber nosnej mandle do rooseveltovej nemocnice
Nebol niekto z vás v blízkej dobe?
Ako to prebiehalo?
Budem van vďačná za nejaké informácie mám strach lebo mála ma fóbiu z lekárov od mala :/
Prajem pekný zvyšok dňa

xsuzannex
4. jan 2023

Idete priamo do nemocnice ci na tu sukromnu orl kliniku co je hned vedla?

majkadaniova
autor
4. jan 2023

@xsuzannex do nemocnice

xsuzannex
4. jan 2023

@majkadaniova my sme boli na tej klinike ale znama co bola s malym v nemocnici to mali asi rovnako.. rano prist, a poobede domov.. vsetko je o pristupe lekarov a malu treba len pripravit. Moja 3rocna zvladla v pohode, len co odmietla a nezlomili ju si dat urobit test na kovid 😃

majkadaniova
autor
4. jan 2023

@xsuzannex a keď ste prišli na izbu ste išli s malou?? Zaviedli jej kanilu? A dali jej aj naladovku?
Snažím sa ju pripraviť 🙂

majkadaniova
autor
4. jan 2023

@xsuzannex respektíve myslím synovi vašej známej :D

xsuzannex
4. jan 2023

@majkadaniova to neviem.. s nasou bol muz, lebo mame este male babo doma. Naladovku nie, kanylu zavadzali az ked bola uspata.. a bol s nou cely cas na izbe. Ked uz sla na operacky, dosla po nu sestricka ze ide nafuknut balonik.. dala jej ruku a sla 😃

liloastitch
5. jan 2023

@majkadaniova nás to čaká so synom v apríli. Teraz sme boli konzultovať termín. Vysvetľovali mi priebeh. Ráno prísť nalačno, dieťa hospitalizuju. Maminka si ho pripraví -pyzamo a tak... Naladovku pichaju v prípade, že dieťa bude vo veľkom strese, rutinne nie . Dieťa odvezú na sálu, v prípade potreby môže ísť matka až pred sálu. Dieťatko uspia a až tak zavádzajú kanylu aby nebol stres navyše. Po operácii sa dieťa nechá dospať / prebrať už za prítomnosti rodiča. O štvrtej vizitka a piatej domov ak je všetko ok.

ankare
5. jan 2023

@majkadaniova my sme boli minulý rok v Medicentre v ZV. Syn bol najstarší, tak išiel posledný, teda sme prišli tam až naobed. O 14. som išla s ním na operačnu sálu, uspali ho v mojej prítomnosti a až potom mu dali kanylu do nôžky. Priviezli ho následne na izbu, prebúdzal sa pri mne. Pred odchodom mu vybrali kanylu a asi 2 hodiny po zobudení sme išli domov. Celý čas som tam bola s nim a som za to veľmi vďačná.
Držím palce!

ankare
5. jan 2023

@majkadaniova pre syna bolo Najhoršie,keď mu vyberali kanylu z nozky, pre mňa uspavanie.

elenitas
22. aug 2023

Prosím vás dievčatá a v roosveltke vyberajú celé mandle či len zmenšujú ako napríklad v novamede?

pani_holubova
20. nov 2023

@xsuzannex ahoj môžeš mi napisat viac info o zákroku na tej súkromnej klinike? Aký lekár operoval, ako to prebiehalo, koľko ste doplácali, priebeh…My nie sme z BB, tak len hľadám aby to bolo pre malú najlepšie a najmenej stresujúce. Ďakujem. 🥺

ankare
20. nov 2023

@elenitas môjmu nosovú mandlu aj v Novamede, aj v Rooseveltke riešili shaverom, takže asi to robia podobne. Pred rokom sme boli v Novamede a teraz opäť pri operácii uši riešili aj nosovú mandlu v Rooseveltke, takže evidentne to tam asi dorastlo zase.

ankare
20. nov 2023

@pani_holubova ja som bola so synom aj v Novamede, aj v Rooseveltke. Veľmi podobný priebeh celej hospitalizácie. Rozdiel bol asi len v Tom, že v Novamede som bola pri uspavani aj ja, v Rooseveltke ma poslali pri Tom preč. A doma večer po zákroku sa syn rozplakal, prečo som ho tam nechala samého. 😔
No a v Novamede by som len za jedno ucho platila 200€. Počas operácie zistili, že treba riešiť aj druhé ucho, aj nosovú mandlu, teda v Novamede by som sa asi nedoplatila. 🫣 V Rooseveltke som neplatila nič. No a bolo tu všetko nove, pekne, čisté, moderné, herna, trieda, učiteľka aj vychovavatelka.

xsuzannex
20. nov 2023

@pani_holubova rano sme prisli, cakacka na izbe a potom ju uz brali. Lekari aj sestricky super, ukecali aj moje dieta, co je teda "tvrda palica".. po zakroku dospavala na izbe, potom dali caj.. o tretej poobede sme boli uz doma.. doplacali sme 50€ ale od vtedy viem, ze ceny zvysovali, neviem ale presne na kolko.. operovala mudr.kmetova.. doma uz klasika, fukat nos casto a kasovita strava zo dva dni..