Materské škôlky v Bardejove

jakubrianka
2. jún 2021

Ahojte, máme jeden rôčik. Chcem sa poradiť aký je postup keď chcem dať dieťa do škôlky od 3 rôčkov?
Treba sa zapísať už teraz?
Ktorá škôlka v Bardejove je dobrá a aké sú poplatky?

Ďakujem 🙏🙏🙏

sisa_s
2. jún 2021

Na to, ze mas 1rok, pises celkom slusne

janusa1977
3. jún 2021

@jakubrianka prihlášky sa dávajú vždy v máji... Nástup september. Takze prihlášku až potom... Poplatky 18,ak ma dieťa 3roky,50 ak nemá tri roky. Plus strava.

jakubrianka
autor
3. jún 2021

@sisa_s vtipné :D a aj ku škôlke aa nájde? ;)

danieladeley
3. jún 2021

ak ma teraz rok a chces, aby chodilo od troch, to uz si davno mala podat prihlasku. najlepsie v porodnici este :D

jakubrianka
autor
3. jún 2021

@danieladeley ďakujem VÁM za pekné slová. Už dávno som sa presvedčila že niektoré ženy by si ženami vravieť nemali.

danieladeley
3. jún 2021

@jakubrianka ale ved sa neurazaj hned, len pouzivaj rozum. vazne si myslis, ze sa prihlasky davaju par rokov dopredu? situacia sa teraz so skolkami pomeni, kedze sa musia brat prednostne 5 rocni. Ktora je naj skolka, to je individualne , kazdemu vyhovuje ine. A ake su poplatky, to sa da uplne lahucko vyguglit na stranke kazdej skolky.

jance333
3. jún 2021

v BJ je situacia oproti napr. BA celkom OK, takze prihlasky sa podavaju az v maji pred nastupom. neriesi sa to az tak dopredu. zatial si mozes pozistovat a povypytovat sa mamiciek a rozhodnut sa, kde by sa ti pacilo. si priamo z BJ alebo okolie?

jakubrianka
autor
3. jún 2021

@jance333 ďakujem, práve že sa nemám koho spýtať, nepoznáme mamičky z BJ. Áno bývame v meste.

jance333
3. jún 2021

@jakubrianka v ktorej casti, ked sa mozem opytat? ide leto, idealny stav sa hoc na ihrisku dat do reci s mamkami. urcite kazda skolka ma + aj -, ale hlavne ty musis vediet, co ocakavas, ci si ochotna "dochadzat" alebo radsej mat to co najblizsie. zase na druhej strane, dietatko mas este malicke, za 2 roky sa mozu veci zmenit. urcite si s tym este velmi nelam hlavu

jakubrianka
autor
3. jún 2021

ďakujem. Aj mi niektorá mamička vie napísať skúsenosti, kde sa vám páčilo? Som ochotná za škôlkou aj dochádzať vrámci mesta.

jance333
3. jún 2021

ja osobne by som volila asi skolku na 5. Z.S alebo Novy sad celkom chvalia. ohladom tych sidliskovych smer ABcko nepoznam nikoho, kto by dal recenzie.

elizabet173
3. jún 2021

@danieladeley nerobila by som si z toho srandu, v mestach bezne prihlasuju do skolky deti v case, ked este nemaju rok, nastup samozrejme od troch. Takze ano prihlasky sa davaju aj viac rokov popredu.

jakubrianka
autor
3. jún 2021

@elizabet173 no práve že čo ja poznám tak to takto je, že škôlok je všade málo a teda neviem aká je situácia v Bardejove, obávam sa toho.

danieladeley
3. jún 2021

@elizabet173 ale nie v BJ

elizabet173
3. jún 2021

@danieladeley dnes má dieťa rok, tento školský rok už matka zápis prešvihla, o rok bude mať dva, kľudne na zápis ísť môže. Situáciu v Bardejove nepoznám, ale v iných mestách je to bežné.

100vanesa100
5. jún 2021

moja dcerka chodi do MS pod Vinbargom 🙂 (Zs s Ms) a je spokojna 🙂 po skolke tam hned nastupi aj do skoly