Tabletka do pošvy na vyvolanie pôrodu

klaudika0121
30. sep 2013

Ahojte maminky, máte skusenosti s takýmto pôrodom? Je to asi menej drastické ako rovno ked vas daju na oxytocin,či?? dakujem za odpovede 😉

nativanativa
30. sep 2013

@klaudika0121 hm , neviem nepocula som o tom , cipky do zadku ano , ale do posvy nie , snad niekto napise kto to podstupil , kazdopadne sa aj necham v tomto poucit 😉

m_ij_ka
30. sep 2013

tak o takých tabletkách som ani ja nepočula

laurica123
30. sep 2013

@klaudika0121 zalezi od toho ci zaberie ale niekomu ani tabletka ani oxytocin..ja som mala tabletku a dakujem pekne nikdy vyvolavany porod radaej prenasat ako toto..a to som mala prvy porod 50 hodinovy ale uplne prirodzeny a vies co bolel ma o sto percent menej a o prepichovani plodovej vody ani nehovorim tiez blbost..nechcem ta strasit ale nechat to na prirodu je to najlepsie co mozes spravit..nehovori sa to len tak..drz sa

katkasofi
30. sep 2013

@klaudika0121 no mne ich dávali. Od nedele večera až do stredy rana 2xdenne a pôrod nevyvolali aj tak. To sú myslím na roztvorenie krčka maternice. V stredu mi nakoniec robili cisarak 😉

barbs24
30. sep 2013

@klaudika0121 mne ich davali tiez a porod sa nerozbehol. poroila som sekciou

natinecka
30. sep 2013

ja som tiež mala tabletku na vyvolanie, ale nič nevyvolali, kontrakcie som mala slabé asi celú noc a na koniec som šla na cisársky...

lenka1311
30. sep 2013

Mne ju dávali pred každým pôrodom, aby začali kontrakcie a začali cca tak do troch hodín. A to pri oboch pôrodoch som mala a deti sa narodili cca 9 hodín od nasadenia tabletky do pošvy. našťastie....

sharlotta
30. sep 2013

takto co ja viem sa dava prostaglandin...kontrakcie silenstvi 😅

smario5
30. sep 2013

Ajoj, mne dali pri oboch pôrodoch, pri synovi - odtečená voda a ja som sa vôbec neotvárala... (sobota rano - praskla voda a tabletku na vyvolanie dali v nedelu o 9.00 a malý sa narodil o 14:50) a pri dcére tiež dávali tabletku do pošvy na vyvolanie ráno o 9:00 a narodila sa 15:20...... ( pri nej som bola objednaná na vyvolanie pretože ultrazvukom zistili, že už tam má minimum vody, tak musela ist rýchlo von)... ale pri synovi ešte aj oxytocím davali a to boli potom riadne bolesti... pri dcere nedavali už oxytocín a tie bolesti neboli silne....

diusik
30. sep 2013

@klaudika0121 ja som ju dostala.za taku hodinlu sa porod poriadne rozbehol a do do dalsej hodiny bol maly na svete.ale ja som mala aj prvy tak rychlo.inak nechapem naco mi ju davali.bola som v termine.otvorena na 1prst.a dr si asi povedal.naco budem chodit domov ked uz som raz tam.lebo mal ambulanciu v nemocke.tak mi ju supli a bolo.ja nemam negat skusenost

fanta3
30. sep 2013

myslis tabletku- vyvolavacku? Ja som mala- obsahuju prostaglandin. Zavadza sa do krcka maternice- co je neprijemne trochu. Oxytocin mi nedavali, tak nemam s cim porovnat. A malemu sa von nechcelo, tabletka nezabrala, takze som mala nakoniec cisarsky, takze asi moc nepomozem 🙂

hajajanka
30. sep 2013

@klaudika0121 Asi myslis cipok na vyvolanie porodu. Ano, zavadza sa do posvy. Ja som ho mala pri druhom porode, na zaciatok mi dali len polovicu. To bolo o dvanastej na obed. Do pol piatej sa nic nedialo a keby som nemala na sebe pasy, tak ani neviem, ze maternica vyvija nejaku cinnost. O pol piatej nic a o hodinu bola dcera na svete (po 5-minutovom tlaceni). Pred podanim cipku som nebola otvorena vobec, kedze som bola v 35-tom tyzdni, takze mne zabrala na 100 percent.
Mozem porovnat aj s prvym porodom, kedy som bola napumpovana oxytocinom kvoli zlemu priebehu porodu. Nemozem povedat, co bolo lepsie alebo horsie. Pri obidvoch porodoch som pri kontrakciach skoro vyskriabala dieru v stene 🙂 , boli fakt riadne (kazdych 10 sekund, bez moznosti oddychu). Ale porody som mala rychle a hlavne ten druhy bol super.

klaudika0121
autor
30. sep 2013

@smario5 tiez mam ten problem ze mam malo vody a prezretu placentu..tak som zvedava 🙂 zajtra idem na to,ale ako vidim,aj toto ako kazde tehotenstvo aj porod je individualne u kazdej zeny 🙂

beruska113
30. sep 2013

Ja som mala a prvy prirodzeny porod sa s druhym vyvolanym neda ani porovnat. Ako prvorodička som mala prvu bolest pri šiti a po vyvolavačke- tabletke som poslednu hodinu od bolesti chcela škriabat steny. U každeho je to ine, ale ja lutujem, že som nečakala na prirodzene spusteni, aj ked som bola po termine.

mahulenka87
30. sep 2013

mne takto vyvolaly pôrod 🙂 Jednoducho dr.zaviedol tabletku ku krčku a hotovo. Asi do hodiny som začala čítiť slabé bolesti - ako pri menzese. Krčok sa pomalyčky otváral. Porodila som do 24hod. 😉 Pôrod nebol nejak bolestivý.

mahulenka87
30. sep 2013
klaudika0121
autor
30. sep 2013

ja nemam vobec zmaknuty krcok,takze mala aj chce ist von len nema kade ked tie porodne cesty su zatvorene,som tesne na prst iba..a ked uz nema dobre podmienky v brusku,tak sa zas bojim riskovat...sice risk je aj toto.. 😒 ale mam super lekara tak ma hadam nenecha trapit sa velmi dlho... 😉

raza
30. sep 2013

u nás sa dáva aj tabletka, aj oxytocín do žily.. nemalo by sa dávať oboje zbytočne, ale tak u nás si to takto ulahčujú 😠 ja som dostala najskôr tú tabletku o pol ôsmej a hneď mi bolo povedané, že o jedenástej mi dajú oxytocín do žily a prasknú vodu..

mamjka
30. sep 2013

menej drastické??? 😕 rodila som 18 hodin......bolesti prisli po15min. "len" som sa neotvarala....

majka99999
30. sep 2013

@klaudika0121 no hnusne kontrakcie boli po nej, asi po hodine zacali a o chvilu som ich mala kazde 3 minuty a vysledok? od osmej do druhej som bola na 2 centimetre. aj tak som skoncila na cisarskom.

radlinka
30. sep 2013

@klaudika0121 ahooj, ja som zazila, na mna to nemalo vobec ziadny ucinok, ziadne bolesti proste nic nefungovalo na mna v takejto forme, tak som podstupila dalsiu vyvolavacku oxytocinom, aj tak to nebolo nic moc a mozem povedat ze hnusoba oxytocin, isla som skoro chcipnut od bolesti aj tak som bola len na 2 cm otvorena a skoncila som sekciou.

althejka
30. sep 2013

ja som dostala tabletku do posvy dva dni po sebe ,lebo to nejako neucinkovalo a krcok mi lekar rukou ponatahoval, co ma skoro vystrelilo k plafonu a moju nohu do jeho hlavy 😀 nakoniec po tej druhej a tomto "uzasnom" zakroku som porodila spontanne

latvia
30. sep 2013

@klaudika0121 ja som dostala 2 tabletky kym som porodila, oxytocin som nemala. otvorena som bola len na prst, preto tie tabletky. rodila som celkovo 15 h od 1.tabletky. kontrakcie boli, dost silne, ale predychala som.po 3 hodinach som dostala 2.tabletku.potom bolesti presli a znovu prisli az po pusteni vody, ked som bola na 2cm otvorena.a potom to slo tak rychlo, ze za 2 hodiny bol maly vonku. ono ide o to, ze ak nie si otvorena, oxytocin ti len urobi kontrakcie, co je ti trosku nafigu, ked si uzavreta na 100 zamkov...tabletka ma zmakcit cipok a pomoct otvorit porodne cesty

mirkakab
30. sep 2013

@klaudika0121 ja som ju tiež dostala a bol to rýchly pôrod, ja som bola spokojná 🙂

slzinka23
30. sep 2013

ajja som dostala tabletku pri tomto druhom pôrode. Tabletku som dostala ráno o cca 8:30 a malý sa narodil 12:10. Bolesti boli hrozné,príšerné.... oveľa väčšie ako pri prvom pôrode.

mrka2
30. sep 2013

mne ju tiez davali pri dcere, dali mi ju rano o pol osmej a zacali mi kontrakcie az o polnoci take slabsie. potom na druhy den mi museli pridat aj oxytocin,lebo nejako pomaly to slo a o pol jednej bola mala na svete.

klaudika0121
autor
30. sep 2013

no ved to ze ja potrebujem aby ten krčok zmakol,lebo drzi furt..tak sa budem silno sustredovat na to ze mi to pomaha,aj tak sa hovori ze vsetko zacina v hlave predovsetkym 😀

lvka
30. sep 2013

ja som tak rodila, dostala som tabletku o 9tej a o 15tej bol maly uz na svete.... neviem to porovnat ale pre mna to bolo znesitelne....kazdopadne, aj ked to bol celkom v pohode porod, dnes by som sa uz rozhodla rodit uplne prirodzenou cestou, len kvoli presvedceniu 🙂
drzim palce ;)

jedina30
30. sep 2013

caute..moj prvy porod bol normalny a druhy vyvolavany...ja som ju dostala asi rano okolo 6:30 a o 12:10 bola dcera na svete...porodila by som skor,len moj porodnik musel ist este k cisarskemu,tak som musela cakat... 😀 😀

sense
30. sep 2013

mne tak vyvolavali ale 1 nestacila...to sa dava ked chcu porod rozbehnut spontanne bez pichnutia oxytocinu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre