Test na únik plodovej vody

akira13
17. apr 2012

Ahojte budúce maminy 🙂
Ja ani neviem ako začať, snáď tým, že idem zistiť záujem 😀 Už pár týždňov intenzívne pátram po roztoku, ktorý používajú v pôrodniciach a ktorý jednoduchým kvapnutím (na vlhký fľak na gaťkách alebo vložku) identifikuje plodovú vodu. Nedá sa zohnať v lekárňach, zdravotníckych pomôckach, ani bežných drogériách 😀 Pýtala som sa naň svojho gynekológa a veru ani oni ho už nemajú, dokonca ma poprosil, že ak zoženiem, nech myslím na nich 🙂 Totiž na trh (lekársky) sa dostávajú testovacie sady, vyzerajú ako lakmusové papieriky, pričom 10 týchto jednorazových testov vychádza vyše 25€ !!! a Temešváryho roztok sa stal nezohnateľný 😝 Biznis je biznis. Ja som sa však obvolávaním a obehávaním dopracovala k firme, ktorá predáva chemikáliu z ktorej sa tento roztok vyrába a moja zlatá pani majsterka (inak som totiž chemička 😀 ) by dala tento roztok zarobiť u nich v školskom labáku budúcim chemikom ako prácu 😀
A idem k pointe- dá sa to objednať iba vo veľkom množstve- na súkromné použitie hoci už myslím aj na svojho pána doktora to je veeeľmi drahý špás 😀 Pár kamarátiek určite chce, ale ten zvyšok by som predala- keď som to zrátala, vychádza to ( chemikálie, destilovaná voda a plastové nádobky (asi ako kvapky do ucha)) cca 5€ za 50 ml a 2,5 za 25ml roztoku. Ja myslím, že úplne by stačilo tých 25ml, predsalen stačia 2-3 kvapky pri podozrení.
Ale nejdem do toho, kým nebudem poznať záujem- nerada by som to všetko urobila a nakoniec okrem svojich pár kvapiek "pokoja" vylievala do odtoku- totiž je to investícia pomaly 100€ 😝 (nepredávam, iba zisťujem, či má vôbec význam do toho ísť)
Miška🙂

irriss
17. apr 2012

@akira13

Povim Ti vlastni zkusenost. Mne zjistovali primo v nemocnici unik plodove vody, protoze se na mne "nestastne ucil" student VS a pichnul mi plodovou vodu "zrcadlama"ve 30.tydnu tehotenstvi s dvojcatama... 😠 ☹
Pointa je v tom, ze i pri dohledu v nemocnici, NE VZDY byl unik videt.

Ja si myslim, ze pouziti v domacim prostredi - pokud uz neexistuje jako "prevence" na doporuceni lekare by byla chybna. Mozna i proti normam a ustanoveni...
Kazdy "zakaz" ma sve "proc"...pokud hledas pro sebe, ok, hledej, ale takto "ve velkem" nedoporucuju.. 😉

xlucia
17. apr 2012

@akira13 no vidim ze to mas premyslene. a celkom fajn.
j som si temes. roztok, trosicku vypytala v porodnici a dali mi

kvetinqa
17. apr 2012

Mne Temesvaryho roztok dal pri prvom tehu na poziadanie moj gynekolog. Neviem, ci by som sa spoliehala na nieco "podomacky" urobene, to by som uz pri podozreni naozaj skocila na pohotovost...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre