Ako by som cítila predčasný odtok plodovej vody?

emuska72
25. dec 2020

Dievčatá, prosím Vás tie ktoré majú skúsenosť, keď odteka predčasne plodová voda (24 týždeň) ako to je cítiť? Cítiť, že niečo z Vás tečie alebo je len mokré na gatkach?
Ja už neviem, čo si myslieť 🤦‍♀️ Či je to len silnejší výtok alebo odtok plodovej vody..

nikpa
25. dec 2020

@emuska72 treba si dat vložku a ked bude mokra ísť s ňou na gynekologicky príjem, tam rychlo zistia co to je, sama doma môžeš len hádať a my tu tiež. Môže to byť aj únik moču, výtok z infekce, mykoza... ale ak z teba niečo vyteká, určite choď na príjem.

emuska72
autor
25. dec 2020

@nikpa ďakujem za odpoveď a krásne Vianočne sviatky želám 😊
Ja určite nechcem, aby niekto hádal čo to je lebo to je zbytočné. Ja len chcem počuť skúsenosť od niekoho, komu tá voda odtekala, aký je to pocit.
Ja žijem v cudzine a tu to nie je tak ľahko ako na Slovensku bohužiaľ.

metuzalem
26. dec 2020

Ja som citila ze vyteka, po lyžičke cca kazdych 15 min, ale nebola som si ista ci je to výtok alebo moc. Na pohotovosti zistili ze plodovka. Bola som 37+3, na druhy den som rodila

83lenka83
26. dec 2020

@emuska72 mne zacali menstruacne bolesti a ked som sa utrela po malej tak na papieri som mala ruzovkasty vytok, bola to plodova voda. Rodila som 36tt.

emuska72
autor
27. dec 2020

@metuzalem
@83lenka83
@nikpa
Bola som dnes na 4D sono a spýtala som sa, či mi môže skontrolovať plodovu vodu a taktiež krcok. Plodovky povedala že je normálne množstvo no vraj vidí nejakú tekutinu aj v krčku. Ale nevedela mi k tomu povedať viac, vraj mám kontaktovať svojho lekára a spýtať sa na to, či je to normálne a podobne. Tak neviem, čo si myslieť. Zajtra zavolám a spýtam sa.

nikpa
28. dec 2020

@emuska72 to čo bolo za lekárku ze ona nevedela a más sa opýtať svojho lekara 😳 toto je ako zlý vtip. Ta kontaktuj svojho lekára, snáď bude múdrejší ako henta hus.