Bezplatná liečba hemeroidov v Bratislave

13. máj 2023

Ahojte, manžela trápia vonkajšie (asi aj vnútorné ) hemeroidy. Na všetkých klinikách na ktoré som sa obrátila si vyžadovali poplatky min. 80eur za 30min. Konzultácie. Prip. ponúkali neoperačné metódy od 600eur. Existuje v Bratislave doktor, klinika, nemocnica, ktorá sa venuje liečbe hemeroidov bezplatne ? Som znechutená z toho, že človek si platí zdravotné poistenie a ak nechce čakať na vyšetrenie 6 mesiacov, musí sa objednať na termín za min. 30eur...

mamina7070
13. máj 2023

bud cakas alebo zaplatis je to tak 😔 pol roka je este fajn termin mne davali za cievne bud termin o rok alebo 100€

laura07
13. máj 2023

Nejdem sa hrať na doktora, ale mne veľmi pomohla propolisova masť. Ale kupovala som to od kočky, ktorej otec robil so včelami, medom, propolisom..takze bola to silná masť a nie nejaká “2%tna”. Len už sú to roky, to som po pôrode riešila vkuse. Ale pomohlo. Skús, kým niekoho nájdeš. 🤞

denden77
13. máj 2023

ej, chlap teraz za operaciu fukol 1400€ 🤣

kiwi3
13. máj 2023

@laura07 to ti vobec nemusela pomoct ta mast. po porode sa hemoroidy upravia aj same, kedze to je fyziologicka zalezitost - uz ti na to totiz netlaci dieta. inak to pocujem prvykrat, ze propolis na hemoroidy

laura07
13. máj 2023

@denden77 za hemoroidy? Sme to
fakt dopracovali do dokonalosti v tomto svete 🤦‍♀️ Mesačne 100€ len taký fukot z výplaty na zdravotníctvo a aj tak si človek musí platiť. Hrôza.

laura07
13. máj 2023

@kiwi3 to nebolo len po pôrode. Vracalo sa to aj dlhšie potom. Ver, bol to des. 🤐

denden77
13. máj 2023

@laura07 ano, za hemoroidy 😁 tak mohol ist do statnej, roky na to kaslal a ked uz citil potrebu, odmietal caka pol roka/rok, ako autorka uvadza 🤷‍♀️ je to des, veru 🤦‍♀️

mamina7070
13. máj 2023

inak treba si kupit detralex a uzivat davkovanie na hemeroidy tj na zaciatku tri krat denne po dve tablety prve tri dni potom polovicnu davku a bude to dobre

autor
13. máj 2023

@mamina7070 manžel to už dlhodobo zanedbáva a v poslednej dobe ma veľké problémy pri vyprazdnovani, tak hľadám dajaké riešenie. Len 1500eur na operáciu nemám. Radšej by som bola, ak by to skonzultoval s dajakym doktorom, ale vôbec neviem za akým proktologom alebo chirurgom ma ísť ...

oli18
13. máj 2023

Baby, to píšete o lekároch, ktorí nemajú zmluvy so zdravotnými poisťovňami, alebo si toľko pýtajú popri úhrade zo ZP?

mamina7070
13. máj 2023

@oli18 ja som pisala popri uhrade ZP tj niesla som aj vymenny listok od vseobecneho a ma zmluvy s poistovnou

mamina7070
13. máj 2023

ak neskusil liecbu detralexom a plus proctoglyvenol mast nech skusi najprv to samozrejme popri sa objedna

autor
13. máj 2023

@oli18 to je reč o súkromníkoch, ale bežne sa mi stáva, ze ak chcem ísť ja alebo deti dr.specilistovi musím sa objednať na platený termín od 30 do 60eur, ak nechcem čakať polroka. Prip. Sa mi ešte stáva, že sa automaticky musím objednať cez plateného topdokor.sk nakoľko iný spôsob, ako sa spojiť s Dr.neexistuje

oli18
13. máj 2023

Ale veď súkromníci sú všetci odborní, aj obvodní lekári. Okrem tých, v štátnych nemocniciach.

ikissedagirl
13. máj 2023

Manžel to dlho zanedbáva. A ty mu teraz zhaňaš rýchlo pomoc. Snáď aj manžel robí niečo pre seba. Či už stará sa o svoje zdravie, alebo hľadá si riešenie ;)

autor
13. máj 2023

@ikissedagirl manžel je v tomto smere nezodpovedný. Urobí čokoľvek pre mňa a naše deti a celkovo pre svoju rodinu, ale na seba nemysli. No keď už mu poviem, že napr. 15.6. O 9hod. Pôjdeš tam a tam, tak viem, že tam pôjde ...preto hľadám lekára za neho...

laura07
13. máj 2023

@ikissedagirl presne toto jej teraz pomôže 🙂 moj muž s abscesom letel rovno do nemocnice. Zadok ukazoval ešte aj medikom, že však nech sa naučia. A ja som zas typ, že som si to (hemoroidy) radšej skúsila vyliečiť sama a podarilo sa. Mám strašnú fóbiu z bielych plastov. Keby mám “umrieť”, isto idem, ale radšej hľadám nejakú svoju cestičku.

Naposledy, ako som bola na preventivke u svojho obvodaka, sestrička mi hovorí - ten tlak ponížiť, že? Ste v strese. Áno, neznášam doktorov. Jedine tolerujem zubára a to tiež neviem prečo. Ale toho som v plášti ešte nevidela 😁

ahhola
13. máj 2023

Každému, komu sa v rozumnom čase neuchadza interné, gastro, prokto by ma busit do svojej ZP nech vybavia. Ten medzičlánok zožerie naše odvody vyplatí si zisk v miliónoch a my aj tak platíme na dvojo. Raz ZP a cash MUDr.