Bývanie v Karlovke

4. feb 2023

Baby, ktoré ulice sú v rámci karlovky také vychytene z dôvodu občianskej vybavenosti, dostupnosti do centra atď.
Ako sa Vám býva v Karlovej vsi ?

ivik4
4. feb 2023

📌

gertrudaosem
4. feb 2023

Karlovka nie je zapadakov čo riešiš?

simsalabim
4. feb 2023

V Karlovke podla mna nie je zle miesto 🤷‍♀️

autor
4. feb 2023

@gertrudaosem tak každá mestská časť má aj lepšie aj horšie miesta. Napr. vychteny je stary ruzinov a oblasťou za ostredkami uz nie, detto začiatok Petržalky a vzadu pri nemocnici Antolska už nie. Toto ma zaujima. Aj keď je karlovka dosť malá, ale i tak.

kris_tin257
4. feb 2023

Ja som bývala hore na kopci na Hany Meličkovej, dodnes ma nohy bolia z každodenného slapania do kopca z električkovej zastávky 🙈😀 tie spojenia tam som neznášala

simsalabim
4. feb 2023

@kris_tin257 toto su ale Dlhe diely, nie stara dobra Karlovka 😅

liz_lemon
4. feb 2023

co myslis oblastou za Ostredkami?

tortelinka
4. feb 2023

Je tu super

kiwi3
4. feb 2023

@liz_lemon asi vrakunu 🙂
autorka, popisujes oblasti, ktore su blizsie centru v ramci mestskej casti, na to si staci zobrat mapu. teda, dnes aj na tu obciansku vybavenost... ale ok. okrem toho, neviem, ci je v bratislave miesto, kde je zla obcianska vybavenost. fakt ma take nenapada. uz si bola v karlovke? inak tam nebyvam, ale poznam ludi, co su tam cely zivot a ani za... by odtial nesli (ale to je skor o zvyku, kedze to iste viem povedat aj o petrzalcanoch atd)

autor
4. feb 2023

@liz_lemon konkrétne Trnávka, v podstate ani ostredky, pošen a prievoz, o Vrakuni ani nehovorím, to je jasne, ze nie sú top lokality.
@kiwi3 práveže karlovku vôbec nemám zmapovanu, ulice mi nič nehovoria, ale láka ma dostupnosť do centra.

gertrudaosem
4. feb 2023

Tak karlovka nie je až taká veľká a dlhé diely je niečo iné...

kiwi3
4. feb 2023

trnavka, ostredky, prievoz a posen nie su vychytene? az som preglgla... na trnavke a v prievoze rodinny dom, to vacsina ludi moze len snivat... ostredky? tam byvam. obrovsky park, rodiny s detmi sa len hrnu, ukrajinci a rusi pridu s hotovostou na drevo a pytaju na ostredkoch od realitiek byty, boli ich tu stovky este pred vojnou. tazko tu nieco zohnat. mas to blbo zmapovane

autor
4. feb 2023

@kiwi3 asi nepoznáš trh, ale nie sú. V ponuke je strašne veľa bytov. Sú už ďalej od centra. Cena za m2 je nižšia ako v lokalite starý ruzinov a o dosť. Preto sa pýtam na karlovku.

adrika25
4. feb 2023

@kiwi3 tiež som pozerala akože “zle” lokality, kde len taký rodinný dom v Prievoze začína od 600 tisíc vyššie😂a to vravime o starom 30 ročnom dome😂

liz_lemon
4. feb 2023

Trnavka? to si teda vedla, z Ruzinova je to urcite velmi dobra lokalita

kiwi3
4. feb 2023

bratislava zase nie je new york a z konca karlovky aj ruzinova (v podobnom okruhu aj inych casti) si v centre do 20 min mhdckou v spicke, tak ak mas na to rozpocet, tak by som sa nefixovala na jednu lokalitu kvoli 5 minutam a hlavne si to isla osobne pozriet.

autor
4. feb 2023

No napíšem to inak, aby ste to lepšie pochopili. Jedna sa skôr o investičný byt a oblast Trnavka či Ostredky už nespĺňajú. Sú rozdiely medzi Trnavkou a starým Ružinov. Detto začiatok petrzalky a jej koniec. A toto chcem aplikovať aj na karlovku.

majlo1234
4. feb 2023

Ja ti rozumiem. Ale pokial ideno investicny byt na prenajom, je to v podstate jedno. My mame napriklad byt v Biskupiciach a nikdy nebol problem s prenajmom

zuzanka.zuzu
5. feb 2023

investičný? novostavba v akejkoľvek riti v ba (a to dokonca aj slnečnice tzn.za antolskou) alebo hocijaký neprorobený ušmudlený kamrlík v starom meste v downtowne... toto je do pár minút preč z FB skupín s prenájmami.

a správaš sa tajuplne "investične" ako keby si bola jediná s investičným bytom 😀 však napíš hneď o čo ide

gabika0825
5. feb 2023

No ja som istý čas byvala na dlhých dieloch, ale mala som kolegynu z karlovej vsi priamo, ako je pupavova ulica, ale bola spokojná, ak nemáš auto tak spojenie električkami sa dá dostať hocikde, no ak máš auto tak parkovanie je masaker či už dlhe diely alebo karlovka. Čiže treba si premyslieť