Bývanie v okolí Bratislavy

veve_ad
28. feb 2022

Mohli by ste mi, prosim, napisat Vase skusenosti ohladom byvania v BA satelitoch? Ktory smer je podla Vas este fajn? Bernolakovo/Pezinok/Dunajska Luzna? Sme mlada rodina, praca by bola v BA, byvanie si prestavujeme skor vidieckejsie... Pomozete mi skusenostou z akejkolvek oblasti: dochadzanie/skolky skoly/spojenie verejnou dopravou/ obchody...
Dakujem 🌸

pribinak
28. feb 2022

@veve_ad všade máš všetko. To nie sú dedinky niekde za horami-za dolami. Všade sú obchod, MS, ZS, niekde aj SS. Teraz otvorili časť obchvatu, tak zas je jednoduchšie prísť ráno do BA

evkamotka
28. feb 2022

Ahoj ja som z pezinka a odporucam ti miesto po zeleznicnej trase. Byvanie nie je na 5 rokov, kym su deti male. Uz na strednu budu asi dochadzat plus aj vy do prace. Busy sa dlho prdkaju a tie zapchy su strasne. Ak sa da od toho deti usetrit rychlou zeleznicnou dopravou, usetrite ich. Ak by ste boli v pohode s mestom, ja sa z pk nechystam prave z dovodu velkej obcianskej vybavenosti. Okrem vzdelavania pre deti vratane ss aj kruzky, kluby, spolocenske akcie, kino, divadlo, sport, lekári, vsetky obchody atd. Do BA prakticky nechodim a to je strasne pohodlne-nebyt otrokom dvoch aut, ako zvyknu dopadnut rodinky z dedin okolo

katarinaba
28. feb 2022

Ja byvam vo Velkom Bieli. Prisla som z BA. Ano, auto je pre mna potrebne, bez neho by som to mala dost tazke. Ale to preto, ze v BA pracujem, deti tam chodia do skol, na kruzky - nechcela som nic menit v tomto smere. A aj ked som byvala v BA, som si bez auta nevedela predstavit vsetko postihat - MHDckou by som to nedala urcite. Do BA mi vedu minimalne tri trasy - ja si na zapchu uz ani nespominam. Hlavne po tom, co otvorili vyjazd z D1 na Bernolakovo a opacne. Rano zapnem Waze a viem, kade ano a kade nie. V dedine mame skolku, zakladnu skolu. Potraviny - stoja za prd, ale ked nieco zabudnes, tak v pohode. Zdravotne stredisko. Na dosah mam Senec, Pezinok, Bratislavu. V Senci Tesko, Kaufland, DM-ky, Takko, SuperZoo, Kik. Ale aj tak vsetko vacsinou riesim v BA, kedze som tu minimalne 5 dni v tyzdni.
Mame tu kusok les, polia, vinohrady, jazero (jedno z najnavstevovanejsich pre jeho cistotu).
Mne sa paci byt cez den v rusnom meste a podvecer si sadnut a vychutnavat pohodu dediny.

euie
28. feb 2022

Prestahovali sme sa z Ba Kramarov do Malinova, starej casti a teda sme milo prekvapeni, lebo vybavenost a moznosti co mame napeso su lepsie ako v Ba 🙂 statna skolka je tu top, skola tiez dobra... do "mesta" je to do 20min autom.

miavra
28. feb 2022

.

muminka27
28. feb 2022

@euie suhlasim a tusim byvame na jednej ulici a nasi chlapci chodia spolu do skolky ☺ ked sme prisli v 2015, boli tu 2 male potraviny, takze ak som chcela ist do obchodu, tak to bol vylet do BA.. takisto mame kamaratov aj v Rovinke, ktori su spokojni a do BA casto ani nie je potreba ist. Doprava sa vyrazne zlepsila, len aj ceny isli dost hore...

kris_tin257
28. feb 2022

Kamarátka sa mi presťahovala do Alzbetinho dvora z mesta, po 4 rokoch povedala žeby išla najradšej späť že keby vedela nejde tam. Ráno hodina do práce staršiu dcéru do školy mladšiu do škôlky po obede hodina z práce príde domov 6 hodín večer deti vyzdvihuje muž ona nestíha musí sa s nimi učiť príde domov rýchlo urobiť jedlo postarať sa o deti a padne do postele. Cez víkend treba celý dom upratať a dať dokopy aj záhradu. Už sa teší ako bude deťom robiť taxikára v budúcnosti keď budú po škole niekde chcieť ísť s kamarátmi. Keď vidí že môj muž chodí v Petržalke peši do roboty ja zavediem malého peši do škôlky a ja idem busom 7 minút do práce príde jej to ako iný svet 😊

diefca
1. mar 2022

@veve_ad byvala som viac ako 15 rokov v Ivanke pri Dunaji a nikdy viac. Uz to davno nema dedinsky raz. Premavka je priserna aj v mensich uliciach, nielen na hlavnej v rannych aj poobednajsich hodinach. Na lietadla nad hlavami sme si sice zvykli rychlo, ale ked som sa ucila na skusky, tak som sa pratala prec. Zeleznicna zastavka je dost daleko od vacsiny ivanskych ulic, takze casto ostava len auto/bus. V dedine je zopar supermarketov (Tesco, Kraj, Jednota a mensie), ZS, SOS, skolky (aj sukromne). Ja som ale aj na ZS a SS chodila do BA, takze mam zafixovane jedine dochadzanie. Do prace tak isto. Odlahlo mi odkedy som naspat v BA, chodim prevazne peso alebo na bicykli a byvanie v byte ma pre mna viac vyhod ako rodinny dom. Ale tak kazdy ma rad nieco ine.

zoeeoz
1. mar 2022

Žiadny satelit nenaplní predstavu vidieckejšieho bývania

handbag
26. júl 2022

@euie = my sme s deťmi išli do lokality Tri Vody Malinovo, a teda tiež pohoda. Človek predsa nemôže očakávať dokonalosť na každom kroku a všade sa niečo objaví. Ale je to tu dobré, ok a to ako sa to tu rozrastá /aj služby/, tak človek sa necíti taký odstrčený. A presne, cestovanie do BA je už veľmi efektívne a rýchle.