Doučovanie na príjimačky na 8-ročné gymnázium v Bratislave

queensia
6. okt 2022

Rada by som získala odporúčania - skúsenosti s doučovaním na prijímačky na gymnázium v BA. Ak niekoho poznáte kto vie pripraviť piataka tak aby uspel na príjímačkách a bol aj prijatý, bola by som veľmi vďačná 🙂
Síce syn je jednotkár, ale radšej by som to riešila doučovaním. No chcem mať proste istotu. Jeho niektorí spolužiaci už chodia na doučovanie, dokonca už od júna, ale bohužiaľ už tam majú plno..
Vopred ďakujem za každú inšpiráciu ... 🙂

mici111
7. okt 2022

@queensia ahoj, moja dcéra sa učila doma sama, ja som kontrolovala aj slovenčinu aj matiku.. ak niečo nevedela, vysvetlila som, myslím, že každý rodič zvládne piatacke učivo..tie hromadné doucovania podľa mňa nie sú moc dobré..nevenujú sa im tam individuálne.. čo mám skúsenosť, tak to či sa učili doma individuálne spravili prijímačky a ti ktorí chodili na tie kurzy, tak nie..spravili prijímačky, ale málo bodov na to aby boli prijatí..teraz je tak veľka konkurencia, že ani to, že má syn jednotky nezaručí, že sa tam dostane.. hovorím o Bratislave..ale samozrejme to je len moja skúsenosť a môj názor...

mici111
7. okt 2022

Ešte doplním, že dcéra sa tomu venovala denne, tak cca 30 minút asi tri mesiace..bolo to pred dvoma rokmi, tak si to už moc nepamätám ..držím palce..na aké gymnázium chcete skúsiť?

nikae11
7. okt 2022

@queensia Dcéra sa tiež učila doma, kupili sme knižky a podľa toho sme išli, plus na internete bolo veľa vzorov z minuloročných prijímačiek. Zaplatila som jej aj skupinový kurz, ale len od februára do apríla, čo bolo najblizsie pri škole kam chcela ísť. Z toho kurzu sa dostali s kamoškou 2 a 1 chlapec, inak nik. Jej spolužiaci chodili priamo na doučko k učiteľom na škole kam sa hlásili a rodičia tam učiteľov priamo oslovili, v čase od septembra do prijímačiek. Z týchto sa dostali všetky 4 deti, aspoň čo som počula od dcéry. Konkurencia bola ale fakt veľká, z ich triedy sa hlásili len jednotkári, prijímačky síce urobili, ale nezobrali ich všetkých. Keď sa hlási na školu vyše 200 deti a beru 24 alebo 60 ak otvárajú 2 triedy, tak tam stačí mala chybička a rozhoduje pár bodov.

lilke
7. okt 2022

@queensia ideál, ak vybraté gymnázium má prípravu na prijímačky, ktorú robia jeho učitelia.
Ale ak je syn naozaj dobrý, prípravu ani potrebovať nebude. Obe naše deti išli len s vedomosťami zo školy, a dostali sa na top gymnáziá. Ale zas, vedeli sme, že majú naozaj dobrých učiteľov. Prip. sú knižky na prípravu, kde sama skontrolujes.

patricia_b
10. okt 2022

Ja som pripravovala cez nemenovanú agentúru deti na osemročné gymka a vlastne sme si len zopakovali učivo na testovanie 5 a nejaké testy sme robili z gymnázií, aby videli ako môže vyzerať test, ale koľkí sa dostali ti neviem povedať, lebo dosť veľa detí sa hlásilo a brali málo a rodičia nedali spätnú väzbu, tak dvaja traja z ôsmich... Ale ak nechceš na tie špičkové, len na klasické, tak to zvládnete aj sami doma, len treba tomu venovať čas

sandri
6. okt 2023

@queensia Ahoj, aku pripravu si napokon zvolila? Pomohlo to?