Je tu niekto z Bratislavy z Rače na prechádzky?

ludy
3. nov 2007

nachadz sa tu niekto z BA Raca.Ja som tu pristahovalec a hladam niekoho na prechadzky ked sa nam babo narodi teda v polovici januata

lucy109
23. jan 2012

@lindt no jasnee, to sme boli my 😀 ahojky..tak nabuduce sa mozme dohodnut vsetky tri 😀

lutsy
24. jan 2012

@lind veru , aj som hovorila druhej Lucke ze by si to mohla byt ty podla foto, tak sa tesime na buduce kocikove trio 😉

lindt
24. jan 2012

@lutsy @lucy109 som rada,ze ste to teda boli vy.🙂 jasne,som za, len tento tyzden este nie,lebo mam skusku v pondelok,tak potom som plne k dispozicii. Mala ma sice sopliky,ale aj tak von chodit moze, takze prechadzka jej urobi dobre.🙂 tak ja sa vam ozvem buduci tyzden! Dovtedy sa majte krasne 🙂 a mali ste sa mi prihovorit, ja by som sa aj,ale bolo by mi to blbe, keby ste to neboli vy, tie dve by na mna pozerali ako puk 😀

wwwphotokidssk
24. jan 2012

caute mamicky 🙂 chystame akciu pocas februara na fotenie deticiek, babatiek, tak si pozrite nas web 😉 na nobelovej ulici, pekny dnik 🙂

elina313
6. feb 2012

Ahojte maminky Račanky,

ako viete v Krasňanoch sa konečne otvára rodinné centrum Ráčik ... jupííííííí
Máme takú dilemu, že či by ste mali záujem s detičkami do 1 roka chodiť v pondelok do Bábätkova 🙂
Ten názov vlastne vystihuje vekovú kategóriu detí ... aby sme tak predišli úrazom bábätiek pri behajúcich starších detí ... Aké staré máte detičky ? zaujala by vás takáto možnosť ? Navštevovali by ste v pondelok centrum ?

@lindt
@lutsy
@lucy109

lindt
6. feb 2012

@elina313 ahoj, ak sa mozem spytat, co by sa tam dialo? Ake aktivity by sme tam robili? Moja Barborka ma 3 mesiace, takze naozaj ide o babatko...
@lucy109 @lutsy baby, vy chodite na prechadzky aj v tomto pocasi??? Ja som doma, mala ma zasa sople a aj parkrat zakaslala.☹ som z toho na nervy. Od narodenia stale nam nieco je...

lutsy
6. feb 2012

@elina313 no bolo by to fajn,aspon by sme sa zoznamili s inymi mamickami, moj ma tiez 3 mesiace, tiez by ma zaujimalo viac detailov,

@lindt momentalne nie nechodim na prechadzky, tychto -12 stupnov je otras, 😖 len prebehneme do auta ked ideme na navstevu cez vikend a raz sme boli v bille, ale to bolo teplejsie, ja uz sa velmi tesim na jar /leto ako budeme kavickovat na teraske 🙂

elina313
6. feb 2012

@lindt
@lutsy ahojte kočenky, no ja presne neviem, čo by sa robilo, asi by časom aj mohli byť dajaké cvičenia s bábätkami alebo čokoľvek, čo by ste si priali a bol by záujem sa dá dohodnúť ...
Ja som skôr myslela na to, že by ste mali miesto, kde sa viete stretnúť, porozprávať, bábätká popestovať - dať si kávičku, zmeniť trošku prostredie a tak ... o programe sme sa zatiaľ nejak nebavili, myslím, že k tomu by ste sa už vyjadrovali vy, ktorých sa to bude týkať 🙂 my sme už väčšia kategória 🙂)

lindt
6. feb 2012

@lutsy ved to, tieto mrazy su strasne... mne uz z toho samej sibe, nieto malej. Ale nejako vydrzime a uz sa tesim na kocikovanie 🙂))
@elina313 podla mna to nie je zly napad, pokial by sa naslo viac mamiciek,aj by som to skusila...🙂 v momentalnych mrazoch nehrozi,aby som niekam s malou sla a aj tak mame bohuzial sopliky... snad sa nas najde viac a nieco vymyslime....🙂

peony
6. feb 2012

@elina313 ja by som sa velmi potesila 😉

lutsy
6. feb 2012

@elina313 veru ja som tiez za, znie to dobre trosku zmenit prostredie a stretnut novych ludi

lucy109
6. feb 2012

@elina313 radi,len my musime byt najprv zaockovani, skor ju nechcem moc brat do vacsieho kolektivu deticiek
@lindt
@lutsy dievcata toto je kriza s tym pocasim, my sme boli vcera na navsteve a to sme nastupili do vyhriateho auta a hned dovnutra...mala cela rozjasena z navstevy,zaspala podvecer,potom sa mi zobudila a rehotala do pol druhej 😀 ,dnes spinkala do pol jedenastej s dvoma pauzami na papanie..snad sa nam nenabural moc rezim,uvidime,aj tak je to nocna sova,spinkava od jedenastej do siestej a po papani dalej do deviatej kazdy den, ale do pol druhej sa tu jasit 😵 musim jej to zasa nejako prehodit ,

lucy109
6. feb 2012

@lindt a ako skusky?drzime palce 🙂 ...ja si pisem v novembrovkach s mamickami-ale v sukromke a vela babatiek ma sopliky,niektore nonstop co pisu mamicky a radia sa tam, a niektore dokonca chodia von, no neviem ja teraz nejdem urcite...vraj ked je pod minus 5 sa nema ist von s babatkami do 6 mesiacov, my sme si aj prehodili na neskor poradnu kvoli tejto kose...skore uzdravenie
@lutsy inak sa uz tesim na nase kocikove stretko 😉 a na jar 😎

jasminka7
13. feb 2012

ahojte maminy, aj my sme z Race. Chcela by som sa vas spytat, ci mate nejake info o skolkach v Raci. Ktora je dobra, ci ma vyznam si davat prihlasku do viacerych skolok sucasne, ci je sanca, ze zoberu dieta, ktore az v oktobri dovrsi 3 roky ...

Dakujem.

sloniiicek
15. feb 2012

@jasminka7 - uz som ti odpovedala na otazku, co si vlozila do diskusii. 🙂 dufam, ze pomoze.

sloniiicek
15. feb 2012

@elina313 - tak ja mam dve deticky, jedno 9 mesacne a jednu 3,5 rocnu babiznu. a urcite by sa mi to pozdavalo, keby bola v skolke niekam ist a pokecat.

sloniiicek
15. feb 2012

@jasminka7 - a este jedna vec. urcite by som si podala viac prihlasok. ved v jednej skolke sa moze uvolnit 30 miest a v druhej 10. a co ked budes mat prihlasku len v tej, co sa uvolni len 10 miest. tolko moj nazor.

jasminka7
15. feb 2012

@sloniiicek velka vdaka!

jasminka7
15. feb 2012

@elina313 mne sa myslienka takychto pondelkov pozdava, ale kedze som doma aj so starsou dcerou (2roky a 4 mesiace) a nielen s mladsou (5mesiacov), neviem ako by som to zrealizovala...

sloniiicek
17. feb 2012

@jasminka7 - a ako to zvladas doma s oboma kockami. ja mam dceru teraz doma, bola chora a potom este budu jarne prazdniny, ale poviem ti. neviem kam skor skocit. taka som rada, ze chodi do tej skolky. maly sa budi o 6.30 aj skor niekedy. takze vstavame o 8.h z postele. aby som vyhnala aj dceru. dovtedy s nim lezim v spalni a zabavam ho. najeme sa a maly ide pomaly spinkat. budi sa okolo obeda a to ide zas dcera spat a takze ho musim zabavat,aby ju nezobudil. a potom sa dcera budi okolo 15.h a to ide zas maly spinkat. t.j. riady ani nemam kedy umyvat, ani upratovat. lebo bud jeden alebo druhy spi. som z toho na nervy. potom malej pustim rozpravku, ak spi andrejko. lebo by ho zobudila. led musim nieco uvarit. alebo sa jej snazim venovat a nieco spolu vyrabame.

jasminka7
17. feb 2012

@sloniiicek no veru lahke to nie je. Neustala pozornost na dve stany, mensia ma teraz otacacie obdobie, otoci sa s chrbata na brucho, po chvili jej to zacne byt neprijemne a chce byt otocena spat. A tiez vyzaduje, aby sme sa s nou rozpravali, venovali, ocny kontakt. Pozornost samozrejme potrebuje aj starsia, takze casto je to intelektualne narocna uloha vymyslet cinnost, ktora by sa dala robit s oboma, resp. pri ktorej by som bola blizko obom. Navyse starsia prestala spavat cez obed, cize taham cely den. Mladsia si zycajne este tri razy za den pospi. Dnes sme fungovali napr. od 6.30 do 18.00. Muz zvycajne nestihne prist do vecerneho spanku (tym, ze starsia nespi cez den, chodi vecer o tej 18tej zvycajne), ale rano sa im venuje, to mam o cosi volnejsie, ale aj tak, oni su dve, my dvaja, takze je to dvaja na dvoch, cize ziaden oddych 😉

Nastastie mama chodi 2x do tyzdna k nam. Pomoze, pohra sa. Len, zial, starsia chce byt casto aj tak so mnou a mladsiu kojim. V kazdom pripade je to velka pomoc.

Hodnotim toto obdobie ako velmi tazke, ale krasne. Dnes sme napr. stavali snehuliakov, to bolo super.

Ved aj Ty si bola nejaku dobu doma s dvomi, nie? Ak Tvoja dcera chodi do skolky od septembra, tak ak dobre ratam, nejake 4 mesiace. Mas nejaku pomoc?

Co robievate vonku? Kam chodievate? Mne sa uz vsetko zda zname, prechodene, okukane ...

Drzte sa.

sloniiicek
20. feb 2012

@jasminka7- hej bola som s nimi chvilu sama, ale to boli este letne prazdniny a mam sestru ucitelku, takze bola doma, mamina robi v jaslickach, tak bola tiez asi mesiac doma. a zatial byvame so svokrovcami. tak mi obcas jedneho alebo druheho trosku zobrala. nehovorim, ze kazdy den. ale pomohla. teraz bola martinka tyzden chora a teraz su jarne prazdniny, tak je doma. martinka je velmi narocne dieta. ma tazku povahu a strasne tvrdohlava. je to s nou tazke a vyzaduje si obrovsku trpezlivost. odkedy chodi do skolky, tak vsetko chce len maminku. hoci manzel mi s nou dost pomaha. on ju vacsinou vecer sprchuje a uklada spat. ja zas beham okolo maleho. ale cez den maju vacsinou uplne opacny rezim. rano vstava andrejko okolo 6.h, mala okolo 8.h. tak ho musim zabavat v posteli, aby ju nezobudil. kym sa naranajkujeme, tak maly ide spinkat. okolo tej 9.-10.30h. tak sa musim venovat malej. hlavne, aby ho nezobudila. cez obed ide zase dcera spinkat a maly vtedy vstava. a ked sa budi martinka okolo 15.h, tak ide zas maly spat. takze sa vobec nezastavim. ak zaspi uz o 9.h tak je vacsinou o hodku hore a to mu potom natahujem cas, aby isli cez obed narovnako spinkat. ale to ma potom 3 spanky vacsinou.inak spava 2x za den. ked je v skolke je to obrovska ulava. hoci mam pocit, ze aj tak doma nic nespravim. len co ju odnesiem do skolky, tak si da maly desiatu a chysta sa spinkat. spi aj 3 hodky. naobedujeme sa a potom sa uz ani neviem ako chystame za malou do skolky.

sloniiicek
20. feb 2012

s malou dost vela veci vyrabam - lepime si, kreslime, citame atd. velmi ju to bavi. alebo zial jej musim ustupit a zapnut telku. vonku, mame dvor, takze to je velka vyhoda. ale naraz s nimi teraz v zime velmi nechodim von. iba ak ide zmenit kuchynu a ideme k nasim. asi 15 min. od nas byvaju. o par ulic dalej. to mame vramci prechadzky. maly je dost nervozny v kociku. takze vacsinou idem s nim, ked spinka. minule krasne snezilo. tak som natiahla babysiter a s malou sme isli na sane a na dvor stavat snehuliaka. svokra sa ponukla a cez babysiter ho strazila. inak by sme boli len na dvore. zrejme to budem musiet takto riesit, ked sa oteply.

lutsy
24. feb 2012

@lucy109 @poeny @lindt, @slonicek @jasminka7 kocky uz to pomaly otvaraju dufam ze pridete 🙂

lutsy
24. feb 2012

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3335252...
pardon tu je linka, to babatkovo 🙂

lucy109
24. feb 2012

@lutsy luci kedy sa tam chystas?

sloniiicek
24. feb 2012

@lutsky - a kedy sa to otvara?

lutsy
24. feb 2012

@sloniiicek @lucy109 no zatial napisali len ze coskoro tak to budem sledovat
ja sa chystam hned kuknut ako to otvoria
inak @lucy109 nejdes dnes kocikovat?maly mi dako ryci tak asi padam za chvilu 🙂

lucy109
24. feb 2012

@lutsy mam tu tento tyzden rodinu,tak kocikuju a uzivam si to,ale buduci som zasa sama,tak sa uz tesime "na vylet" k alpinke s vami 😉

peony
24. feb 2012

ja som uz bola v Raciku kuknut a bolo fajn 😉 na babetkovo idem,zacina 5.3. 😀