Kedy podať prihlášku do škôlky v Bratislave?

2. jan 2024

Ahojte, potrebujem poradit. Dieta bude mat v marci 2. roky.
Vraj sa v BA podavaju prihlasky do skolok skor kvoli tomu,ze su tam male kapacity.
Dieta by malo do skolky nastupit v roku 2025, v septembri, kedze narodeniny ma v marci, to bude mat 3,5r.
Kedy podat prihlasku? Vdaka za rady, absolutne sa v tom nevyznam.

lulu0123
2. jan 2024

Ak chcete aby isiel do skolky niekedy v priebehu skolskeho roka 2024/2025 tak v roku 2024,ak staci,ze nastupi v septembri 2025,staci podat prihlasku v roku 2025.

luliu
2. jan 2024

Tak ako píšeš, to nefunguje. Prihlášku podavas na jar v roku kedy chces, aby od septembra nastupilo - v tvojom prípade jar 2025

blumie
2. jan 2024

Prihlaska sa podava kazdy rok v tom istom case. Prvy majovy tyzden. Instrukcie najdete vzdy ma stranke konkretnej skolky. Vo vasom pripade maj 2025. Bud elektronicky alebo pisomne, pripadne obe naraz. Do konca jula ti musi prist odpoved Prijali/Neprijali.

autor
2. jan 2024

@luliu aha, takze staci o rok na jar, ano? Dakujem.🌹

autor
2. jan 2024

@blumie dakujem velmi pekne.

autor
2. jan 2024

@lulu0123 dakujem.🌹

deedol
2. jan 2024

mozno sukromne skolky s poradovnikmi to maju inak, ale statne to maju tak, ako pisu baby vyssie.

evkamotka
2. jan 2024

Myslis mestsku ci sukromnu skolku?

autor
3. jan 2024

@evkamotka mestsku skolku myslim 🙂

evkamotka
3. jan 2024

Do mestskej skoly nefunguje princip poradovnika x rokov vopred. Kriteriom je vek, trvaly pobyt a niektore skolky aj ci tam chodi surodenec. Hlasis sa vzdy na jar v tom roku, kedy od septembra ma nastupit. Škôlka vezme vsetky prihlasky, nasledne je povinna zobrat vsetkych spadovych predskolakov. Nasledne je na zvysne miesta vytvoreny poradovnik od najstarsich deti, ktore tam maju trvaly pobyt (karty obcas zamiesa surodenec, no riaditelky skolok maju stretnutie, kde si potom takto prehodia nejake deti).
Tzn neexistuje, aby si dala prihlasku o tok skôr, nebudu ti ju akceptovat. Ziadne take ze niekoho tym predbehnes. To sa neda
Malo miest zavisi od mestskej casti. V Ruzinove je to dost dobre, ale napr kamaratke na Kramaroch nevzali ani 5r, brali dlhodobo len predskolakov, lebo tych zo zakona museli a bolo ich tak veľa, ze na mladsie nemali kapacitu