Materská škôlka Estónska 3 v Bratislave

lienka9
13. jún 2021

Ahojte maminky,syna nam prijali do MS Estonska 3.prosim o hociake info o skolke.strava,aktivity,ucitelky..paci sa vasim detom? Syn chodi zatial do sukromnej a bojim sa zmeny,len nam to financne nebude asi vychadzat kedze som na materskej. :( najma mam obavu kvoli strave,ktora je naozaj velmi biedna. A samozrejme pristup uciteliek.ci su trpezlive a tak.
Dakujem za akekolvek info,kludne aj do spravy budem vdacna.

mogaa
13. jún 2021

@lienka9 ono vždy záleží aké učiteľky dostane....u nás bol prestup zo súkromnej škôlky do štátnej nie veľmi dobrý....malá v súkromnej škôlke žiadny problém, rada atm chodila, učiteľky ju vždy chválili že aké dobré dieťa....keď prešla do štátnej z veselého dievčatka bola kôpka nešťastia....a každý deň sťažnosti jednej z učiteliek - raz sa pocikala, raz niekomu zobrala hračku, raz niekoho pohrýzla....pri druhej učiteľke žiadny problém....

lienka9
autor
13. jún 2021

@mogaa a prosim,ste ju prekladali vramci skolky k inej ucitelke alebo do dalsej skolky? A to bolo prosim na tej estonskej,alebo v inej skolke.

mogaa
13. jún 2021

nie to bolo preloženie zo súkromnej škôlky do štátnej...a nešlo o Estonsku....len naša do tej súkromnej chodila do triedy kde boli deti od 2-3rokov a tak s nimi aj jednali - ako s maličkými....a boli tam 4učitelky na 16detí....keď prešla na štátnu tam už po nich chcú všetko ako od velkých a samostatnosť + aby sa chovali ako "vychované deti"...neviem to inak napísať...podľa mňa je bežné že tak malé deti si vezmú hračky, klbčia sa, sem tam niektoré dieťa ak mu iné niečo vezme pohryzie alebo capne rúčkou alebo vyplazí jazyk....toto mi teda tvrdila aj suseda čo učila v škôlke v BA , že u tých najmenších sú bežné takéto situácie....v tej štátnej to u tej jednej učiteľky bežné nebolo naša bola tá zlá, nevychovaná a neviem aká....nehovorím že je anjelik, je to dieťa temperamentné čo sa rado predvádza medzi deťmi, ale ak sa upozorní tak s ňou nie je žiadny problém, teda ak sa jej povie neber hračku a podobne....len tam ich vypustia na dvor a nestarajú sa....malá si už zvykla a chodí tam rada,ale tie začiatky boli zlé, nechcela tam chodiť a každý deň niečo - či sa pocikala, niekoho uhryzla, niekomu zobrala hračku....pritom v súkromnej škôlke to nerobila ale tam stále dávala jedna z učiteliek pozor na tie deti aby sa predišlo takýmto situáciám,tu ich nechajú nech si robia čo chcú, sami chodia aj na záchod.... viem že u tej jednej je stále za tú zlú....väčšinou na dvore sa hráva so staršími dievčatkami aj k nim račej chodí do triedy(keď sú deti choré tak spoja triedy)....teraz od septembra ju ideme preložiť takže som naozaj zvedavá či je v škôlke naozaj taká "zlá", pri nás na ihrisku tiež žiadny problém, deti má rada pekne sa s nimi hrá, občas sa stane že mladšiemu vezme hračku ale keď sa jej povie že ju má vrátiť tak bez problémov vráti a viac neberie....

lienka9
autor
14. jún 2021

@mogaa ano toto presne sa aj ja bojim.syn je sikovny,ho chvalia ale na druhu stranu vie aj rozky vystrcit a sem tam niekoho mozno aj capne,vezme hracku.. v sukromnej skolke maju trpezlivost,vysvetluju..ale bojim sa ako sa na to budu pozerat v statnej :( no ale asi naozaj len dufat,ze vychytame dobru a trpezlivu ucitelku.dakujem za vsetky info.

nelaaaaa
1. feb 2022

@lienka9 dobry den, zvolili ste si tu estonsku? Ak ano ste spokojna? Tiež uvazujem od septembra precjod zo sukromnej do statnej a mam dost obavy, kedze syn je dost citlivy a tazko si zvyka na zmeny.... a hlavne ten jedálny lístok tiez...... ak mi viete dat nejake info ako tam je, budem vdacna..... ďakujem

lienka9
autor
4. feb 2022

@nelaaaaa nakoniec som sa rozhodla pre Estonsku 7,to je asi 100m dalej.
Sme spokojni.syn sa ukludnil,do sukromnej chodil vacsinou s placom..ale v tejto skolke je rad,ma kamosov,dobre ucitelky,ktore sa nestriedaju na rozdiel od sukromnej skolky,kde kazdy mesiac pomaly ina ucitelka.. mam pocit ze aj ostatne ucitelky su velmi mile,ked su spojeni alebo zastupuju ,tak posobia velmi prijemne a syn nema so ziadnou problem..chodi bez placu. Takze naozaj na 100%plati,ze je to vzdy o ucitelke,nie o vybaveni 🙂
K jedlu sa vyjadrovat nejdem,to je bieda ako vo vacsine statnych skolok,ale zial to prameni od rodicov a ich nezaujmu..takze s tym sa tazko bojuje a co sa da ,doma kompenzujem ovocim a zeleninou.ak mas nejake otazky kludne aj do spravy