MHD verzus taxík v Bratislave

24. júl 2022

Bratislavčania,poraďte mi,please....v ba sa absolútne neviem orientovať a som v tomto totálne telivo takže dve otázky:
1. Ako sa najjednoduchšie dostanem MHD z hlavnej stanice do DK Ružinov? Neexistuje nejaký jeden priamy spoj? Peší asi nepripadá v úvahu? A kde sa kupujú lístky?
2. Koľko by ma asi cca vyšiel taxík najkratšou trasou a ako argumentovať,aby ma sofer zámerne nevozil celou Bratislavou?

zuzkagg
24. júl 2022

Objednaj si Bolt alebo Uber, cenu vidíš dopredu a určite ta nebude zámerne voziť kade tade

ms_green
24. júl 2022

1. Z hlavnej stanice (ak myslíš vlakovú) nie je priamy spoj. Ideálne je pre teba nastúpiť na električku č. 1 (odchádza zo stanice každých 6 minút) na zastávku Blumentál. Tam vystúpiť a nastúpiť na električku č. 9 a vystúpiť na zastávke Tomášiková. To je najbližšie. Ak nemáš nárok na zľavnené cestovné (študent, dôchodca) kúpiš si lístok v automate na hlavnej stanici "základný" za 90 centov. Dá sa tam platiť aj kartou.
2. Čo sa týka taxíkov, jedine Bolt alebo Uber (vzhľadom na vzdialenosť by to bolo asi 4-5e). Do ničoho iného by som nesadla lebo tam necháš 40e.

Inak úplne ideálne je zobrať Google maps a ísť podľa toho. Sú tam vypísané zastávky aj linky ktoré tam stoja.

liljana
24. júl 2022

https://imhd.sk/ba/planovac-cesty?v=7&a=g82&b=g...
na google si najdi zastavky na orientaciu

autor
24. júl 2022

@ms_green prosím ťa a keď si kúpim ten lístok tak to platí ten istý lístok aj na prestupy? V tej elektrické sa to nejako "šťuka" v tej takej veci alebo ako je toto? A pis tam na akej zastávke sa nachádza alebo to ohlasuje? Sorry,ale ja som cestovateľský magor,uz ten mám z toho crevny stres.

pribinak
24. júl 2022

Pošli prázdnu SMS na 1100 a príde ti v smske lístok. Platnosť má 70 minút
Alebo 1140 a ten má platnosť 40 min.

V tej smske máš presne uvedené odkedy dokedy ti lístok platí. Nikomu nenahlasujes nič

Môžeš prestupovať koľko chceš.

Z ktorej stanice chceš ísť do Ružinova? Vlaková či autobusová ?

autor
24. júl 2022

@pribinak vlaková

autor
24. júl 2022

@pribinak a keď pošlem sms tak predpokladám,ze mi stiahne z kreditu cenu tej cesty,co by bolo teda najjednoduchšie riešenie a keď potrebujem lístky dva?

pribinak
24. júl 2022

2 osoby 2 lístky

lindous
24. júl 2022

Áno, v MHDčke sú tabuľe kde je napísané na akej si zastávke a aká nasleduje, niekedy to aj hovorí, ale v tých straších nie, tam si to musíš prečítať .. prípadne pre pokoj na duši si v plánovači cesty, na ktorý máš link vyššie, pozri koľko je to zastávok a môžeš si ich počítať, ak sa ti niečo nebude zdať, vždy sa môžeš spýtať niekoho zo spolucestujúcich 🙂 ak sa rozhodneš kúpiť si lístok cez SMS, s tým nič nerobíš, v prípade že nastúpi revizór, tak mu ho iba ukážeš ... ak si kúpiš v automate, tak ten si musíš v autobuse štiknúť v stroji 🙂

luliu
24. júl 2022

Ak si kúpiš lístok v automate platí ti ten čas aký si kupis, môžes prestupovať koľko chces. Po nastúpení do vozidla si ho musíš stiknut

pribinak
24. júl 2022

Plánovač cesty, www.imhd.sk

Start: hlavná stanica
Ciel: DK Ružinov

Das si deň a Čas a výpise ti celu cestu

autor
24. júl 2022

Ľudia,ďakujem za info...mne ten plánovač akosi nič nehovorí,nejako sa v tom neviem zorientovať...čiže ak pošlem sms alebo kúpim lístok v automate tak to je jedno či cestujem elektrickou alebo busom alebo trolejbusom alebo všetkým?správne to chápem?

pribinak
24. júl 2022

Áno správne. Ale, Musíš si pozrieť koľko trvá cesta, ak napr 35 min, nemôžeš mat 30 min lístok

aliziana
24. júl 2022

Ja tiež pridám čosi.
Tu más o SMS lístkoch, predposledný odstavec keď chceš kúpiť viac lístkov: https://dpb.sk/sk/sms-listok
SMS lístok má výhodu, že nič neštikáš a platí o trošku dlhšie.
Na druhej strane, musíš ho mať kúpený PRED nástupom, a niekedy sa môže stať, že Ti príde neskôr ako električka (v tom prípade neodporúčam nastupovať, radšej počkať na ďalšiu, nakoľko v okolí Hlavnej stanice je veľa revízorov)
Papierový lístok platí trošku kratšie, ale štikáš pri reálnom nástupe.
Pozor, @ms_green Ti nenapísala celkom dobre ten prestupný bod, električka č. 1 NEJDE cez Blumentál, musela by si vystúpiť na zastávke Vysoká, potom prejsť na zastávku oproti, a tam počkať na 9.
🙂

lindous
24. júl 2022

Ešte som hodila do Boltu cestu z Hlavnej stanice do DK Ružinov, tá cena sa vždy trošku líši od vyťaženosti, ale teraz mi to ukázalo, že by to bolo za 5€ 🙂

sssss123
24. júl 2022

zo stanice trolejbus 71, vystúpiš pri Saleziánoch a tam uvidíš zastávku električky č. 9, vystúpiš na štvrtej zastávke /Tomášikova/

autor
24. júl 2022

@aliziana ok tak ako to je teda s tými číslami električiek? ☺️ A tie taxíky predpokladam tam niekedy stoja v okolí s označením spoločnosti,tak to je tiež asi celkom fajn riešenie. No veď uvidím,ako sa rozhodnem na mieste,aspoň. Som v obraze,dakujem

autor
24. júl 2022

@lindous dakujem

aliziana
24. júl 2022

Čísla električiek sedeli, akurát ten prestupný bod nie.
No ono najlepšie tá aplikácia imhd (zadáš Štart Hlavná stanica, Cieľ Tomášikova), lebo niekedy môžeš dlhšie čakať na prestupoch... Dá sa ísť aj tak ako písala @sssss123, to je asi aj kratšie.
Alebo potom cez Google maps (https://www.google.com/maps/dir/Hlavná+stanica,...,17.1194444,14z/data=!3m1!4b1!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x476c89543dd03065:0x8805eecaa8ee1143!2m2!1d17.1071739!2d48.1581078!1m5!1m1!1s0x476c8f2bb9894e6d:0x64e6e3c1af032c84!2m2!1d17.1646352!2d48.1564296!3e3)

lindous
24. júl 2022

Určite neber taxík, ktorý tam stojí, vtedy to je predražené... Ak nechceš riešiť appku, ktorú si stiahneš do mobilu (napr. ten Bolt) a chceš si ho radšej klasicky zavolať, tak odporúčam asi http://easytaxi.sk/bratislava/ ... možno niekto poradí aj taxislužbu s lepšou cenou, ja to nevyužívam, ale mamina ak potrebuje taxík, volá tento ...

aliziana
24. júl 2022

Bolt tam nebude stáť s označením spoločnosti, to si musíš vyklikať cez aplikáciu. Alebo TELEFONICKY nejaký "obyčajný" taxík, určite nenastupuj do tam stojacich taxíkov, to by bolo drahé

3009
24. júl 2022

Možnosti ísť MHD máš spomenuté vyššie. Ak chceš ísť taxíkom tak si volaj Easy taxi a ťa tam dovezie za 5 eur, to majú pevnú sadzbu. tel. 0918555555. Nikdy nenastupuj do taxíku čo stoja pred stanicou, tie od teba zoberú aj 40-50 eur.

majki_ki
24. júl 2022

Mne ešte napadlo že si pozri Green taxi, tiež bývali za 5 eur, niekedy je easy vyťažené

autor
24. júl 2022

Ďakujem vám,aspoň som v obraze,nejako to dopadne ☺️

hradnapani
24. júl 2022

ja vsetkym vystresovanym mimobratislavskym obvykle radim 24 hodinovy sms listok za 4,50 a mozu jazdit krizom krazom cez casoveho stresu az kym nenajdu svoj ciel 🙂 https://dpb.sk/sk/sms-listok

autor
25. júl 2022

Čiže ešte raz sa opýtam takúto blbosť....na stanici by som mala nastúpit teda na nejaký bus c.71 a na salezianoch prestupit na električku...čiže toto všetko absolvujem s jedným a tym istým lístkom??? To nevadí,že už bude stiknuty z tej prvej jazdy tým busom? Čiže dva stiky na jednom lístku v danom minútovom pásme je ok?

hradnapani
25. júl 2022

ano, je to tak, s jednym listkom absolvujes kludne aj dva spoje, len sa musis zmestit do casoveho limitu

zaba21
25. júl 2022

Lístok označíš iba raz, pri nástupe a potom môžeš prestúpiť na iný spoj, ale už neoznačuješ lístok znova.
A z klasických taxi služieb mám dobré skúsenosti napríklad s Taxi Bratislava 02/16300.

autor
25. júl 2022

@zaba21 aha,no to som nevedela,čiže označiť iba raz áno? Aj keď budem mať jeden prestup z busu do elektricky