Očný lekár v Bratislave

modrakobyla007
5. aug 2021

Mate odporucanie na dobreho ocneho lekara, ktory ma aj volne terminy? Idealne Nove Mesto ale nemysi byt.
Zmeranie dioptrii a predpisanie okuliarov. Dik

sisa_s
5. aug 2021

Na zmeranie dioptrii a predpis okuliarov staci optometrista v ocnej optike, netreba tyzdne cakat u ocneho Dr na termin

modrakobyla007
autor
5. aug 2021

@sisa_s hej? Nie je to nejakym sposobom menej spolahlive alebo co? :D a nevies jak to funguje? Zmeraju, zaplatim, a ked si u nich kupim okuliare sa to odrata, alebo ako?

sisa_s
5. aug 2021

@modrakobyla007 no moj nazor je, ze ocny lekar ma liecit choroby oka, nie citat z tabulky a vypisovat preukazy na okuliare 😀 a optometrista studoval 3r VŠ na to, aby sa zaoberal presne tymto 🙂 tak skus v skupine svojho mesta sa opytat na dobru optiku s optometristom 🙂 on ti urobi merania, kazda optika ma iny system (niekde sa plati, niekde potom odrata atd) 🙂

modrakobyla007
autor
5. aug 2021

@sisa_s no moze byt, nezamyslala som sa nad tym, a popravde som do istej doby ani nevedela ze to funguje aj takto, ze nemusis k lekarovi🤷🏻‍♀️😂
mesto je BA tak ak vies nejaku konkretnu/dobru optiku, tak sem s nou😂

sisa_s
5. aug 2021

@modrakobyla007 to ti neporadim, moc sa v tom nevyznam 🤷 v skupine Bratislava daj do lupy optika 🙂 urcite maju baby skusenosti

modrakobyla007
autor
5. aug 2021

Asi som slepa ale v tej skupine nevidim lupu… divne.. ale dik, pohladam nejak

sisa_s
5. aug 2021

@modrakobyla007 napravo lupa 🙂

modrakobyla007
autor
5. aug 2021

Nemam to tam :D v appke.. a este to aj vyzera inac, to asi neni ta ista skupina

sisa_s
6. aug 2021

@modrakobyla007 v profile si nastav mesto Bratislava a hodi ta do skupiny 🙂

emalka
10. aug 2021

@modrakobyla007 Velmi dobri, vystudovani optimetristi, su v optike na Radlinského. Tam ti urobia to co potrebujes. Ano, ak si od nich kupis okuliare, tak ti to odcitaju z ceny. Samostatne neviem co to stoji. Vela ludi si chvali aj optiku Zita v meste pri Novej scene.

Ja mam velmi dobru skusenost s ocnym lekarom z byvalej polikliniky Falck, teraz sa volaju MD clinic, tiez na Radlinskeho. Termin som mala do par dni.

modrakobyla007
autor
10. aug 2021

@emalka uz som bola nakoniec v centrali v grand optical, a neviem posudit aka bola dobra alebo nedobra ta pani, prislo mi to standardne vysetrenie, a hlavne mali super vyber okuliarov, a aj lacne, nakoniec som soˇi vybrala ram za 40€.. takze spoko