ORL klinika Kramáre

14. máj 2023

Ahojte, tie co ste podstúpili s deťmi výber nosnej mandle, ako to prebiehalo, co sa vám hodilo? Koľko ste tam boli?

saskenix
14. máj 2023

My sme síce boli pred piatimi rokmi, ale možno to pomôže. Ráno sme prišli nalačno na príjem, všetky deti, ktoré mali na ten deň operáciu išli do škôlky na oddelení (bola som tam ako rodič, ale mali tam aj pani učiteľku a naozaj veľký výber pekných hračiek - nás špeciálne potešil playmobil 🙂. Detičky potom po jednom volali rovno zo škôlky. Išla som s malým na iné oddelenie, vzali nás do samostatnej miestnosti, mne dali nejaký jednorázový plášť, dali mu vypiť anestetikum, celý čas, kým nezačal zaspávať, som bola s ním v tej miestnosti. Potom ho odviezli na sálu, ja som sa vrátila na oddelenie, kde som počkala v izbe, po operácii mi ho priviezli. Počkala som, kým sa prebudí - tam už s nami na izbe boli ďalšie dve deti s mamičkami. Keď sa zobudil, o pár hodín si mohol dať večeru, deťom, ktorým vyberali nosné mandle, dali taký jemný koláč z piškótového cesta s vanilkovou omáčkou. Chvíľku po večeri sme mohli ísť domov. Prišli sme teda ráno a odchádzali asi okolo šiestej večer.

myshela
16. máj 2023

Sme z ba, syn má skoro 5r. Treba si urobiť predoperačné u pediatricky.
Deň pred operáciou sme boli u anesteziologicky-kratky pokec a podpis. V deň zákroku sme mali prísť na 7mu..meškali sme až 45minut, nikto nám nič nepovedal. Vyšetril ho dr dole v konziliarnej ambulancii, išli sme na oddelenie. Doobeda bol v škôlke, okolo 10.30ho napojili na infúziu aby ho zavodnili. O 12h išiel pred sálu, tam mu dali v striekačka do pusy pripravu-oblbovak (bola som s ním, treba si kúpiť plast). Vzali ho operacnu salu, cca po hodine aj štvrť ho priniesli. Zákrok samotný trval však odosť kratšie. Anesteziolog na sále ešte čakal, či sa preberie-klasika deti potom opäť zaspia a priviezli ho na izbe, kde ešte spal, 2h po zobudení pomaly jedol-vyzivu a v nej rozmocene piškóty (sú tam dostupné). Ak zvládal a nevracal z anestezy Okolo 17h kontrola v ambulancii na oddelení a odchod domov. Kontrola o týždeň. Doma bol potom 12dni. Treba si vziať lyžičku, pohár na pitie. Komplikacie nemal žiadne. Dva dni ho bolelo hrdlo možno aj z intubacie. Robil ho veľmi mladý lekár a som max spokojná. Môj mal nakoniec mandle veľké až na 4.stupni. počas zákroku môžeš ísť na obed.

myshela
16. máj 2023

..boli sme v marci

autor
17. máj 2023

@myshela môžem poprosiť info

myshela
17. máj 2023

Písala som vyssie

autor
31. máj 2023

@myshela ahoj a musela si priniesť aj údaj o krvnej skupine? Ci staci ten co robili ako novorodencovi?

myshela
31. máj 2023

V oredoepracnych je aj vyšetrenie krvi, tam to nevyžadujú? Nepamätám si.

autor
31. máj 2023

@myshela je tam krvna skupina, ale tu ma písanu v karte, pediatrička nespravila nové vyšetrenie na krvnu skupinu.