Platy v Bratislave

21. jan 2023

Neviem ci som ja divná alebo co.. ale prečo sa všade píše ze platy v BA sú neporovnatelne a platmi v iných mestách...ja žijem v BA a teda nemám pocit aby tu ľudia mali ťaž také platy ako inde.iste politici a riaditelia firiem ale co zvyšok...co si o tom myslite?

nezabudka3391
21. jan 2023

to asi preto ze si nebola inde :D napr. na vychode skus sa prestahovat tam a najst pracu a cuí bude za ten isty plat ako v BA 🙂

autor
21. jan 2023

@nezabudka3391 bola ved som z Prešova a 6 rokov som žila v KE a 2 v NR

bublinka1426
21. jan 2023

@nezabudka3391 samozrejme, ze na Vychode minimalne nie su take ceny za nehnutelnosti ci najom ako v Ba ze? ;)

bublinka1426
21. jan 2023

autorka - suhlasim s tebou. kazdy len ukazuje na Ba,akoby tu zili sami milionari...

nezabudka3391
21. jan 2023

@bublinka1426 naozaj? a co este mudreho mi povies 🙂

zmrzlinka2021
21. jan 2023

@autorka
a aku pracu vykonavas? Aku mas mzdu?

bublinka1426
21. jan 2023

@nezabudka3391 tebe uz asi radsej nic. 🙈

evkamotka
21. jan 2023

@nezabudka3391 v októbri som dala vypoved vo firme pri BA. Cisty prijem 513e. To je ten uzasny plat zapadneho slovenska? Ked som si pytala zvysit, vysmiali ma. Vraj ak sa mi nepaci, na moje miesto caka 200 dalsich a cau. Firmy zdieraju, lebo mozu.

autor
21. jan 2023

@zmrzlinka2021 mam 3stp VS a 10 ročnú prax a keď som chcela zmeniť prácu tak mi nakali doslova zaciatocnicke platy tak som radšej ostala tam kde som no tiež to nie je Boh vie co. Ekonomka

nezabudka3391
21. jan 2023

autorka: moj nazor: nevravim ze v ba zarobis o neviem kolko tisic viac ale zarobis o nieco viac samozrejme podla toho kde a niekde mozno viac ako napr. na vychode, ale castokrat to co viac zarobis aj mnies na byvanie atd atd

autor
21. jan 2023

@nezabudka3391 v priemere minies aj viac než zarobíš.. mne osobne to príde tak ze som sa v minulosti mala lepšie v mestách na východe aj som menej zarábala ale aj náklady bi o dosť menej..než v BA

nezabudka3391
21. jan 2023

tak sa prestahuj na vychod ak ti je zle v Ba bozeee co nariekas na konovi nechapem preco si vobec v Ba ked nemas pocit ze tu lepsie zarobis

autor
21. jan 2023

@nezabudka3391 ja nenariekam.. pýtam sa na názor druhých q nepresahuje sa lebo tu mam manžela ktorý na východ nepôjde. Je to tvoj problém ze tu ostanem?

nezabudka3391
21. jan 2023

@evkamotka tak si hladaj lepsiu robotu no co ti poviem

nezabudka3391
21. jan 2023

autorka : mne je to uplne vies kde ci tu ostanes alebo nie co ja s tebou mam :D

autor
21. jan 2023

@nezabudka3391 tak prečo ma posielaš na východ. Ja som nepovedala ze mne je tu zle mne sa tu paci. Len nechapem prečo sa všade spomína ze v Bratislave sú neporovnateľne vyššie platy..a zaujimal ma názor iných co si myslia ci sú alebo nie sú.

zmrzlinka2021
21. jan 2023

@autorka

Neuraz sa, ale 3. stupen VS mas načo? To je pre akademicku podu, nie prax, realny zivot.

A neber to v zlom, robis ekonomku, nato nepotrebujes cloveka s VS, cize robis stredoskolsku poziciu.

A ano, ak ides na pohovor a nemas prax, nemas co ponuknut, ides od zaciatku s platom.

Aj v BA nato aby si mala slusny plat:
- musis sa realne vypracovat - od piky
- musis byt odbornicka, expertka vo svojej profesii
- VS je plus, ale nie ziadna zaruka!!
- a fakt 3. stupen VS - no bere sa to "asi nepouzitelna v praxi"

A teraz si poloz otazku - co robim preto, aby som mala lepsi job, lepsiu kvalifikaciu, vyssiu mzdu?

zmrzlinka2021
21. jan 2023

@evkamotka
Neuraz sa - ak na tvoje miesto je dalsich 200 ludi, pravdepodobne tvoja praca je nekvalifikovana, resp. staci "male zaucenie" a urobi ju aj moj skrecok.

My sme hladali na rozlicne pozicie, ochota zaucat, venovat sa cloveku, nastupny plat aj 2 tisicky a v BA je sakra problem zohnat ludi.

sweetdreams1
21. jan 2023

...aj ja som si myslela, že v BA nemám nejaky extra plat,tak že sa odstahujememe do menšieho mesta (po rokoch).... No ale potom som zistila, aké sú platy v okresných mestách + ten počet pracovných príležitostí...a teda asi zostameme v BA 🤦

kiwi3
21. jan 2023

aj podla statistik je to tak, ze vacsina ludi na celom slovensku ma zhruba rovnaky plat. akurat v bratislave je potom dost riaditelskych/managerskych a podobnych flekov, ktore do vyrazne zvysuju (platy aj okolo 10 000), kym v niektorych hladovych dolinach ludia pracuju aj za minimalnu mzdu. takze bezny clovek v ba ten rozdiel fakt neciti a cuduje sa, kde sa nabral ten vysoky bratislavsky priemerny zarobok

autor
21. jan 2023

@zmrzlinka2021 ale to ze som napísala ze ekonómka neznamená ze robím jednoduché účtovníctvo. Robím ekonomického poradcu a mam v tom prax 10 rokov v obyčajnom účtovníctve 15..a načo mam 3stupen neviem.. načo vôbec existuje?

fiffinkaa
21. jan 2023

Tak nám napíš aké sú rozdiely v nákladoch na život BA verzus KE..lebo mne to raz nejde do hlavy.

zmrzlinka2021
21. jan 2023

@autorka Hladaj si pracu inde. V BA mas milion ponuk. Ak robis odbornu pracu, vies sa "predat", nestratis sa.

nezabudka3391
21. jan 2023

autorka: ja sa nechcem hadat, ale do kelu akoze si ekonomka 3 stupen Vs 10 rocna prax do kelu kto ma lepsie vediet ako sa platy hybu ?sice neviem co konkretne robis ale ty nic nesledujes co kde ako a musi sa taketo vypytovat na konovi? ved ekonom by mal mat akysi prehlad kks

autor
21. jan 2023

@zmrzlinka2021 ved hľadám už 2 mesiac

kiwi3
21. jan 2023

@fiffinkaa ved hypoteka napriklad. pokial viem, tak byty v ke su stale o dost lacnejsie ako v ba

zmrzlinka2021
21. jan 2023

@autorka
V akom zmysle robis ekonomickeho poradcu? Co riesis?

autor
21. jan 2023

@nezabudka3391 nechápem ako si došla k tomu ze nesledujem co sa deje ...a vôbec nemusím len som bola zvedavá na názor iných a reálne skusenosti

nezabudka3391
21. jan 2023

@bublinka1426
@kiwi3 raz v relacii Nove byvanie ukazovali dom pri KE novostavbu za viac ako 300 000eur a to bolo uz fakt aj 2 roky mozno tak ja neviem ci to je az take lacnejsie byvanie

beata_k
21. jan 2023

Myslim si, ze mas dost zle zameranie ked si v BA s 10 rocnou praxou nevies najst dobru pracu.