Poplatky za gynekológa - Bratislava

kikush14
18. nov 2020

Dobrý deň bývam v Bratislave už tretí rok ale nemám stále trvalý pobyt. Nakoľko som otehotnela musím riešiť aj gynekológa tu. K svojej gynekologičke na východe som chodila pravidelne a nikdy som nič neplatila akurát som si v appke všimla že zo zdravotného poistenia mi mesačne odchádza 1.8€ ale to je fajn. Našla som si doktorku pani Smrekovú v DNV a keď som jej povedala do telefónu že tu nemám trvalý pobyt povedala mi že v takých prípadoch si účtuje 25 eur ročne. To som prijala. Dnes som tam bola odniesť kartu a pani sestrička mi povedala že keď som tehotná musím platiť 12 eur za prvé vyšetrenie a potom 85 eur za tehotenstvo. Nechápem tomu, keďže ma zmluvu so všetkými poisťovňami. Chcem sa opýtať či všetky takto platíte alebo iba nás cezpoľných takto zneužívajú. Lebo mam v rodine veľa tehotných žien ktoré u ženskej nikdy nič neplatili maximálne za 4D ultrazvuk. Mám radšej prijať tú necelú stovku alebo jľadať ďalej lebo som počula že tu v BA si vedia vypýtať aj 200 a viac?

kika831
18. nov 2020

@kikush14 ja mam tiez gynekologicku co robi na vsetky poistovne a mam rocny poplatok 200€. Zadarmo gynekologa v Ba neviem ci najdes.

petamich
18. nov 2020

@kikush14 ja platim 60€ rocny poplatok a v tehotenstve sa plati dalsich 60€ a tiez ma zmluvu s mojou poistovnou 🙂 na druhej strane ale robi aj nadstandardne vysetrenia, online objednavanie, bez cakania atd. cize mi to nepride nijako prehnane a mam trvaly pobyt v Bratislave a teda v cenniku som mu nenasla poplatok pre Ba a mimo Ba 🙂 cudne ak to tak niekto ma

kikush14
autor
18. nov 2020

Ako podľa toho čo tu čítam tak mi to začína dochádzať len ma trápi že nikde pani doktorka nemá cenník a myslím si že všetky základne úkony ktoré budem potrebovať prepláca poisťovňa.
Preto si to chcem overiť a nejako porovnať. Tak ďakujem za ohlasy.

petamich
18. nov 2020

@kikush14 cennik musi mat urcite k nahliadnutiu, na dverach alebo na webe atd. urcite sa na to spytaj, moj lekar ma na webe a okrem tych 60€ som nic neplatila a uz nam vysetroval kadeco

kikush14
autor
18. nov 2020

Na dverách som našla iba toto. A prešla som celý internet a nikde po žiadnom cenníku ani stopy 🙂 preto mi to je divné

petamich
18. nov 2020

@kikush14 tak to je cudne, tam prides nabuduce a budes platit ani nebudes vediet za co 🙂 by som ju slusne poprosila, ze ci si to vies niekde pozriet co sa doplaca, aby si sa nachystala

tatiana1329
18. nov 2020

Ja mam rocny poplatok u gyn 40€. Ked som bola tehotna platila som 80€ tusim alebo 85€ ale to som v tom mala aj sona, video z ultrazvuku, fotky a podobne.

kikush14
autor
18. nov 2020

@tatiana1329 môžem sa opýtať kde máte gynekológa ?

eskop
18. nov 2020

@kikush14 ja platim za kazdu navstevu 20e a za tehotensku poradnu tiez 20e kazdu navstevu ale je v tom aj sono aj fotka. Som v samorine

tatiana1329
18. nov 2020

@kikush14 vo Figare Dr. Durinova. Perfektna zena a doktorka, dochadzam za nou 50km.

petamich
18. nov 2020

@tatiana1329 dr. Durinova zastupovala mojho lekara a sla som k nej s problemom akutnym a podla mna uzasna zena aj sestricka bola super 🙂

ivusik8888
18. nov 2020

Ja platim rocne 50€ a za celkovu starostlivost pocas tehotenstva 250€- stredne slovensko

tatiana1329
18. nov 2020

@petamich ja som velmi spokojna. Chodila som predtym jednej a kedze sla do dochodku, dr. Durinova ju zastupila a prebrala aj vsetky pacientky a teda nic lepsie sa stat nemohlo. Uzasny pristup aj sestricka super, ked pridem aj nieco malo slov prehodime o vselicom. Stoji mi to zato cestovat tam. 😁😊

miruska1906
20. nov 2020

@kikush14 ako mne to pride divne ale ja som neplatila nic u mojej len ked som chcela nieco naviac. V tehotenstve som platila len 2x za velky ultrazvuk inak nic.

meluela
20. nov 2020

@kikush14 ale tu su vsetci velmi vychcani (je par vynimiek - starsi lekari, ktori zvacsa nemaju ziadne vybavenie). oni tie poplatky ani nemozu pytat, platis len za nadstandardne sluzby, takze osetrit by ta mali aj bez toho zo zakona, ale realita je taka aka je :-/ mozes ist natvrdo a vyzadovat aby dodrziavali zakon, ale daju ti to potom asi vyzrat. tiez ma to hneva.

ladyvi
20. nov 2020

Realita zapadneho Slovenska. Zubar, gynekolog, u mna aj crp test u vseobecneho stoji 10 eur. U pediatra pritom 2 eura.
Ja platim 150 eur rocny poplatok. Idem na prevenciu. Nic mi nie je. Pobudnem tam dokopy 5 minut. Pipne mi minus 120 eur a idem domov 😂 na rok pokoj. Pre mna sialene. Predtym som bola u menej "lukrativnej" gyndosky, uz je tomu asi 5 rokov dozadu, ze rocny poplatok 80 eur. Za co? Nastvala som sa a sla som do sukromneho centra. Nemala som tu vtedy vela znamych, ale kazdy mi hovoril kolko kde plati, a ze je to standard. Tak si vravim ok. Tak som to tolerovala. A kedze takych hlupych, ako som ja, je nas v Ba neurekom, tak im to pekne vsetko ide aj s takymito sialenymi poplatkami. Zubari detto. To uz odchadzam s placom zvacsa nie od bolesti ale z tej ceny.

zuzkapap
20. nov 2020

To som v živote nepočula žeby sa platil ročný poplatok u gynekológa 😮 to je riadne svinstvo teda, tuna v KE som prestriedala už troch a nikde som neplatila

qetka
20. nov 2020

Smrekova je vraj nic moc - vravia dievcata z DNV. Ja chodim do Petrzalky a neplatim nikdy nic. Ani ako tehotna, ani ako netehotna. Podla mna to od trvaleho pobytu nezalezi...

methexis
20. nov 2020

Ja mám sukromnika, ale teda žiadne ročné poplatky nemá. Platím vždy za sono10€ (to je akože za to, že mi ho spraví hneď a nemusím čakať neviem dokedy), keď chcem fotku z utz, tak 5€, ďalšie 2€ keď ma pozerá odspodu a nepoužije klasické kovové páky, ale pohodlnejšie jednorazové plastové ( ale to sa vždy pýta a dá sa to odmietnuť). Najviac, čo platím 14€, keď sa chcem objednať na presný čas na vyšetrenie, ale to samozrejme nie je povinné. Ešte vstupnú prehliadku keď som k nemu prestúpila, to už neviem, koľko bolo.
A teda prístup má skvelý, aj odbornosť. A najväčšie plus je, že ho mám o 3 poschodia pod nami v paneláku, takže prejdem kľudne v papuckach 😁.
Len z DNV by si to mala cez celú BA 🥴

kikush14
autor
4. dec 2020

Keďže gynekológa súrne potrrebujem a mám to hneď oproti baráku tak sa s ňou nechcem hádať. Vysvetľovala mi že mám všetky ultrazvuky aj test na cukrovku, že mi tam spravia ale na citológiu musim isť niekam inam. Ultrazvuk ma obyčajny dokonca jej nešlo ani fotku tlačiť. Prve vyšetrenie prebehlo tak že mi spravila ultrazvuk a povedala par veci k tehltenstvu ale som zaskočena že ma nevyšetrila zdola nakoľko som bola u nej prvýkrát mala spraviť aspon nejaku preventivku podla mna. Možno som fakt blba že som sa neozvala hneď ale za prve vyšetrenie som platila 12 eur a buduce mam platit 85 za tehotenstvo takze ani na rok .. chce sa mi z toho plakať :( ale pokiaľ by som mudrovala môžem si hľadať inu doktorku

madeline1
17. mar 2022

@kika831 cize rocny poplatok + k tomu poplatok v tehotenstve je bezne aj u gynekologov, ktori maju zmluvy s poistovnami?

kika831
17. mar 2022