Pôrod - Kramáre verzus Antolská

kikaham
10. jún 2021

Ahojte neviem sa rozhodnúť kde ísť rodiť ci na antolsku alebo kramáre? Aké sú vaše skúsenosti co ste už rodili na antolskej alebo Kramároch? Ďakujem pekne za odpovede

zuzikak
10. jún 2021

ja som na Kramaroch 2x a nemozem povedat ani pol slova zleho na lekarov ci sestricky. Ci uz na porodnej sale alebo na sestonedeli. Sestricky dokonca vedia aj objat pri hormonalnych vypadoch na novorodeneckom 🙂 Teda jedna blba sestricka sa najde asi vsade ale co sa tyka starostlivosti, nemozem si stazovat. (a to som nemala nikoho zazmluvneneho). Izby ciste. Proste ziaden problem. Ja som si vybrala Kramare koli tomu, ze som sa bala o babo a tam je specializovana klinika pre kriticke pripady. Takze ak by bolo treba - bola by som k babu blizsie, nech cestovat tak daleko.

denden77
10. jún 2021

ja som bola zase na Antolskej a spokojnost 😊

barus26
10. jún 2021

@kikaham rodila som v decembri na kramároch a bola som viac ako spokojná 😊

vsetkopredietatko
10. jún 2021

Ja som na Antolskej nerodila, pretoze ma odradila sestricka svojim pristupom, ked som sa tam bola este len pozriet. Aj to som tam prislanavela navela, pretoze pred navstevou treba zavolat, ci je mozne prist si saly a oddelenie pozriet. V roku 2020 to teda este tak bolo. Mala som pocit, ze ich tam obtazujem. Kamaratka tam rodila a presne toto iste povedala, ze je to tam “masovka”, lebo je to vychytena porodnica na SVK, ale vraj sa este vezie na dobrej vlne, ze realita je uz ina 🤷🏻‍♀️

engynka
10. jún 2021

Tak mne ked zacali bolesti tak na antolskej som bola 2 x za den a neprijali ma, zevraj nerodim a to som mala tam aj zazmluvneneho, podotykam prvorodicka ale nejako mi intuicia nedala a tak sme sadli do auta a hybaj na Kramare a tam hned prezlecte sa, berte veci a hned som isla hore na porodne, urobili vysetrenia a do par hod som porodila (bez vyvolavacky!). Ja som to brala sportovo talze celkom som bola spokojna s Kramarmk. Sestricky noooo take, neviem, nie moja salka kavy, ale dolezite pre mna boli z novorodeneckeho a nie zo sestonedelia. Vsetci z novorodeneckeho boli velmi mili.
Popravde, s odstupom casu, mozem povedat, ze je to jedno, vsade sa najde ako super dobry mily clovek tak aj super mega debil.

13riska13
10. jún 2021

Ja som bola na antolskej a za mňa spokojnosť ako vždy sa nájde jedna sestrička a pod co znepríjemni život ale tak to som neriešila

zuzudrnda
10. jún 2021

Tiez sa rozhodujem. Mam skusenost len s Antolskou a za mna nie. Vela porodov, vychytila som unavene sestry a nebolo to prijemne. Zle riesena porodna sala, cize takmer nulove sukromie-vypocujete si porod inej mamicky alebo niekto Vas. Pristup zvlastny, lekari az na 2 vynimky za cely pobyt fajn, sestry na JIS, kde som nakoniec po sekcii skoncila boli uzasne, asi top z pobytu a novorodenecke tiez ok.

regina14
11. jún 2021

ja som rodila pred 4 rokmi na kramaroch - no teda tie porodne saly neboli vobec ze by mal clovek sukromie, vsetko bolo pocut a vidiet. koza na ktorej rodila este moja mama, nemoznost zaplatenia si sukromneho porodneho boxu. na oddeleni sestry aj mile, aj neprijemne. ako prvorodicke, ktora mala problem s dojcenim mi prisla podpora dojcenia skoro nulova. nadstandardna izba bola strasne malicka, ledva sme sa dve obisli.
tento september som rodila na antolskej - chcela som si zaplatit nadstandardny box a aj som ho dostala, hoci je smutne, ze v 21. storoci rodit v samostatnej miestnosti s polohovatelnou kozou je nadstandard. na oddeleni sestry mile aj neprijemne. ako druhorodicke mi vyhovovalo, ze mi dali svaty pokoj, ale o spolubyvajucu prvodorodicku sa podla mna nezaujimali dostatocne. na nadstandarde v izbe dokonca aj prebalovaci pult.
pristup lekarov na oboch miestach vyborny.

ak by som si mala ja vybrat zas, tak asi antolska. ale to len preto, ze to mam blizko.

barus26
11. jún 2021

@kikaham ak máš fb pridaj sa do skupiny Dietatko z kramarov .. Tam aj ženy píšu často a ďakujú za super starostlivosť. Pripadne ak máš otázky môžeš sa aj spýtať

lusyc
11. jún 2021

Bola som dvakrát na antolskej, prvýkrát som mala predčasný pôrod, takže nebolo o čom rozmýšľať, ide o novorodenca, kde sa na predcasnikov špecializujú. Druhýkrát mi hrozil predčasný, tak som uz zo zvyku isla tam, vydržali sme do 38tt. Dojcenie som si už vypiplala, ale keby som už mevedela čo a ako, zas nedojcim. Tretíkrát zo zvyku pojdem tam, už mam skúsenosti s bábätkami. Ale ako bezproblémová prvorodička by som tam nešla, prístup ku dojčeniu takmer žiadny, prístup "velenia" na vizite otrasný.

banderaska29
11. jún 2021

Kramáre na nadštandarde bola jedna paráda. aj pôrod bol skvelý, bonding dve hodiny po pôrode, dieťatko ešte v ten deň dali ku mne na izbu. sestričky či na novorodeneckom či na sále skvelé, jedlo chutné, boli sme na izbe iba dve mali sme svoju sprchu aj telku. ak bude ešte niekedy bábo, tak pôjdem tam alebo Koch 🙂

qetka
11. jún 2021

@banderaska29 toto je aj v Ruzinove. Bonding 2 hodiny, babatko hned pri mamicke. Nadstandard izba pre 2 s kupelnou.

@kikaham mozem sa spytat, preco nerozmyslad o Ruzinove?

banderaska29
11. jún 2021

@qetka tam som nerodila, otázka bola Kramáre alebo Antolská.. tak som odpovedala.

JA čo poznám niektoré kočky v Ružinove moc spoko neboli.

qetka
11. jún 2021

@banderaska29 ja prave poznam z kazdej porodnice nespokojne kocky, dokonca aj z Kocha. Kramare boli este donedavna uplne baby unfriendly,, Antolska je zas znama svojimi povestnymi porodnymi salami oddelenymi zavesom 😂

banderaska29
11. jún 2021

@qetka áno rozumiem 🙂 ja tiež poznám kočku čo v Kochu nemala dobrú skúsenosť a aj tak sa pôrod dodrbkal a skončili na kramároch... ale ostatné baby tam boli maximálne spoko,

mne na Kramároch prekážala iba moja spolubývajúca, ktorá si na izbu vodila muža a ja som z toho bola zhnusená, pretože sa ma neopýtala, bola som polonahá keď vošiel, mal zablatené boty bez návlekov a smrdel od cigariet. a pritom sa hrali na luxury parik.... 😀 ale to už sú len spomienky chvála Bohu

henikap123
11. jún 2021

@kikaham Ja som bola na Kramároch v čase prvej vlny pandemie tak nepúšťali návštevy, a pôjdem aj druhýkrát. Dve iné mamicky mi povedali že na antolskej bolo dobre a dve iné že na Kramároch. Asi ide len o to ako sa nastavis, či sa ti to bude páčiť od začiatku alebo budeš hľadať chyby 🙂 Kramáre boli prerobené ja som nemala nadštandardnú izbu a mala som sprchu na chodbe ale krásnu novú. A keď mi doniesli bábätko na izbu už som aj zabudla na nedostatky ako napr.moja spolubývajúca 😊 ale inak za mna určite Kramáre.

fifinkaaaa
12. jún 2021

Ja som rodila teraz apríl ako prvorodička a za mna top ,tiež som sa bála tam ísť a rozhodovala sa medzi antolskou a Kramarmi ale keďže bola situácia taká aká bola s tou epiduralkou a na antolskej ju podávali len od 7-15 tak som sa rozhodla pre Kramáre a neľutujem prenášala som týždeň hneď má dali na príjem na dalsi deň vyvolávali pôrod tabletou a všetko top dr ktorá má rodila úžasná aj sestry na sále neskutočný tým mala som s kontrakciami odrodené za 4hod a celkový porod mi trval asi 6min ,bonding top aj muž alebo sprevádzajúca osoba môže byt tie 2hod s vami a potom na oddelení tiež všetci úžasní od lekárov cez sestry či už na šestonedelí alebo novorodenecke za mna veľmi profesionálny prístup a čo kamarátka rodila po mne na antolskej tak sa veľmi sťažovala na sestričky ,že celé zle tak ja nemôžem povedať nič na antolsku keďže som tam nebola ale toto je moja skúsenosť z Kramarmi a izba super pekná čistá ležala som na 902 na nadštandarde a iba 2na izbe a pekná kúpeľňa zakze za mna som bola pozitívne prekvapená

kikaham
autor
12. jún 2021

@henikap123 a ako to je s tým nadstandartom? Bez neho a s ním?

barus26
12. jún 2021

@kikaham teraz sa ide len na nadštandard čo sa týka kramarov

kikaham
autor
12. jún 2021

@barus26 aha to som nevedela takže ak si vyberiem kramáre tak mam nadstandart a koľko stoji?

barus26
12. jún 2021

@kikaham teraz sa neplatí nič

sara005
12. jún 2021

@qetka urcite neboli kramare donedavna baby unfriendly. Rodila som tam pred vyse 5 rokmi a bonding 2 hodiny na porodnej sale, dieta mi o chvilu potom priniesli na izbu a sestricka mi ho dokonca vlozila ku mne do postele, kedze som este mala lezat. Na izbe (nadstandardne odd! zvoncek nad postelouna privolanie sestier z novorodeneckeho, prisli v hocijakom case a vacsina sa naozaj snazila pomoct s rozbehnutim dojcenia. Nam ten rozbeh isiel horsie, tak sestricka malej nabrala glykemiu a prediskutovala so mnou podanie trosky darcovskeho materskeho mlieka, aby mala bola culejsia a viac sala. Takze ja mam dobru skusenost.

henikap123
13. jún 2021

@kikaham ja keď som bola v apríli minuly rok nás bolo toľko že nemohla som si vyberať a aj nadstandard bol zadarmo. Aj epiduralka. A ešte že tuším 4 dni musíš byt v nemocnici a ja som sa o deň skôr vypýtala. A dalo sa. Síce zdravotná sestrička na novorodeneckom bola taká no, (že som skôr mala povedať, že chcem ísť domov) ale malému urobili hneď ráno všetky vyšetrenia a mohla som ísť o deň skôr domov chvalabohu. Tam sa vždy čaká na detskú zltacku tak som malého drzala pri okne kde svietilo slnko :D aj keď zevraj to nepomáha ale skusila som 😀

henikap123
13. jún 2021

@kikaham A ešte že som sa opýtala na nadstandard tak sestrička povedala že je plne. Čiže áno prioritne ideš na nadstandard ale keď nie je voľne ideš tam kde je miesto. Nastav sa tak že nie je voľne a keď bude pre teba plus 🙂 lebo potom budeš strašne sklamana. Ale naozaj pekná izba

henikap123
13. jún 2021
henikap123
13. jún 2021

Toto nie je nadstandard a dá sa 🙂 aspoň mne sa zdala pekná 😀 som nenáročná.
Dúfam že som troska pomohla.

barus26
13. jún 2021

@kikaham toto je nadštandard

barus26
13. jún 2021
kikaham
autor
13. jún 2021

@henikap123 si zlata ďakujem za fotky a feedback😍

kikaham
autor
13. jún 2021

@barus26 dakujemm😍