Pôrodnica Antolská verzus Ružinov

kristina1106
27. máj 2022

Ahojte maminy,
keďže sa mi pomaly ale isto blíži termín, vyberám pôrodnicu v BA. Rozhodujem sa medzi Antolskou a Ružinovom. Obe majú svoje plusy a aj mínusy, chcem sa preto obrátiť na Vás a opýtať sa, aké máte s nemocnicami skúsenosti za posledné obdobie 🙂
A takisto či ste si do niektorej z týchto nemocníc vopred vypisovali anamnestický dotazník, lebo ho neviem nikde nájsť, má ho len nemocnica v Trenčíne a v Žiline, tak neviem či hľadám zle alebo ho ozaj zverejnený nemajú a všetko sa vypisuje až tam 🙂

Ďakujem krásne 🙂

lyci
29. máj 2022

@kristinka92 maly nemal velku vahu. lenze mi zacali vyvolavat na termin, lebo sak preco nie. neotvarala som sa, druhy den vecer vyvolavania zacal stupat tlak velmi, ale nikto ma nekontroloval, sama som sla za sestrickami, chceli mi ho donekonecna merat, ze sak raz klesne, prinutila som ich zobudit lekara a ten prisiel so slovami, ze co tu este robim, on si myslel, ze uz mam odrodene. ze ma uz teda skontroluje teda, trosicku otvorena, poslal dole, pichhli epi na znizenie tlaku a proti bolesti hlavy. treti den otras, pol dna do mna liali oxytocin na striedacku s epi a furt vravel lekar, ze bude sekcia ak do tolkej a tolkej neotvorim a furt posuval cas. nakoniec ze ideme na to (nie nebola som dost otvorena), ale zrazu doslo kopec ludi a lekarov tam, porodnik daco kovove mal, som sa pytala co to je, ze ide tahat zvonom. bez varovania, informovania, musela som sa pytat. dako sme to zvladli. po porode sa pytam preco ho tahali zvonom a preco mi nic nepovedal. ze uz by som nevladala tlacit po 3 dnoch a ze malemu uz davno klesali ozvy a ze ma nechcel strasit. akoze co k tomu povedat. ked chce niekto prirodzeny porod za kazdy cenu, nech tam ide. jasne, ze od zvonu dotrhana cela zvnutra, ucila sa na mne sit daka mlada tusim 40min. to by mi az tak nevadilo, ale ze malemu klesalu ozvy a takto riskovali ma hneva doteraz. a ja ze preco mi furt tie pasy na bruchu napravali nahnevane

93kris
30. máj 2022

@barborachors a mas osobnu skusenost z oboch porodnic? 🙂 Ja by som napriklad do Hainburgu rodit nesla, nakolko nie som poistena v AT a bola by som samoplatca, navyse neviem jazyk - mozno je to aj pripad autorky, takze takato nevyziadana rada mi pride divna 🙂 Znama rodila cisarakom v Hainburgu a po porode mala velke komplikacie, takze ani tam nie je zaruka, ze to bude bez problemov. Autorka sa pytala na nazor, ci Ruzinov alebo Antolska, podla vsetkeho nezvazuje inu porodnicu.

Ja som rodila na Antolskej par rokov dozadu a bola som spokojna. Jasne, nasla sa jedna dve sestricky, ktore nemali svoj den, ale inak bolo vsetko v poriadku. Vyssie bolo spomenute ze ti tam perfektne poradia ohladom kojenia - to som zase ja nemala dobru skusenost, nikto mi nic neukazal, iba pozreli ci to robim dobre, skonstatovali ze ano, ale mala sa nevedela prisat takze sme potom museli doma riesit situaciu s nepriberanim a spravnym dojcenim 🙂 A este jedna vec ma sklamala - nemohli mi pichnut epiduralku, aj ked som ju chcela.

Ale inak som bola spokojna - ja som vychytala nadstandardny porodny box, lebo iny nebol volny. Izbu som chcela nadstandardnu tiez, ale nebola volna, tak som bola na standardnom oddeleni a usla sa mi dvojpostelova, takze sme sa netlacili a bolo to fajn 🙂

zoeeoz
30. máj 2022

Mne nikto v Ružinove nasilu nevyvoláva a ani skoro, prenasala som veeelmi dlho.. problém s chránime môže byť aj po mini bábätku..a druhá vec je váhy sú odhadované xkrat sa stalo ze bol odhad napr 3,3 a bolo dieťa 4,7 a naopak.. a k tomu dokumentu sa nevyjadrujem, lebo tam akurát pozbierali len to najhoršie ktorého je minimum a rodička to vždy ešte vidí horšie keď je labilnejsia

kristina1106
autor
1. jún 2022

@93kris ak sa môžem prosím na tu epi opýtať, prečo nemohli? :/ Ďakujem inak za komentár a skúsenosť 🙂

93kris
1. jún 2022

@kristina1106 Bolo mi povedane ze som mala zle vysledky krvi - odber mi robili rano pred porodom 🙂 Ale ktovie ako to naozaj bolo, rodila som vecer, mozno mi ju nemal kto pichnut 🤷🏼‍♀️ Ponukli mi rajsky plyn, ale radsej by som mala teda tu epi.

patricia_b
2. jún 2022

@kristina1106 inak ja som tiež bez epibrodila, lebo som prišla už fest otvorená a že by mi nezabrala

danielabadiar
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikasmile
28. máj 2023

@kristina1106 ja som rodila 2x ružinov. Šla by som aj 3x. Nemala som tam naozaj s ničím problém. Bonding som mala pri oboch dlho, ale to podľa toho akú situáciu naozaj vychytáš.