Pôrodník Kramáre - odporúčania

mari_ka
9. máj 2022

Ahojte milé maminky, ktorú pôrodníčku/pôrodníka by ste odporučili na Kramároch? (...bola/bol naklonený prirodzenému pôrodu, či skôr nejakému "planovaniu" /vyvolávaniu?) Ak je možné, podľa "čerstvejších" skúseností? posledné 2 - 4 roky ideálne. Ďakujem veľmi pekne za vaše odporúčania a skúsenosti 💛

marianarem
9. máj 2022

@mari_ka Ja som bola na planovanej sekcii u dr. Pružinca. Pre mna osobne perfektna volba, je to taky svojsky lekar, typek, ale vsetko spravil tip-top a robil dobru naladu. Aj na sale, aj neskor v pri kontrolach v sestonedeli, kedy bolo dost tazke ma rozveselit 🙂

luckamjar
9. máj 2022

@mari_ka rodila som 2 týždne dozadu, tiež som zvažovala koho čo ako…majú takú skladbu lekárov že výrazne staršia veková kategória a potom veľa mladých lekárov. Nakoniec mi odtiekla voda skôr, rodila som predcasne a nemala čas ani možnosť riešiť u koho. Odrodil ma veľmi sympaticky mlady doktor, neskutočne bol trpezlivý, povzbudzoval, chválil, asistovala mu ešte jedna lekárka. Keďže som tam potom lezala ešte 10 dni tak som tam postretala všetkých tých mladých lekárov a musím povedať, že kľudne by som rodila u každého z nich 👍 ak by som mala vypichnúť jednu lekárku tak rozhodne dr Lackova…no a tých spomínaných starších som za cely čas ani nevidela 🤷‍♀️.

ailiba
9. máj 2022

@mari_ka ja som 2 roky dozadu rodila u doktorky Provaznikovej a mozem len odporucit. Mila, prijemna, šikovná, empaticka. Teraz idem rodit zase a opat k nej. V podstate ma usmernovala, ale dala na moj nazor, dohodli sme sa. Velmi dobre ma zasila (kazdy lekar sa ma potom na kontrole pytal, kto ma sil😅). Ale mozu byt viaceri dobrí, ale s touto mam skusenosti. Na poradnu sme sa vzdy dohodli dopredu a necakala som nikdy dlhsie, ako 5 minut.

helena8690
30. nov 2023

@ailiba prosim ako potom prebiehaju take poradne u zazmluvneneho lekara? Robi napr nieco navyse co bezne nie? Napriklad co viem tak utz sa nezvykne robievat tak ci zazmluvneny ten utz spravi a tak

ailiba
1. dec 2023

@helena8690 ja som chodila k danej doktorke na určený cas. Vyhoda bola, ze som cakala minimalne, stale ma pozerala ta jedna doktorka (nie, kto bol prave na prijme), aj ked som bola par dni vopred hospitalizovana. Odrodila ma, len som jej napisala, ze uz mam kontrakcie a prisla za mnou v nedelu. Cez whatsap som jej pisala, ked som mala nejake pochybnosti, vzdy mi odpisala. Aj po porode ma chodila pozerat. Pri druhom som po porode dost krvacala... Prisla a riesila to. Dohodli sme sa, ako si predstavujem porod. Manzel prestrihol pupocnu snuru. Navyse som mala uz pri druhom taky pocit, akoby som rodila doma.
Hlavne to vnimam ako silnu podporu. Nikde som necakala, nezabudli na mna. Mne to pomohlo, ze som bola v mensom strese. Za mna investicia na nezaplatenie.

helena8690
4. dec 2023

@ailiba dakujem krasne za odpoved,mohla by som ta poprosit aj kontakt na lekarku? Pripadne aj kolko take zazmluvnenie stoji? Kludne do spravy budem vdacna 🙂

ailiba
4. dec 2023

@helena8690 rado sa stalo❤️... Napisala som ti.