Prírodovedecká fakulta a MHD internát Mlyny

4. aug 2022

Prosím vás,ako sa zo železničnej stanice dostanem na internát Mlyny? Je tento internát niekde v blízkosti prírodovedeckej fakulty? Prípadne neviete o nejakom ubytovaní niekde v okolí tým mlynov? Nejaká ubytovňa alebo niečo také,resp. V akej je to lokalite?

aeruginosa
4. aug 2022

Zo stanice pojdes autobusom 93, prestupis na Zochovej na 39 na Cintorin Slavicie udolie a si tam.
A ano, prirorovedecka je tam v okoli, tak cca 10-15 minut peso.

lindous
4. aug 2022

Ak máš ešte možnosť výberu, tak lepší intrák, s lepšou MHD dostupnosťou a bližšie k PrifUk je Družba 😊

autor
4. aug 2022

Ďakujem...to sú oba autobusy? Žiadna električká dobre chápem?

autor
4. aug 2022

@lindous prosím ťa nevieš o nejakej ubytovni alebo niečom takom tam niekde v okolí?

aeruginosa
4. aug 2022

Ano, na Mlyny sa elektrickou z Hlavnej stanice nedostanes. Teda, da sa, ale to by bolo asi na viac prestupov a komplikovanejsie.

bafka
8. aug 2022

Pokial by si isla zo stanice rovno do skoly (ta prirodovedecka), tak nastupis na bus 32 a vystupis na zastavke Botanicka zahrada. A si tam ;) ja neznasam busy, tak som chodila 1tkou elektrickou na zastavku Vysoka (na obchodnej) a tam som vystupila a nastupila na 9 (nikde nemusis prechadzat, je to ta ista zastavka kde vystupis, smer Karlova Ves) a vystupis na Botanicka zahrada. Z fakulty prejdes peso za 10-15minut na mlyny.

autor
8. aug 2022

@bafka ďakujem za reakciu,ja potrebujem ísť najskôr na tie mlyny,potom už fakultu nájdem,na to budem mať čas neskôr...ešte mi vznikol jeden problém...zo stanice nájsť najskôr družbu intrak a potom tie mlyny,či to je všetko po jednej trase?

bafka
8. aug 2022

Druzba intrak je presne oproti fakulte, na tej zastavke Botanicka zahrada. Mlyny su na zastavke Cintorin Slavicie udolie, dostanes sa tam tym busom 93 a nasladne 39 alebo 31, popis ti dali vyssie. Trasu pesi z mlynov na fakultu (druzbu) si daj do google mapy ako prejdes pesi. Alebo sa da aj mhd, zo zastavky Cintorin Slavicie udolie pojdes 31 alebo 39 Na zastavku Lanfranconi. Vystupis, prejdes na elektrickovu zastavku smer Karlova Ves/Dubravka a nastupis na 9 alebo 4 (ine nechodia, takze na hociaku co pojdes) a vystupis o 1 zastavku dalej na Botanicka zahrada

bafka
8. aug 2022

Ked vystupis na zastavke a pojdes po schodoch hore na lavku (nadchod) tak na jednej strane je fakulta, na druhej Družba.

autor
8. aug 2022

@bafka ja sa v tých mapách nevyznám,ja Bratislavu vôbec nepoznám,nejako to hadam nájdem...len mi ide o to,že zo železničnej stanice sa tam asi pešo nedostanem a otázka je,na ktorý bus mám sadnúť,aby som najskôr vystúpila pri druzbe a potom mohla pokračovať zase na Mlyny? Lebo potrebujem najskôr ísť na družbu a potom pokračovať na mlyny

lindous
8. aug 2022

https://imhd.sk/ba/ tu je plánovač cesty pre bratislavskú MHD, zadáš odkiaľ ideš kam a vyhodí ti všetky možné spojenia aj s časmi a tým, na ktorej strane zástavky máš nastúpiť (sú označené písmenkami) ...železničná stanica je zástavka Hlavná stanica, Družba aj Prírodovedecká fakulta sú zástavka Botanická záhrada a Mlyny sú zástavka Cintorín Slávičie údolie... z Družby sa dá v pohode prejsť na Mlyny aj pešo, taká 15 min prechádzka, ale ak budeš mať so sebou veľa vecí, tak určite radšej MHD

autor
8. aug 2022

@lindous aha ok,dik tak to prejdem aj pešo

autor
9. aug 2022

Prosím vás,tie listky do MHD cez sms sa dajú normálne zakúpiť ak pošlem obyčajným sposobom sms na tie 4 čísla alebo treba na to mať siahnutu aplikáciu v mobile????? A tie papierové stačí pri prestupe označiť iba pri prvom nastúpení a pri prestupe už nie? Platí ten lístok papierový aj na bus aj na elektricku?

bafka
9. aug 2022

Ano prazdnu sms na tie 4 cisla, podla toho aky listok chces. Ak nepojde poslat prazdnu sms, daj do textu len medzeru, potom sa uz odosle. Papierovy listok si oznacis v prvom prostriedku (pozor, musis strcit do oznacovaca tu sipku, nespravne oznaceny listok je neplatny) a pri prestupe uz neoznacujes. Ked pojdes z hlavnej stanice na botanicku zahradu, staci ti 30minutovy listok (pokial mas doklad ze si student, tak zlavneny, inak treba kupit ten zakladny za 0,90€). Na ten listok mozes prestupovat kolko chces, uz ho viac neoznacujes, ale vyrataj si kedy ti konci listok a musis dovtedy vystupit. Alebo si oznacit druhy listok. Ale na tieto trasy co si spominala, to das do 30minut

bafka
9. aug 2022

A ano, listky platia na bus, elektricku j trolejbusy.

autor
9. aug 2022

@bafka už mi je to jasné, ďakujem

dadis
12. aug 2022

Z hlavneh stanice k internatu Druzba (zastavka Botanicka zahrada) autobusom 32. Na Mlyny potom cca 25 minut presi oko PrifUK, dalej okolo FEI a cintorina a si na Mlynoch

autor
12. aug 2022

Dakujem