Vyhľadať gastroenterológa v Bratislave: Výmenný lístok alebo samoplatca?
Ahojte, prišla som sa poradiť oplatí sa tohto lekára riešiť cez výmenný lístok alebo je lepšie to riešiť ako samoplatca?
Jedna sa o to že mám malé bábätko tak si chcem ušetriť návštevu všeobecného a rovno by som išla na gastro. Mám ťažkosti že posledné stolice mám krvavý hlien a nepozdáva sa mi to. Aj keď od pôrodu som mala nejaké problémy bola som u proktoga a urobil aj rektoskopiu a to bolo v poriadku ale nechcem nič podceniť. Tak teraz neviem či to mám riešiť so všeobecným a doniesť mu stolicu alebo sa rovno objednať. Ak rovno objednať viete nejakú kliniku odporučiť? Ďakujem veľmi pekne.
Samoplatca? Si sa zblaznila? Ved aj u sukromnych lekarov sa niektore ukony hradia poistovnou. Ako samoplatca by si sa nedoplatila. Pekne k lekarke vymenny listok a najst si dobreho gastroenterologa
@anonym_30e350 ďakujem za názor nevedela som že ako to chodi tak predsa len zbehnem po výmenný lístok.
Nemá mi kto strážiť dieťa tak rozmýšľam dopredu aby som ju nemusela ťahať do čakárne kde sú chorí tak len preto takto uvažujem.
@anonym_30e350 ďakujem za názor nevedela som že ako to chodi tak predsa len zbehnem po výmenný lístok.
Nemá mi kto strážiť dieťa tak rozmýšľam dopredu aby som ju nemusela ťahať do čakárne kde sú chorí tak len preto takto uvažujem.
@anonym_autor ach, ved si zavolaj obvodnemu lekarovi a dohodni sa s nim, kedy si mas prist po vymenny listok
@anonym_30e350 ďakujem za názor nevedela som že ako to chodi tak predsa len zbehnem po výmenný lístok.
Nemá mi kto strážiť dieťa tak rozmýšľam dopredu aby som ju nemusela ťahať do čakárne kde sú chorí tak len preto takto uvažujem.
@anonym_autor no ved zavolaj lekarke,opis jej situaciu a nech ti dopredu pripravi vymenny listok a nemusis nikde cakat
@anonym_autor nemáš tvrdú stolicu a praskne ti nejaká cievka?mne doktorka posiela oscanovany VL nech tam nemusím ísť skús...
@anonym_autor ach, ved si zavolaj obvodnemu lekarovi a dohodni sa s nim, kedy si mas prist po vymenny listok
@guudy bohužiaľ mám takú lekárku keď aj zavolám tak ma sestrička hneď zruší že si mám prísť zobrať casenku a prísť na vyšetrenie. Aj po výsledky treba chodiť osobne..
@anonym_autor nemáš tvrdú stolicu a praskne ti nejaká cievka?mne doktorka posiela oscanovany VL nech tam nemusím ísť skús...
@anonym_179480 akože mám tvrdšiu stolicu stále a prokotlogvmi zistil tu takú trhlinu asi po pôrode. Len tohto som sa dosť zľakla keď som videla taký krvavý hlien a nechcem to fakt podceniť ak by to bolo niečo iné a nie nejaká banalita..
@guudy bohužiaľ mám takú lekárku keď aj zavolám tak ma sestrička hneď zruší že si mám prísť zobrať casenku a prísť na vyšetrenie. Aj po výsledky treba chodiť osobne..
@anonym_autor nehnevaj sa, ale tebe príde normálne, že nadiktuješ doktorke, že chceš ísť k gastroenterológovi a ma ti okamžite vystaviť výmenný lístok? Výmenný lístok sa vydáva na základe vyšetrenia u praktického lekára, ktorý rozhodne ďalší postup.
@anonym_autor nehnevaj sa, ale tebe príde normálne, že nadiktuješ doktorke, že chceš ísť k gastroenterológovi a ma ti okamžite vystaviť výmenný lístok? Výmenný lístok sa vydáva na základe vyšetrenia u praktického lekára, ktorý rozhodne ďalší postup.
@anonym_07e79e však ja som nič take nenapisala že zavolám doktorke a vypytam si výmenný lístok. Ja velmi dobre viem že treba prísť na vyšetrenie aby mi ho dala a niekam ma poslala. A toto som chcela obísť nakoľko nemám bohužiaľ priestor tam na 3-4x chodiť a nakoniec má tam aj tak pošle. Takze preto som hneď chcela ísť na vyšetrenie na súkromnú kliniku. A zároveň čo som čítala aj tak cez poisťovňu sú tie termíny nedohľadne takze som sa pýtala ci má vôbec zmysel to riešiť cez praktického lekára keď asi si to aj tak budem musieť zaplatiť to je celé. Takze ma poučovať nemusíš.
@anonym_07e79e však ja som nič take nenapisala že zavolám doktorke a vypytam si výmenný lístok. Ja velmi dobre viem že treba prísť na vyšetrenie aby mi ho dala a niekam ma poslala. A toto som chcela obísť nakoľko nemám bohužiaľ priestor tam na 3-4x chodiť a nakoniec má tam aj tak pošle. Takze preto som hneď chcela ísť na vyšetrenie na súkromnú kliniku. A zároveň čo som čítala aj tak cez poisťovňu sú tie termíny nedohľadne takze som sa pýtala ci má vôbec zmysel to riešiť cez praktického lekára keď asi si to aj tak budem musieť zaplatiť to je celé. Takze ma poučovať nemusíš.
@anonym_autor Určite to zmysel má, pretože základné odbery ti vie urobiť prakticky lekár a ušetríš čas u gastroenterológa. Respektíve môže ta poslať k chirurgovi, ktorý ti urobí rektoskopiu, tam sa vieš dostať oveľa skôr ako ku gastroenterológovi. Ak by si si vybrala pracovisko, ktoré nepracuje s poisťovňami, tak všetky odbery, následnú liečbu a následné vyšetrenie, by si si musela platiť a to nie je výhodné pre teba. Choď cez praktického. A medzitym uz vybavuj termin u GAE.
@anonym_179480 akože mám tvrdšiu stolicu stále a prokotlogvmi zistil tu takú trhlinu asi po pôrode. Len tohto som sa dosť zľakla keď som videla taký krvavý hlien a nechcem to fakt podceniť ak by to bolo niečo iné a nie nejaká banalita..
@anonym_autor sak vies preco to mas a isto ta poucil ze mas upravit stravu a napr sedacie kupele v dubovej kore
co ine ti gastro povie ? ved u lekara si bola a u tohonkoho si mala byt proktologa
@anonym_autor sak vies preco to mas a isto ta poucil ze mas upravit stravu a napr sedacie kupele v dubovej kore
co ine ti gastro povie ? ved u lekara si bola a u tohonkoho si mala byt proktologa
@anonym_d9c2c9 áno lenže z toho nemá byť hlien ale len krv pri utreti. Lenže ja mám krvavý hlien v stolici takze to ide z niečoho vyššie. A proktolog vidí len posledných 10-15cm takze problém môže byť aj niekde vyššie. A samozrejme všetky opatrenia dodržiavam ťažkosti že by ma to bolelo nemám.

Samoplatca? Si sa zblaznila? Ved aj u sukromnych lekarov sa niektore ukony hradia poistovnou. Ako samoplatca by si sa nedoplatila. Pekne k lekarke vymenny listok a najst si dobreho gastroenterologa