Vyšetrenie na reflux - Bratislava

minesasubu
28. aug 2022

Ahojte kde ste boli s babetkami v Ba na vysetrenii ak ste mali podozrenie na reflux ? Myslim ze sa chodi na sono ale nvm presne dakujem

bluemoon24
28. aug 2022

@minesasubu pediatr ti da vymeny listek, delaji to na Kramaroch, treba se objednat dopredu

drake122
28. aug 2022

Sono refluxu je zbytočné vyšetrenie. Sonografista len trošku viac pritlačí sondu na bruško a už vybehne reflux. To je fyziologická vec u bábätiek do istého veku a keď je evidentný reflux v tomto období, dá sa to riešiť aj bez sona. Ak u staršieho dieťaťa, alebo dospelého, chceš už zisťovať patologický reflux, dá sa robiť 24 hodinová pH metria.

minesasubu
autor
28. aug 2022

@bluemoon24 praveze to chcem riesit bez pediatricky lebo ja si nemyslim ze to ma nas maly a ona si mysli ze ano tak si to chcem dat niekde potvrdit alebo vyvratit

drake122
28. aug 2022

@minesasubu ak máš dieťa do 1-1,5r veku tak reflux určite má. Otázka je len, či aj s príznakmi, alebo latentný/tichý.

minesasubu
autor
28. aug 2022

@drake122 maly ma 6tt a nema priznaky ale tak nechcem aby sa trapil a chcem robit kludne aj preventivne opatrenia

drake122
28. aug 2022

@minesasubu ak nemá príznaky tak sa ani netrápi a nič robiť netreba. Nie každé dieťa má zlý reflux. Niekede je to však už take výrazné, ze deti plačú, šponujú sa, grckajú, a podobne. Vtedy Ti pediater doporučí antirefluxný režim a povie o čom to je. A ako hovorím, sono refluxu je zbytočné v tomto prípade.

domka222
28. aug 2022

@minesasubu ja som bola s malou takto na sone. 10min sondou sledoval, koľko krát sa vráti mliečko späť

minesasubu
autor
28. aug 2022

@domka222 a kde si bola ?

domka222
28. aug 2022

@minesasubu nie som z BA, ale myslím, že vyšetrenie bude cca to isté