Základná škola Dr. Ivana Dérera, Jelenia ulica v Bratislave

pupava36
1. okt 2020

Ahojte, viete mi prosím niekto s BA poradiť či ZŠ Jelenia 16 ma aj 0 ročník??? Moja dcéra bude mať zrejme na 100% odklad a chcela by som, aby tam chodila ak by to bolo možné do 0 ročníka a ďalej potom pokračovala v tej skole. Ďakujem

mogaa
1. okt 2020

@pupava36 veď pošli mail na danú školu a povedia ti...99%škôl nutný ročník nemá

mogaa
1. okt 2020

@pupava36 *nultý

kacena4
1. okt 2020

pokial viem tak nulte rocniky uz neexistuju, su len pripravne rocniky a do tych mozu chodit zo zakona len deti ak im to odporuci cpppap, t.j. ak maju nejaku "diagnozu" napr. narusenu komunikacnu schopnost, oneskoreny vyvin reci, mozno ADHD a podobne je to na zvazeni cpppap ci odporucia zaclenenie do pripravneho rocnika alebo do skoly

kaktus87
1. okt 2020

Na Jelenej je pripravny rocnik

pupava36
autor
2. okt 2020

@kacena4 moja dcéra má oneskorený vyvin reči ma nábeh na ADHD, vyšetrenie jej robila psychológicka aj logopedicka.... Na ADHD jej test ešte len budú robiť. Zatiaľ mi teda ten prípravny ročník odporúča riaditeľka škôlky a pani ucitelka ktorá má moju dcéru v triede. Budem sa to dnes pýtať aj logopedicky keďže ku nej mame ísť na terapiu. Už riaditeľka v škôlke aj pani učiteľka mi povedali ze moja dcéra bude mať 100% odklad na základe diagnóz tak ešte uvidím. No bola by som veľmi rada ak by potom navštevovala túto školu. Samozrejme ak by sa tam dostala na základe posudku od psychológa.

pupava36
autor
2. okt 2020

@kaktus87 ďakujem, budem sa dnes informovať priamo u pani riaditeľky školy, ak ju tam zastihnem.

ljenka8
11. okt 2020

@pupava36 ahoj, funguje tam nultý ročník pre deti s NKS. Môj syn tam nastúpil minulý rok, teraz tam pokračuje ako prvák, takže ak ťa niečo zaujíma, pokojne sa opýtaj. Za mňa jednoznačne dobrá voľba a veľká spokojnosť.

haimi
21. jan 2021

@ljenka8 dobry den, uz preslo par mesiacov ale chcem vas poprosit o info, aky velky problem je dostat sa na tuto skolu prosom? Dakujem

ljenka8
22. jan 2021

@haimi do prípravného ročníka berú iba málo detí, takže sa vždy otvára jedna trieda a do nej berú desať detí. Ideálne je, ak je to vaša spádová škola, čiže ak bývate v časti Bratislava I. Ale treba si zistiť viac u riaditeľky. Berú aj detičky z iných častí, treba mať v poriadku papiere z ambulancií, ktoré navštevujete

pupava36
autor
23. jan 2021

Mne pani riaditelka povedala ze prednostne beru deti ktore byvaju v Bratislave 1 a potom ak sa trieda nenaplni, tak moze brat deti aj s inych okresov ci dedin. Takze mi hned povedala ze uvidi sa kolko deti bude prijatych a podla toho zoberie moju dceru ale ze potrebujeme spravu od logopedicky a psychologicky kde musi byt odporucanie ze ma byt zaradena do triedy s NKS s detmi zo specifickymi poruchami reci a ucenia ale dalej som uz nejako moc nerozumela co povedala lebo rozpravala velmi rychlo a nestihala som to v hlave spracovat 😁povedala ze mam urcite prist na den otvorenych dveri a ze si mam sledovat ich stranku a potom ked to tam bude vycapene tak sa ohlasit a ked bude zapis do skoly tak mam poslat ziadost aj a s tou logopedickou a psychologickou sprAvou

pupava36
autor
23. jan 2021

Este mi povedala ze spravy musia byt aktualne, nesmu byt stare. Moja dcera ma uz dokoncenu logopedicku rediagnostiku, este ju caka rediagnostika s psychologickeho vysetrenia.

haimi
23. jan 2021

@pupava36 dakujem vam za info

mamuskaaaaaa
4. feb 2021

@pupava36 Dobry deň, prepacte pani riaditeľka spominala deň otvorených dverí? Takze plánujú takúto akciu aj v tomto “korona” režime. To by bolo super!

pupava36
autor
8. feb 2021

@mamuskaaaaaa den otvorenych dveri nebude, mi nedavno do telefonu povedala.

ria_ba
10. jan 2022

@pupava36 dobry den, podarilo sa Vam dostat na Jeleniu? ste spokojna? riesim skolu pre syna. O jelenej som sa dozvedela len tento rok, co je skoda, uz mohol chodit do pripravky. Volali sme aj s p.riaditelkou, ale odbila nas, ze ak nechodil do pripravky, neberie. Tak ci ma vyznam skusat, ci sa to tam oplati, alebo radsej hladat ine moznosti... my potrebujeme idealne mensi kolektiv ale aj NKS ak sa najde. ale takych skol je v BA malo.

pupava36
autor
16. jan 2022

@ria_ba nie nezobrali mi dceru na Jeleniu kedze oni beru iba zo stareho mesta a my pod stare mesto nespadame.

dexemposupoplex
28. okt 2022

@ria_ba @pupava36 ahojte,prepacte,ze sa vmiesavam do debaty. Ak Vas nezobrali na Jeleniu, aku skolu ste vybrali? Syn ma NKS a prebieha diagnostika na ADHD. Dakujem

ria_ba
29. okt 2022

@dexemposupoplex nezobrali, pretoze nam p.riaditelka sucho oznamila, ze uz su skola pre nadane deti. Sli sme na Prokofievovu, maju extra triedu pre deti s pas.

pupava36
autor
11. nov 2022

@dexemposupoplex moja dcera chodi do klasickej ZS u nas v dedine

amalinda
7. mar 2023

@ria_ba Dobrý den, riešim podobný problém so synom, tak by som sa chcela spytat, ako ste spokojný s Prokofievovou? Dakujem za všetky info a rady🙏🏻

ria_ba
7. mar 2023

@amalinda my sme vsetci velmi spokojni. Syn chodi do skoly rad, dokonca uz dobieha aj zaostavajucu grafomotoriku a to som myslela ze pisanym sa nikdy nenauci. V druzine stihne spravit aj vsetky ulohy, v kolektive je spokojny, skola s nim nehlasi ziaden problem. Obcas nam aj fotky z druziny poslu. Za nas teda super.

amalinda
9. mar 2023

@ria_ba ďakujem velmi pekne za info😇