Zoberú trojročné dieťa do škôlky v Bratislave?

4. apr 2022

Ahojte,
myslíte, že je nejaká šanca, aby zobrali dieťa, ktoré malo 3 roky v decembri do štátnej škôlky v Bratislave?

nikaluk
4. apr 2022

Zalezi od lokality. V Karlovke podla mna ano ak tu byvate

deedol
4. apr 2022

zavisi od lokality. my sme z karlovky a vzali takmer vsetky 3r deti (viem o jednom augustovom, ktore nevzali).

belllinka
4. apr 2022

Urcite zalezi aj od toho, kolko deti ostalo v skolke s odkladom skolskej dochadzky. U nas napr. ked dcera koncila, tak viem ze neprijali ani jedno 3 rocne dieta, ani neotvorili prvu triedu lebo same odklady boli a plno prdskolakov co nastupili.

travelllerka
4. apr 2022

Mne v r 2020 zobrali v Starom meste júlovu 3rocnu. Ale nezobrali hneď, až v septembri volali, že dokonca voľné miesta v 3 škôlkach. Veľmi ma to prekvapilo vtedy.

danadanaba
5. apr 2022

V Dubravke tiez zvyknu brat, samozrejme deti s TP

smileba
5. apr 2022

My sme mali 3 roky tiez v decembri a maly chodi od januara do statnej skolky (Petrzalka). Ale je to dost o stasti, nam v Petrzalke vtedy v januari otvarali novu skolku čiže tam sa dalo dostat, ale celkovo s 3 rocnymi detmi je velky problem 😔

greta2017
5. apr 2022

Zeny a co robit ked 3rocne nevezmu hoci mame TP v danej casti a nemame ani babku ani dedka a na sukromnu skolku nemame tolko penazi? Ved to je nonsens toto s tymi skolkami🤷🏻‍♀️

henka123123
5. apr 2022

@greta2017 mne ked ho nevezmu zostanem na neplatenom rd...a moj je 17.9 narodeny cize ake ma sance sa dostat?

veroniq85
5. apr 2022

Ja mam syna ktory mal v novembri 3.roky a od decembra nastupil do sukromnej. Dnes som bola opat dat potvrdit prihlasku do statnej tak dufam ze sa uz v semtembri dostane. To iste som mala aj so starsim. Bol marcovi a 2x sa do statnej nedostal. Dostal sa az ako 4,5 rocny. Byvam kusok od Ba.

veroniq85
5. apr 2022

@greta2017 zalezi aj na tom ci mas do akej prace sa vratit? Ja som mala a nechcela som o nu prist. Tak som radsej zaplatila sukromnu skolku. Po odratani nakladov na skolku mi sice nejako extra neostalo ale aspon som neprisla o pracu. Chvilu sa to da zvladnut.

greta2017
5. apr 2022

@veroniq85 no budem sa mat kam vratit. Lenze ak ju nevezmu tak asi nebudem moct s dietatom do prace chodit. Potom co?🤷🏻‍♀️
Ak ma mala narodeniny koncom februara tak kedy sa davaju prihlasky?

veroniq85
5. apr 2022

@greta2017 vsak ak sa mas kam vratit tak dat do sukromnej. Aj po odratani nakladov urcite ostanes este v pluse aj ked nie vela ale budes mat aspon pracu a nemusis doma sediet uplne zadarmo a hladat dalsieho pol roka pracu. 3 roky bude mat vo feb. 2023?

veroniq85
5. apr 2022

Moj prvy syn je narodeny na zaciatku marca cize podobny pripad. Pracu som mala ako ty. Cize ak je to feb 2023 tak teoreticky tento rok v maji mozes podat prihlasku do statnej spadovej skolky podla bydliska (termin je zaciatkom maja). Nastup mozes uviest sept. 2022 alebo januar 2023 napr. Ale poviem ti narovinu ze sanca je velmi mala. Dieta ktore nema v sept. 3 roky sa malokedy dostane do skolky. Odpoved ti prijde v juni. Cize ak ju neprijmu a nastup do prace budes mat ten februar (teda ak nebudes cerpat dovolenku) tak na jesen mozes popozerat sukromne skolky. Mozes si vybrat akukolvek tak sa neriesi trvaly pobyt. Zavolas tam a informujes sa ci maju volne miesta a ze by si mala zaujem. Mozes sa prist aj do nej pozriet a pod. Potom sa odporuca aspon mesiac na adaptacny proces. Cize nastup napr. v januari 2023. A co sa tyka prihlasky do sukromenej tak tam je to individualne. Proste sa s danou skolkou spojis a ak budu mat miesto pre teba tak ti daju vypisat ziadost.

veroniq85
5. apr 2022

A potom v maji si opat podas prihlasku do statnej a budes dufat ze ako 3,5rocna sa uz v septembri dostane. Cize pol roka alebo 8 mesiacov si budes platit sukromnu. Viem ze to nie je lacne ale chvilu sa to da zvladnut a neprides o pracu.

greta2017
5. apr 2022

@veroniq85 dakujem pekne za vysvetlenie😊