♥ Piešťanky IV:o)))
taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))
Stručné zhrnutie
- Jasličky sa často zavádzajú cez postupnú adaptáciu (polhodinové návštevy až celé hodiny) a poplatky za jasličky sa môžu znižovať, ak má dieťa alebo niektorý zo starých rodičov trvalé bydlisko v obci.
- Viaceré matky spomenuli pneumokokové očkovanie Prevenar a užívanie Maltofer sirupu na železo; pri silnom zápale hrdla praktický lekár predpisuje antibiotiká a mnohé matky nedávajú sezónne očkovanie proti chrípke.
- Rodičia v diskusii zdieľali konkrétne praktické tipy: metódu mriežky alebo zväčšenie obrázka v tlačiarni na prekreslenie motívu na stenu, a odporučenie uchovávať odstriekané mlieko v chladničke maximálne 24 hodín bez miešania rôznych odtokov.
Najčastejšie otázky
Q: Ako postupovať pri adaptácii dieťaťa do jasličiek?
A: Adaptácia v diskusii prebiehala cez krátke návštevy (napr. 30 minút) s postupným predlžovaním času; niektoré jasličky ponúkajú polhodinové skúšobné pobyty a rodičia odporúčali ísť najprv na „zacvičovanie“ bez rodiča na kratší čas.
Q: Dávam deťom pneumokokové očkovanie alebo Maltofer, čo hovoria ostatní rodičia?
A: V príspevkoch rodičia uviedli, že niektorí dali deťom pneumokokové očkovanie Prevenar a používajú Maltofer sirup na zvýšenie železa, pričom ide o bežné prípravky spomenuté v diskusii.
Q: Sú rodičia za očkovanie proti chrípke u malých detí?
A: Viaceré matky v diskusii uviedli, že očkovanie proti chrípke deťom nedávajú; niektorí pediatri podľa príspevkov odporúčali namiesto očkovania posilňovať imunitu stravou a otužovaním.
Q: Ako dlho môžem uchovávať odstrekované mlieko v chladničke a môžem miešať dávky?
A: V diskusii bola zdieľaná rada, že odstriekané mlieko možno uchovávať v chladničke maximálne 24 hodín a nemalo by sa miešať viacero rôznych odstriekaných odberov.
Q: Ako jednoducho prekresliť obrázok na detskú stenu?
A: Rodičia odporúčali metódu mriežky (nakresliť rovnakú mriežku na predlohu aj na stenu a prekresliť po políčkach), zväčšenie obrázka v tlačiarni (napr. Canon) alebo zosvetlenie/obkreslenie uhlíkom a následné vymaľovanie.
Q: Kde v Piešťanoch/PV kúpiť lacné detské oblečenie a potraviny spomenuté v diskusii?
A: V diskusii sa spomínali obchody Takko, dm drogerie, Kaufland a Tesco; niektoré matky chválili Takko a iné uvádzali zmiešané skúsenosti.
Q: Kde v Piešťanoch opraviť bižutériu alebo zohnať náhradné kamienky?
A: Diskutujúce odporúčali pozrieť sa v miestnych obchodných centrách a textilnej galantérii; v diskusii sa spomínal obchod Priori ako miesto s bižutériou a tipom na opravu.
Q: Ak dieťa má vysokú teplotu a bolí ho hrdlo, kedy ideť k lekárovi a čo možno očakávať?
A: V príbehoch rodičov pri teplote 38,5 °C a silnom zápale hrdla pediater predpísal antibiotiká; niektorí rodičia zároveň uviedli domáce doplnky ako kalciový sirup alebo homeopatiká, ale pri vysokých teplotách sa v diskusii odporúčalo vyhľadať lekára.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mnohé matky považujú jasličky za prospešné pre socializáciu a získavanie samostatnosti dieťaťa.
- Rodičia zdieľali overené praktické postupy, ako mriežka na prekreslenie motívu na stenu a zväčšenie obrázka v tlačiarni.
- Všeobecne sa v diskusii uvádza, že deti v kolektíve majú častejšie nástupy respiračných ochorení.
Sporné názory
- O očkovaní proti chrípke: niektoré matky očkovanie deťom nedávajú, iné o ňom uvažujú alebo zvažujú podľa odporúčania lekára.
- O kvalite tovaru v obchodoch: niektoré účastníčky chvália Takko za dobré kúpy, iné považujú tovar v podobných obchodoch za nekvalitný.
- O liečbe respiračných príznakov: niektoré matky používajú homeopatiká a doplnky (kalciový sirup), iné dôverujú antibiotikám pri bakteriálnom zápale.
Otvorené otázky
- Zostáva nezodpovedané, do akej miery pobyt v kolektíve v ranom veku zvyšuje riziko neskorších alergií alebo astmy.
- Neexistuje jediné dohodnuté odporúčanie pre alebo proti sezónnemu očkovaniu proti chrípke u malých detí medzi diskutujúcimi.
- Optimálna stratégia odstavovania nočného dojčenia zostáva nejednoznačná, rodičia uvádzali rôzne postupy bez jasného konsenzu.
Spomenuté značky a firmy
Takko, dm drogerie, Kaufland, Tesco, Avion, IKEA, La Mamma, La Stella, HappyFoto, CEWE FotoSvet, Mimibazar, plienka.sk, VAPET, Rajo, Priori, Prodom, SFRB, Galéria Mariet, Trnavská vodárenská spoločnosť, Dračik, Canon
Spomenuté produkty a metódy
Prevenar, Maltofer sirup, kalciový sirup, homeopatiká, antibiotiká, očkovanie proti chrípke, ryžový odvar s lyžičkou glukopuru (ako domáci tip), metóda mriežky na prekresľovanie motívov, zväčšenie obrázka v tlačiarni, CEWE fotoknihy, VAPET rozprávka, plienky (3–15 kg typy)
Miesta a osoby
Piešťany, Bratislava, Chtelnica, Nitra, Trnava, Liptovský Mikuláš, Avion, IKEA, Galéria Mariet, Ferko Mikloslko, Rastík
luci dakujem za tip a cena je tam aka??? a su dobre???
ach tento posunuty cas mi ide n a nervy maly spat samozrejme este nie chodil mi pred osmov a mala som pokoj a teraz asi az o deviatej 😝 😝 😝
dadka ozaj ty ides tento rok uz do prace vsak??? ci este nejake tretie ????
no idem pyta sa spat uvidime ci zaspi papa 😀 😀 😀
andy,že sa aj ukážeš 😀 😀 😀 😀 😀 😀
lindi,mala som fotku Magorky z Odsúdených 😀 😀 😀
peti,prečo za ním??Veď je doma 😀 ...Ešte neviem 😝 ,rozhodovať bude pracovná doba 😉
dada bude z teba policajtka?
lord od nedele nerobi, sobotu bol este v robote a niečo si hlada a niečo sa risuje ale pri nom sa risuje i nerisuje
nazadrek 😝
milhaus, preco by z dadulky mala byt policajtka????? to skor riaditelka alebo pravnicka, pripadne nejaka ina vysoka funkcia 😎 ze dadulik? 😉
na toho tvojho "muza" uz nemam slov...
milka,
tebe nevadi, ze mas doma povalaca??
ale asi klasicky neodpovies, takze 🤐 🤐 🤐 🤐
Mili,ty si nás dve s Dadou furt mýliš..... 😝 😝 😝 😝 ona nemá muža policajta 😀 😀 😀 😀
a na rada už nemám slov 😠 😠 😠 😠 😠 jemu skrátka robota smrdí a robiť nebude ani za.... 😠
dorobil tam zakazku a druhu tam nemaju a to dorobil sobotu, to bol este v robote
zajtra ma vediet či dostali novu zakazku alebo nie a potom vybavuju ešte niečo v Gbeloch
zachvilu idem pre malu
mne sa od začiatku vy dve pletiete, neviem prečo
dobru chut inak, bude obed
a zuzanočka som kukala kto to je podla tej fotky a to ty
tak si ma spoznala, milka? 😀
ked tak pozeram na tu moju foto, asi by som mala zacat menej fajcit... tusim sa mi vrasky robia 😝
ozaj zabudla som mali sme s peťkou ministretko ja som si bola po zásielku a ona mi ju vydala 😀 škoda že som nemala viacej času, mohli sme viacej pokecať 😉 🙂
nazadrek 😀 😀 😀 😎 😎 😎
Zuzka,kde máš foto ?? 😕 😕 😕
Mili a ty ako,si na predlženej RD a ideš robiť,či ako ?? 😕 😕 😅
neodpovedala si mi 😕 😝
Who is Magorka ?? 😕 😕 😕
ja totiž JOJ-ku vôbec nepozerám 😕 😝 😝 😝
len Markízu,Novu,Primu 😝 😝 😝
včera som skúšala mrknúť to Showdance,ale otras 🙄 🙄 😖 😖 😖
oproti Let´s Dance nula bodov 😝 😝 😝 😕 😕 😕
caute
lindi ja som ta najprv nespoznala az potom ako si mi dala obciansky. len rano som tam mala zhon stres panika. 😀 😀 😀 😀
dadka zeby policajtka???? 😀 😀 😀 ale inak ak by ti tam vybavil na 1 smenu mala by si to fajn. myslim u manzela aby sme sa chapali. ja najradsej chodim za nim 😀 😀 😀 😀 vie poradit a este aj nalozi do auta aka ochota 😀 😀 😀
peti,u nich sa robí celý deň a je to robota len pre chlapov 😀 .
andy,Magorka je riadna kočena,aj fotka bola super.Nahodím,keď mi ráčia niečo poriadiť s tými fotkami 😖 😖 😖
som na predlženej Rd a ta robota to som bola len na pohovore - odpoved pre Andy
dobre upršane dopoludnie

luci díky za tip 😉
andy ešte som tam ale už som sa dokázala aj čo to postaviť, ale ak sa niečo vyskytne prchám momentálne mám nejaké veci rozbehnuté ta uvidíme🙂
milka bola na konkurze do auparku tak ju hádam vyberu🙂
dadulka akú si mala foto už som nestihla ☹