♥ Piešťanky IV:o)))
taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))
Stručné zhrnutie
- Jasličky sa často zavádzajú cez postupnú adaptáciu (polhodinové návštevy až celé hodiny) a poplatky za jasličky sa môžu znižovať, ak má dieťa alebo niektorý zo starých rodičov trvalé bydlisko v obci.
- Viaceré matky spomenuli pneumokokové očkovanie Prevenar a užívanie Maltofer sirupu na železo; pri silnom zápale hrdla praktický lekár predpisuje antibiotiká a mnohé matky nedávajú sezónne očkovanie proti chrípke.
- Rodičia v diskusii zdieľali konkrétne praktické tipy: metódu mriežky alebo zväčšenie obrázka v tlačiarni na prekreslenie motívu na stenu, a odporučenie uchovávať odstriekané mlieko v chladničke maximálne 24 hodín bez miešania rôznych odtokov.
Najčastejšie otázky
Q: Ako postupovať pri adaptácii dieťaťa do jasličiek?
A: Adaptácia v diskusii prebiehala cez krátke návštevy (napr. 30 minút) s postupným predlžovaním času; niektoré jasličky ponúkajú polhodinové skúšobné pobyty a rodičia odporúčali ísť najprv na „zacvičovanie“ bez rodiča na kratší čas.
Q: Dávam deťom pneumokokové očkovanie alebo Maltofer, čo hovoria ostatní rodičia?
A: V príspevkoch rodičia uviedli, že niektorí dali deťom pneumokokové očkovanie Prevenar a používajú Maltofer sirup na zvýšenie železa, pričom ide o bežné prípravky spomenuté v diskusii.
Q: Sú rodičia za očkovanie proti chrípke u malých detí?
A: Viaceré matky v diskusii uviedli, že očkovanie proti chrípke deťom nedávajú; niektorí pediatri podľa príspevkov odporúčali namiesto očkovania posilňovať imunitu stravou a otužovaním.
Q: Ako dlho môžem uchovávať odstrekované mlieko v chladničke a môžem miešať dávky?
A: V diskusii bola zdieľaná rada, že odstriekané mlieko možno uchovávať v chladničke maximálne 24 hodín a nemalo by sa miešať viacero rôznych odstriekaných odberov.
Q: Ako jednoducho prekresliť obrázok na detskú stenu?
A: Rodičia odporúčali metódu mriežky (nakresliť rovnakú mriežku na predlohu aj na stenu a prekresliť po políčkach), zväčšenie obrázka v tlačiarni (napr. Canon) alebo zosvetlenie/obkreslenie uhlíkom a následné vymaľovanie.
Q: Kde v Piešťanoch/PV kúpiť lacné detské oblečenie a potraviny spomenuté v diskusii?
A: V diskusii sa spomínali obchody Takko, dm drogerie, Kaufland a Tesco; niektoré matky chválili Takko a iné uvádzali zmiešané skúsenosti.
Q: Kde v Piešťanoch opraviť bižutériu alebo zohnať náhradné kamienky?
A: Diskutujúce odporúčali pozrieť sa v miestnych obchodných centrách a textilnej galantérii; v diskusii sa spomínal obchod Priori ako miesto s bižutériou a tipom na opravu.
Q: Ak dieťa má vysokú teplotu a bolí ho hrdlo, kedy ideť k lekárovi a čo možno očakávať?
A: V príbehoch rodičov pri teplote 38,5 °C a silnom zápale hrdla pediater predpísal antibiotiká; niektorí rodičia zároveň uviedli domáce doplnky ako kalciový sirup alebo homeopatiká, ale pri vysokých teplotách sa v diskusii odporúčalo vyhľadať lekára.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mnohé matky považujú jasličky za prospešné pre socializáciu a získavanie samostatnosti dieťaťa.
- Rodičia zdieľali overené praktické postupy, ako mriežka na prekreslenie motívu na stenu a zväčšenie obrázka v tlačiarni.
- Všeobecne sa v diskusii uvádza, že deti v kolektíve majú častejšie nástupy respiračných ochorení.
Sporné názory
- O očkovaní proti chrípke: niektoré matky očkovanie deťom nedávajú, iné o ňom uvažujú alebo zvažujú podľa odporúčania lekára.
- O kvalite tovaru v obchodoch: niektoré účastníčky chvália Takko za dobré kúpy, iné považujú tovar v podobných obchodoch za nekvalitný.
- O liečbe respiračných príznakov: niektoré matky používajú homeopatiká a doplnky (kalciový sirup), iné dôverujú antibiotikám pri bakteriálnom zápale.
Otvorené otázky
- Zostáva nezodpovedané, do akej miery pobyt v kolektíve v ranom veku zvyšuje riziko neskorších alergií alebo astmy.
- Neexistuje jediné dohodnuté odporúčanie pre alebo proti sezónnemu očkovaniu proti chrípke u malých detí medzi diskutujúcimi.
- Optimálna stratégia odstavovania nočného dojčenia zostáva nejednoznačná, rodičia uvádzali rôzne postupy bez jasného konsenzu.
Spomenuté značky a firmy
Takko, dm drogerie, Kaufland, Tesco, Avion, IKEA, La Mamma, La Stella, HappyFoto, CEWE FotoSvet, Mimibazar, plienka.sk, VAPET, Rajo, Priori, Prodom, SFRB, Galéria Mariet, Trnavská vodárenská spoločnosť, Dračik, Canon
Spomenuté produkty a metódy
Prevenar, Maltofer sirup, kalciový sirup, homeopatiká, antibiotiká, očkovanie proti chrípke, ryžový odvar s lyžičkou glukopuru (ako domáci tip), metóda mriežky na prekresľovanie motívov, zväčšenie obrázka v tlačiarni, CEWE fotoknihy, VAPET rozprávka, plienky (3–15 kg typy)
Miesta a osoby
Piešťany, Bratislava, Chtelnica, Nitra, Trnava, Liptovský Mikuláš, Avion, IKEA, Galéria Mariet, Ferko Mikloslko, Rastík
maťka,ty pekne oddychuj.....
my sme boli na Liptove takto presne pred rokom.....tento rok nám to žail nevyšlo.....sú dôležitejšie veci momentálne 😒
ahojte.. iha tazky socik.. ziaden vlastny nazor... no parada...xixi
baby vsetkym krasnu velku noc... a nenarobte sa moc... len oddychujte... xixi
L je na pive, mam od sefovej recept na perfektny kolac, asi idem piest a popritom kuk panelka... potom odusdene a dnes ide aj mafstory
zuzi,
tak sa pekne povenujte 🙂
dani,
uz je luky zdravy?
ps: dufam, ze viete, kto pise 😅
čauko 😎 😎 😎
Nešťastnica a Ordinaci už nepozerávaš ?? 😕 😅 😝
a Hviezdica prečo nepíše ?? 😕 😕 😅 😅
my sme okrem MM všetci maródi,ja som si nasadila aj Amoksiklav 😝 😝 😝
mám zapálené hrdlo a teplotu,ráno 38 st....teraz som si nemerala,ale mám asi stále 😝 😝 😝
MM došiel z roboty 19:30 😝 😝 😝
pivo si dáva doma 😝 😝 😝
Zuzi,v dobrom závidím,dúfam,že načerpáte všetci veľa síl 😅 😅 😅 😝 😝 😝 uff,akú frázu som vypotila 😀 😀 😀
želám všetkým krásne sviatky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
andy,
uz malo... presla som na panelak 🙂
ale obcas prepnem 😉
vas sa tie choroby nejak nechcu pustit ☹
vecer ked zapiname PC, hviezdica je uz v posteli... tak nema kedy pisat 🙂
Lu mal vcera, dnes dovolenku.... pivo si dava doma kazdy den a obcas aj vonku 😝 keby ste videli tie plne mechy prazdnych plechoviek 😠 😠
idem na mmb popridavat veci... konecne mam kabel k fotaku, tak to idem pozmensovat 😝
ahojte, nešťastnica držím palce. 😉
zuzidr užite si spolu predlžený víkend 😵 😵 😵
andy to je mi ľuto s tými chorobami ☹ nech ste čím skôr fit. 😉
my ideme zajtra piecť makového barana s lukym a malovať vajká 😉 sa teším 😉 čo to potom poupratujeme.lukyho baví pomáhať tak to máme rozdelené 😉 mám nový záhradný sušiak ten parazolový na 6 pračiek tak sme dnes s lukym vešali bavilo ho to bolo to super že chce všetko robiť a pomáhať 😉 😉 😉
manželovi sa rysuje nová robotka ale ešte pst aby sme to nezariekli 🙂 🙂
lindi, aj ja vam drzim palce nech robotka vyjde 😉
baranceka my nepekavame...
nad tym susiakom sme aj my rozmyslali, ale nakoniec sme natahali snury na dobrom mieste, tak sme nemuseli kupovat. kolko vas vysiel, ak mozem vediet?
uvidime, co bude. podla mna zuzanocku nechaju vydusit a po par dnoch (snad) znovu spustia 😝
dakujem.
ja sama neviem, co varit. palacinky sme mali nedavno... ostatne "bezmasite" jedla u nas moc nejdu...
spenat bol dnes... tak netusim....mozno zemiakove placky 😉 alebo parene buchty...
aj mňa napadajú placky,langoše,granadír,lokše /ale najlepšie sú s pečenou kačicou a kapustou 😝 😝 😝 😀 😀 😀.../ a pod... 😝 😝 😝
mladý bude chcieť určite hranolky,ten drží pôst celý život 😝 😝 😝
Nešťastnica ,na MMB si bolo okolo 20.hod. 😝 😝 😅 😅 som ťa tam vyzerala 😕 😕 😅 😅 😉 😉
Elis,držím palce 😉 😉 😉 🙂 a
kedy bude na Kúpeľn.ostrove to zbieranie vajíčok ?? 😕 😕 😕
nám ako zateplujú,môžem sušiť prádlo len vnútri 😖 😝
andy, ano, ale nechcelo sa mi babrat s tymi fotkami... 😝
tam su aj nejake temy na "pokec" ako tu?
ahojte....
ja som dnes bola s kamoškou v Monsalvy na čokoládke....ako dobre padlo vypadnuť 😀 😀 😀 😀 tatik gazdoval s chalanmi aj velké nakupy urobili....no neni mi dobre????
no my pôst nedržíme takže bude aj mäso 😝
ja som tiež ten vonkajší sušiak chcela ale už som od neho upustila......dám ten čo mávam vo vnutri na terasku a hotovo..... 😵
andy vám skoré uzdravenie.....vás to teda laplo.....
a dufam že nám "starú"Ldobrz Zuzanočku vrátia čo najskôr...mrchy 😀 😀 😀 😀
ahojte
ja zajtra idem robit rybie prsty a zemiakovy salat na kyselo. 😀 😀
a zuzi ten mop som kupila je super nemozem ho vynachvalit
andy (alebo kto bude vediet) - preco mi na mmb po pridani inzerat nezobrazuje aj fotku? len názov a popis.
luci 😝 🙂
čaute!
ja som dnes robila špenátovú polievku a bryndzové halušky, bude aj na zajtra.... a zajtra chcem pre MM a moju maminu urobiť kapra na bulharský spôsob..... ja ryby nejem 😅
Andy, skoré uzdravenie.
my sme mali spenatovu polievku pred par dnami - mala najprv na nu nedovercivo pozerala )asi sa jej nezdala farba) a potom spraskala za tanier aj s namrvenym chlebikom
dnes som robila spenat, zemiaky, vajicko... a cesnacku 😝
na zajtra som sa rohodla pre tie langose a as icicerovu polievku 😉
ja ryby tiez moc nemusim -a kurat sardinky, tie mam mooooc rada a udenaca raz za cas. a zavinace 😝 inak aj ked ideme napr. do basovies, dam si hocico ine, len nie ryby 😉 nie zeby som ich nemala rada, ale nemusim ich 😉
maťko poslúcha? kuk ip 😉
pekné sviatočné ráno 😉 tak ja točím ešte jednu pračku a postavila som na polievku-vývar.druhé asi spravím masko na rajčinovej omáčke a knedlu 😉
poobede musím vybehnuť kupiť práškový cukor na barana🙂 s lukym malujeme vajíčka 😀
ahojte....
všetkym želáme krásne sviatky 😝
http://dl9.glitter-graphics.net/pub/2100/210066...
Lindi tiež sa nepostíte,že???? 😀 😀 😀 😀 😀
ahojte 🙂
zuzi,tú fotku na MMB zobrazí až po vykliknutí 😀 ,nejaká ich chyba.Veď písni adminovi 😉 ...a je tam aj "pokec"´=diskusie.Chodím pozerať do témy "aukcie",upozorňujú tam na fake a pod. 😉
lángoše sme mali nedávno 😉 .Milujem tú našu pekárničku,že mi to cesto kysnuté spraví 🙂 🙂 🙂 🙂
andy,tak sa liečte a rýchlo vyliečte 😉
na tie vajíčka ide kto?...my určite 😉 😉 😉
lucka ani my sa nepostíme 😀
dadulka v nedelu o 14 sme na kupelnom ostrove aj my dvaja s lukym(manžel pracuje) ozaj ked ma tam zbadáš tak kopni do mna 😀 vieš ja ti môžem aj do očí pozerať ale nevnímať 😀
zajtra ideme k našim na chalupu tak máme o obed vyriešené a v nedelu rozmrazím niečo z mrazáku 😉 ale langoše by som si dala 😀
tak fajn,spravíme si tam prvé tohtoročné stretko 😎 ,minulý rok sme to nejak preflákli 😀 😀 😀

čaute!
Zuzi, užite si to 😉
a ja som už na MD, sláááááva, huráááá..... neverila som, že sa toho ešte niekedy dožijem 😅