♥ Piešťanky IV:o)))
taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))
Stručné zhrnutie
- Jasličky sa často zavádzajú cez postupnú adaptáciu (polhodinové návštevy až celé hodiny) a poplatky za jasličky sa môžu znižovať, ak má dieťa alebo niektorý zo starých rodičov trvalé bydlisko v obci.
- Viaceré matky spomenuli pneumokokové očkovanie Prevenar a užívanie Maltofer sirupu na železo; pri silnom zápale hrdla praktický lekár predpisuje antibiotiká a mnohé matky nedávajú sezónne očkovanie proti chrípke.
- Rodičia v diskusii zdieľali konkrétne praktické tipy: metódu mriežky alebo zväčšenie obrázka v tlačiarni na prekreslenie motívu na stenu, a odporučenie uchovávať odstriekané mlieko v chladničke maximálne 24 hodín bez miešania rôznych odtokov.
Najčastejšie otázky
Q: Ako postupovať pri adaptácii dieťaťa do jasličiek?
A: Adaptácia v diskusii prebiehala cez krátke návštevy (napr. 30 minút) s postupným predlžovaním času; niektoré jasličky ponúkajú polhodinové skúšobné pobyty a rodičia odporúčali ísť najprv na „zacvičovanie“ bez rodiča na kratší čas.
Q: Dávam deťom pneumokokové očkovanie alebo Maltofer, čo hovoria ostatní rodičia?
A: V príspevkoch rodičia uviedli, že niektorí dali deťom pneumokokové očkovanie Prevenar a používajú Maltofer sirup na zvýšenie železa, pričom ide o bežné prípravky spomenuté v diskusii.
Q: Sú rodičia za očkovanie proti chrípke u malých detí?
A: Viaceré matky v diskusii uviedli, že očkovanie proti chrípke deťom nedávajú; niektorí pediatri podľa príspevkov odporúčali namiesto očkovania posilňovať imunitu stravou a otužovaním.
Q: Ako dlho môžem uchovávať odstrekované mlieko v chladničke a môžem miešať dávky?
A: V diskusii bola zdieľaná rada, že odstriekané mlieko možno uchovávať v chladničke maximálne 24 hodín a nemalo by sa miešať viacero rôznych odstriekaných odberov.
Q: Ako jednoducho prekresliť obrázok na detskú stenu?
A: Rodičia odporúčali metódu mriežky (nakresliť rovnakú mriežku na predlohu aj na stenu a prekresliť po políčkach), zväčšenie obrázka v tlačiarni (napr. Canon) alebo zosvetlenie/obkreslenie uhlíkom a následné vymaľovanie.
Q: Kde v Piešťanoch/PV kúpiť lacné detské oblečenie a potraviny spomenuté v diskusii?
A: V diskusii sa spomínali obchody Takko, dm drogerie, Kaufland a Tesco; niektoré matky chválili Takko a iné uvádzali zmiešané skúsenosti.
Q: Kde v Piešťanoch opraviť bižutériu alebo zohnať náhradné kamienky?
A: Diskutujúce odporúčali pozrieť sa v miestnych obchodných centrách a textilnej galantérii; v diskusii sa spomínal obchod Priori ako miesto s bižutériou a tipom na opravu.
Q: Ak dieťa má vysokú teplotu a bolí ho hrdlo, kedy ideť k lekárovi a čo možno očakávať?
A: V príbehoch rodičov pri teplote 38,5 °C a silnom zápale hrdla pediater predpísal antibiotiká; niektorí rodičia zároveň uviedli domáce doplnky ako kalciový sirup alebo homeopatiká, ale pri vysokých teplotách sa v diskusii odporúčalo vyhľadať lekára.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mnohé matky považujú jasličky za prospešné pre socializáciu a získavanie samostatnosti dieťaťa.
- Rodičia zdieľali overené praktické postupy, ako mriežka na prekreslenie motívu na stenu a zväčšenie obrázka v tlačiarni.
- Všeobecne sa v diskusii uvádza, že deti v kolektíve majú častejšie nástupy respiračných ochorení.
Sporné názory
- O očkovaní proti chrípke: niektoré matky očkovanie deťom nedávajú, iné o ňom uvažujú alebo zvažujú podľa odporúčania lekára.
- O kvalite tovaru v obchodoch: niektoré účastníčky chvália Takko za dobré kúpy, iné považujú tovar v podobných obchodoch za nekvalitný.
- O liečbe respiračných príznakov: niektoré matky používajú homeopatiká a doplnky (kalciový sirup), iné dôverujú antibiotikám pri bakteriálnom zápale.
Otvorené otázky
- Zostáva nezodpovedané, do akej miery pobyt v kolektíve v ranom veku zvyšuje riziko neskorších alergií alebo astmy.
- Neexistuje jediné dohodnuté odporúčanie pre alebo proti sezónnemu očkovaniu proti chrípke u malých detí medzi diskutujúcimi.
- Optimálna stratégia odstavovania nočného dojčenia zostáva nejednoznačná, rodičia uvádzali rôzne postupy bez jasného konsenzu.
Spomenuté značky a firmy
Takko, dm drogerie, Kaufland, Tesco, Avion, IKEA, La Mamma, La Stella, HappyFoto, CEWE FotoSvet, Mimibazar, plienka.sk, VAPET, Rajo, Priori, Prodom, SFRB, Galéria Mariet, Trnavská vodárenská spoločnosť, Dračik, Canon
Spomenuté produkty a metódy
Prevenar, Maltofer sirup, kalciový sirup, homeopatiká, antibiotiká, očkovanie proti chrípke, ryžový odvar s lyžičkou glukopuru (ako domáci tip), metóda mriežky na prekresľovanie motívov, zväčšenie obrázka v tlačiarni, CEWE fotoknihy, VAPET rozprávka, plienky (3–15 kg typy)
Miesta a osoby
Piešťany, Bratislava, Chtelnica, Nitra, Trnava, Liptovský Mikuláš, Avion, IKEA, Galéria Mariet, Ferko Mikloslko, Rastík
ahojte
nika.....tak aj tu....vsetko NAJ k narodeninam, hlavne to zdravie, stastie, lasku aj peniazky 😵 a aby vas Vikinka posluskala 😉 🙂
piestany su v celku pekne.....len tam treba kopec veci zlepsit......
potraviny je dobre tesko a lidl, elektronika domoss a OK elektro, ostatne moc nemam prehlad
ahojte 😉 volako rozoberáte piešťany 😀 ono to nie je zle ale pred 11 rokmi ked som sem prišla bývať som ich videla krajšie 😀 😀 😀 😀 😀 inak v pohode po 5 rokoch som si zvykla 😎 ja nakupujem v lidli a v bile ale to iba niektoré druhy, ešte na údeniny mám kaufland a na cicové (náš kocúrik ak by ste zabudli 😀 😀 ) jedlo chodím do dmky. 😉
dnes sme boli v smoleniciach. lukyho škôlka tam mala súťaže hry, guláš a darček pre meminky 😵 dostala som krásny malovaný kamienok ktorý robil luky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 len sa mu spievať nechcelo 😀 ina poviem vám srandu luky má spolužiačku v škôlke ktorej otec je môj bývalý frajer a dokonca sa narodil v rovnaký den ako luky 😀 😀 😀 😀 😀 aj on tam bol zo ženou trošku bolo videť že je prekvapený a niečo v nom ešte žiarilo aj jeho pohlad pozeral sa tak vystrašene na svoju ženu ale pokecali sme trochu 😀 bolo to v pohode 😉
aj svagrinej syn zo zakladnej školy mal dneska recital na deň matiek ale ked chceli matky kvetinku tak si ju vraj museli najprv zaplatit
Ahojte Piešťanky,
mám prosbu. Hľadám dobrú a osvedčenú vizážistku z Piešťan, resp. okolia, ktorá je ochotná prísť nalíčiť domov.
Ďalej zháňam kontakt na kaderníčku a vizážistku Marcelu a Zuzanu Kochanové z Radošiny.
Ďakujem
B.
bejda inak ak mozem poradit, tak zuzana a marcela su uplne super. pozname sa uz strasne dlho a zatial ked bola u nas nejaka oslava , tak zuzana nas cesala a marcela malovala. a urcite pridu aj domov ked sa dohodnete.
ahojte 😉
ja hlásim že v orvišti pri závlahovom kanály je zatial vody akurát, protipovodňové opatrenia nechystáme ani nenaplňame vrecia pieskom 😀 😀 😀 inak váh je stašne špinaý divoký a vylieva sa 😒
vyzerá to ako na neskoru jeseň ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ hadam nebude snežiť aj u nás? 😕 dufam že v sobotu bude konečne pekne chysáme oslavu tak aby sa dalo sedieť konečne vonku
Ahojte. Mam na vas otazocku. Chcem ist do Piestan na dovolenku a preto ma zaujima, ci je uz kupalisko Eva otvorene a zrekonstruovane. Dakujem.
ani by som nepovedala. my keď sme chodili, brávali sme malému bazénik, alebo si požičali vaničku, a keď bol väčší, tak išiel do malého bazéniku, kde smú len deti (tuším od 3 rokov). ak bolo veľa detí, bola som pri zábradlí, ak bolo menej, tak som tam bola s ním
ahojte,
klaura a neni uz ten maly bazen pre deti zruseny? teda, tusim je teraz bazen na sedenie s teplou vodou. a moze tam aj dospela osoba.
babulky ahojte 😉
ja od zdroja by som vám na evu neodporučala ta voda (výsledky otras) a videla som statcku správu ...... 😒 😒 😒 😒 😒 neriskovala by som. inak viem že pre piešťany je eva svätá. inak na kupelnom ostrove sa platí drahé parkovné ak tam nie ste ubytované dadex. ale inak hlavnavec že sme všetci zdraví 😀 v esplanede je bazén drahý a môj muž aj ja sme tam nachytali plucne chlamídie takže poteší.... a zdravím špionov 😀 😀 😀
dadex si sa zblaznila tu na dovolenku? no na prechadzku po poludni odporucam, ale ako dovolenkovu destinaciu asi tazko.. sa tu za 2 dni unudis... a ani sa nikde nenamocis...zial to je realita Piestan..
radsej ak ti mozem poradit chod do Rajeckych teplic... to je ina kava...
Luci myslis,ze vobec leto bude.. mozno vdaka tej islandskej sopke ani slnko neuvidime? a leto bude studene ako naposledy ked si zmyslela,ze nam zaprasi povrch... zial..
ahojte....Dani a možno leto nebude a začne aj snežiť 😀 😀 😀 😀 😀 celá príroda je hore nohami 😒
ahojte kočenky 😉
dani ved dajte bazenik do obyvačky 😀 zakúrite a bude romantika ešte chýba piesok a palmy 😀 😀 😀 inak my sme teraz zložili konečne stan čo sme mali rozložený 3 rok 😀 😀 😀
ja dufam že bude už konečne slniečko v sobotu oslavujem tak musí byť pekne 😎
inak naša milka konečne pracuje, tak sa im hádam polepší 😉
elise načo prezradzas? pracujem v senici v delphi tam kde mama od pondelka
cez tyžden som na myjave a s radom len cez vikendy, teda zajtra kedže mam poobednu
to ale robim cez agenturu a mama dohodu len na tri mesiace, potom sa uvidi
elise a nabuduce neprezdrazaj
Jeej,Mili,tak gratulujem k robote....a čo Luckina škôlka ked si na MYjave???? 😕 😕 😕 😕 😕
a Lindi,neprezrádzaj 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
odhlasena zo stravy samozrejme je v chtelnici a od pondelka nastup do školky na myjave
pondelok mam rannu a hned utorok aby som tahala 12 - ku, hlavne že ma chrbet boli ale zvyknem si, úprachy potrebujem
ako sa da školka odhlasit v chtelnici alôe tak aby sa nenajedovali a prijali ju po pripade zasa od septembra, tu mam zmluvu na tri mesiace a robota sa da zvladat

ahojte,
no kala pekne ako pekne. skus sa prejst z trajana do mesta kocikom a neviem ci budu take pekne.